reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Aha rozumiem. Ja tez po 1 cc jestem a teraz sie zastanawiam czy probowac sn. Moj lekarz tez pracuje w szpitalu wiec ze skierowaniem nie byloby raczej problemu ale musze na spokojnie przemyslec sprawe, porozmawiac z lekarzem i wybrac najlepiej jak tylko mozna.

I ja po CC w 10.2018, teraz sama nie wiem jak rodzić bym chciała. Myślę, że wielkość dziecka u mnie może być wyznacznikiem- przed porodem USG pokazało 4.5 kg,wiem, że wiele kobiet bez trudu niby rodzi takie dzieci, ale u mnie od razu zdecydowali o CC, dodatkowo mój syn też jakąś ogromną głowę miał,na 3 USG prenatalnym wychodziła o 4 tyg wieksza/ starsza niż pokazywała OM i rzeczywiście miał sporą główkę,już na szczescie " złapał" człowiecze proporce ;)
 
reklama
I ja po CC w 10.2018, teraz sama nie wiem jak rodzić bym chciała. Myślę, że wielkość dziecka u mnie może być wyznacznikiem- przed porodem USG pokazało 4.5 kg,wiem, że wiele kobiet bez trudu niby rodzi takie dzieci, ale u mnie od razu zdecydowali o CC, dodatkowo mój syn też jakąś ogromną głowę miał,na 3 USG prenatalnym wychodziła o 4 tyg wieksza/ starsza niż pokazywała OM i rzeczywiście miał sporą główkę,już na szczescie " złapał" człowiecze proporce ;)


Ja swoją Zosię urodziłam naturalnie z waga 4 kg :)

Każda z Was dałby radę. Ja się tyle nasłuchałam o CC ze podziwiam ze same się godzicie 🤷🏻‍♂️ Serio bałbym się iść na CC. Poród naturalny przy Waszych historiach tutaj to pikus
 
Dziewczyny jakie polecacie witaminy? Właśnie mi się kończy pregna plus a kupiłam ją tak bez zastanowienia i myślę że może by ją zmienić tylko nie wiem na jakie... W pierwszej ciąży zazywalam femibion i jak nic nie znajdę lepszego to może kupię jego 🙂
 
Ja swoją Zosię urodziłam naturalnie z waga 4 kg :)

Każda z Was dałby radę. Ja się tyle nasłuchałam o CC ze podziwiam ze same się godzicie 🤷🏻‍♂️ Serio bałbym się iść na CC. Poród naturalny przy Waszych historiach tutaj to pikus
Ja przeżyłam że tak powiem dwa porody w jednym 😂 Ponad 14sto godzinny poród naturalny do tego zakończony cesarka ... I jak pomyślę że teraz mogą mi chcieć odrazu zrobić CC to się tak boję że chyba bym chciała próbować znów naturalnie... Aczkolwiek jest ta obawa że jak się nie uda to i tak mnie pokroją że już sama nie wiem czy nie lepiej odrazu iść na CC...
 
Polecam poczytać informacje o witaminach: Link do: Witaminy w ciąży - jak wybrać najlepsze? Ranking 25 popularnych suplementów diety. - Pan Tabletka
Tu jest porównanie 25 popularnych suplementów. Można porównać skład (i ceny) i dobrać coś dla siebie. Ja wybrałam Symvital Mama.

Co do porodów, to ja całe życie zarzekałam się, że poproszę o CC na życzenie. Mogłabym, bo moja lekarka rozumie co to znaczy strach przed porodem i nie zmusza do SN.
Natomiast teraz, jak już jestem w ciąży to myślę, że poczekam jak to się wszystko rozwiąże. Nie nakładam sobie presji, że muszę urodzić SN, ale też nie chcę się dobrowolnie położyć na stół operacyjny. Jeśli będę mogła rodzić SN to spróbuję. Jeśli jednak lekarz zaleci CC to się zgodzę. Taki przynajmniej mam teraz plan ;)
 
@Paulina.zen ja np nie moglam i tak urodzic naturalnie bo mam zbyt waska miednice i dzidzia nawet tylko 3 kg juz by sie zaklinowala takze tez ja patrze troche z innej perspektywy. ALE widzisz ja nasluchalam sie tyle o porodach naturalnych, tylu problemach kobiecych spowodowanych tym, ze sie dziwie, ze kobiety daja rade rodzic sn chociaz to przeciez niby natura
A powiedz mi nie masz absolutnie zadnych przykrych pozostalosci po porodzie?
 
Paulina ja mam rownolegle przy mdlosciach dreszcze, ciary na calym cielsku plus taki mdlacy bol glowy :/ po kolei wystepuja, najpierw ciary, juz wiem wtedy ze idzie "fala" mdlosci i przy szczycie mdlosci dolacza bol glowy :(. Masakra jakas.

U mnie tez bedzie zapewne cesarka. Choc po ostatniej tak strasznie sie boje, ze wolalabym rodzic sn. Ale raczej to nie przejdzie :( w dodatku 2 poprzednie cesarki mialam w uk i nie bylo problemu z podaniem narkozy, boje sie ze w Polsce beda naciskac na podpajeczynowkowe i ze skonczy sie jakas masakra.
 
@Zabajona to współczuje na maksa. Ja jak już mam taki konkretny ból głowy to wtedy dochodzą mdłości i osłabienie .
Oby Ci przeszło jak najszybciej bo rzeczywiście nic fajnego

@Lola94 i taki z tego wniosek żeby nie słuchać nikogo 😂
Wiesz co no boli , pierwszy poród miałam hardcorowy jak na to teraz patrzę z perspektywy czasu. Drugi zaś Dziecko było duże.
Ale obydwa porody wspominam tak
Cudownie l, ze nie wyobrażam sobie mieć CC. Strasznie bym dopiero przeżywała ten ból po i wogole.
Po drugim porodzie biegałam już po 15 minutach sama. Nic mnie nie bolało. Na drugi dzień swojego porodu rodziłam razem ze swoją siostra , której wody odeszły w nocy 🤣
 
reklama
Ja po CC mega szybko doszłam do siebie, gdybym miała pewność, że teraz też tak będzie to od razu chciałam bym CC.
Obawę mam właśnie o to, że można próbować naturalnie a i tak CC się skończy, przerażają mnie tez historie z mega nacięciami, pęknięciami, bliznami po tym- takie doświadczenia mają moje znajome. Przy tym moje CC to był "pikuś".
Choć nastawiona byłam na naturalny poród, ale, że tydzień po terminie nawet skurczy przepowiadających nie miałam a dziecko i tak już duże było zgodziłam się na cc- żadnych skierowań nie mialam- decyzja lekarzy w szpitalu, których nie znałam.
 
Do góry