reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja w przyszłym tygodniu mam badania krwi do zrobienia (lista z ostatniej wizyty u gin) i wizytę w szpitalu na pobranie krwi do testu potrójnego.
Czy jak między pobraniami będą 2 dni przerwy to można z tej samej ręki czy lepiej powiedzieć żeby pobrali z drugiej? Bo w sumie teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać...
 
reklama
Ja w przyszłym tygodniu mam badania krwi do zrobienia (lista z ostatniej wizyty u gin) i wizytę w szpitalu na pobranie krwi do testu potrójnego.
Czy jak między pobraniami będą 2 dni przerwy to można z tej samej ręki czy lepiej powiedzieć żeby pobrali z drugiej? Bo w sumie teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać...
Ja dam sobie pobrać tylko z lewej ręki, z prawej nie ma szans, mdleje choćbym nie wiem jak się starała, i raz miałam pobierane w odstępie 1godz z jednej ręki i było w porządku, wiec dwa dni przerwy to nie powinno być żadnego problemu z tej samej ręki 😊
 
Ja tam wlasnie z tego powodu mialam 2cc pod narkoza. Bo mimo podawania leku dalej czulam. Moze nie w 100% ale tez nie znieczulilo mnie tak jak powinno do konca. A ze wzgledu na moja niska wage nie mogli podac wiecej. A wbijania igly w kregoslup nawet nie poczulam. Nie wiem jak wpl ale w uk najpierw podaja znieczulenie podskorne zanim wbija ta duza igle miedzy kregi. No i znow przez a raczej dzieki niskiej wadze i widocznemu kregoslupowi bylo szybko. Dochodzenie do siebie po- nic strasznego. Gorz3j wspominam dochodzenie po porodzie sn i nacieciu krocza. 100 razy gorzej [emoji23] . Ja sie bohe tylko samego ciecia bo to dla mnie mega stres. I po narkozie zaraz tez jest fuj.
 
A miała któraś dreszcze po porodzie?? Ja piętami i chyba nigdy nie zapomnę jak mną telepalo... Nie wiedziałam co się ze mną dzieje a nie mogli mi ciśnienia nawet zmierzyć bo aparat cały czas wskazywał błąd pomiaru🙈 a anastezjolog mnie gładził po ręce żebym się nie denerowala i pytał czy mi aż tak zimno bo normalnie az mi zębami telepalo 😂 a jak już byłam na sali po oparacyjnej to położna mi koce przynosiła bo chyba że dwie godziny mnie trzymało 🙄 później powiedzieli że czasem się zdarzają takie dreszcze nie tylko po cesarce 🙈 nie chciałabym przeżyć tego drugi raz 😣
 
Też miałam dreszcze, ale chwilę trwały i położne uprzedziły, że tak może być. Poprosiłam wtedy żeby mi małego do łóżeczka wzięli.
Wkucie jakoś szybko poszło, bardziej welflonu dzień przed się bałam, wkładania cewnika i faktu posiadania go to zupełnie nie czułam.
A samo znieczulenie w szoku byłam, że bólu jako takiego zupełnie nie czułam, ale czułam jak mnie dotykają itp- myślam, że to zupełnie odetnie, więc mega się wystraszyłam gdy wyciągali małego, bo ja to wszystko czułam ale bez bólu- bardzo specyficzne uczucie- nieźle pozielenialam wtedy i obecność męża pomogłam, bo się bardzo wystraszyłam, jeszcze ktoś powiedział, że jak ja nie oddycham to i dziecko nie ma czym, bo nadal na pępowinie a mi aż zdech zaparlo- ale trwało to kilka sekund- zaapmietac je na zawsze.
 
Też miałam dreszcze, ale chwilę trwały i położne uprzedziły, że tak może być. Poprosiłam wtedy żeby mi małego do łóżeczka wzięli.
Wkucie jakoś szybko poszło, bardziej welflonu dzień przed się bałam, wkładania cewnika i faktu posiadania go to zupełnie nie czułam.
A samo znieczulenie w szoku byłam, że bólu jako takiego zupełnie nie czułam, ale czułam jak mnie dotykają itp- myślam, że to zupełnie odetnie, więc mega się wystraszyłam gdy wyciągali małego, bo ja to wszystko czułam ale bez bólu- bardzo specyficzne uczucie- nieźle pozielenialam wtedy i obecność męża pomogłam, bo się bardzo wystraszyłam, jeszcze ktoś powiedział, że jak ja nie oddycham to i dziecko nie ma czym, bo nadal na pępowinie a mi aż zdech zaparlo- ale trwało to kilka sekund- zaapmietac je na zawsze.
No to dobrze że Cię uprzedzili a ja się zupełnie nie spodziewałam i strasznie się wystraszyłam co się ze mną dzieje a to nie było do opanowania... A co do przebiegu CC to też "czułam" bez bólu oczywiście jak mnie dotykają i jak mi mała wyciągają a nie mogli jej wydostać bo taka duża była i trochę się zaklinowała nogami pod żebrami i jak mi jedna doktorka nacisla na żebro to mnie bolało kilka tyg jeszcze po 🙈 pamiętam jeszcze że starałam się nie patrzeć do góry na dużą lampę nademna bo kilka osób mówiło że tam się odbija w niej i wszystko widac i nie wiem czy to prawda bo bałam się spojrzeć 😂😂
 
No to dobrze że Cię uprzedzili a ja się zupełnie nie spodziewałam i strasznie się wystraszyłam co się ze mną dzieje a to nie było do opanowania... A co do przebiegu CC to też "czułam" bez bólu oczywiście jak mnie dotykają i jak mi mała wyciągają a nie mogli jej wydostać bo taka duża była i trochę się zaklinowała nogami pod żebrami i jak mi jedna doktorka nacisla na żebro to mnie bolało kilka tyg jeszcze po 🙈 pamiętam jeszcze że starałam się nie patrzeć do góry na dużą lampę nademna bo kilka osób mówiło że tam się odbija w niej i wszystko widac i nie wiem czy to prawda bo bałam się spojrzeć 😂😂
Prawda, odbija się. Tam mąż podglądał,gdzie ja patrzyłam nawet nie pamiętam
 
Dziewczyny dwie sprawy.

1. Czy wy nie chcecie działu zamkniętego?
2. Może któraś z was chciała zrobić Test NIFTY™ .
50% Off.png

  • Bezpieczny i nieinwazyjny - bez ryzyka poronienia.
  • Prosty. Wymaga tylko 10 ml krwi matki, dostępny już od 10 tygodnia ciąży.
  • Dokładny. Powyżej 99% czułości w wykrywaniu trisomii, jak np. zespół Downa.
  • Wiarygodny. Około 5 000 000 testów wykonano na całym świecie z wynikiem fałszywie pozytywnym wynoszącym zaledwie 0,1%.
Robi się go pomiędzy 8 -24 tygodniem ciąży. Jego koszt to ponad 2 tys. zł, ale dwie babyboomowe mamusie będą mogły go zrobić bezpłatnie. Za chwilę kończymy przyjmowanie zgłoszeń, więc macie mało czasu. Link Link do: Czy chcesz zrobić test NIFTY? Zgłoś się do nas!

I zdjęcie, żeby test nie umknął.
 
reklama
@Kazumi fakt o_O . Jestem totalnie zakręcona, ale to dlatego, ze nadal siedze i pracuję. Jutro bede robić, a wy się zgłaszajcie :)
 
Do góry