reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Kazumi ja jestem do bolu swiadoma ze kazsa ciaza jest inna i nieprzewidywalna :( z dwoma pierwszymi synami przeszlo w 2 trymestrze a z pierwszym to wogole jakos nie wspominam zebym w sumie miala wieksze mdlosci a jak tylko gorzej sie poczulam to spalam i tyle pamietam z pierwszej ciazy [emoji23] chroniczna narkolepsje [emoji23] z drugim synem zdychalam na kanapie przez pierwsze 12 tyg, do tego opieka nad chorym 3 latkiem. Latwo nie bylo ale trauma placzu na kanapie z mdlosci pozostala w mej pamieci. Z ostatnim mlodziakiem nie przeszlo do konca wcale, zaledwie zelzalo kolo 16 tc, tak ze moglam pic i iesc w miare normalnie ale i tak dalej mdlilo, doszla zgaga i refluks. Teraz licze sie z czyms podobnym :( choc mam nadzieje ze jednak przejdzie bo naprawde jestem zmeczona. Moj koszmar skonczyl sie dopiero co w kwietetniu (wszystkie objawy jak reka odjal jak tylko malego wyciagneli z brzucha), ze juz nie wspomne ze bylam.3 lata w ciazy bez przerwy, bo miedzy poronie iami mijal miesiac, dwa max 3 kiedy znow bylam w ciazy i zaczynalam jazde od nowa :( tak ze naprawde jestem tym poprostu przemeczona. Chcialabym juz normalnie jesc, miec apetyt i sile zeby normalnie posprzatac czy ugotowac, zrobic zakupy bez modlenie sie o to zeby nie puscic pawia na zapach sutowego miesa za lada, spieczonego sera przy chlebach itp.
Kochana, już bliżej niż dalej więc głowa do góry, trzymam kciuki 😘
 
reklama
@Kazumi a powiedz mi czy np po miesiacu zrobimy taki przeglad na prywatnym watku kto z zapisanych dziewczyn sie nie udziela w ogole/lub bardzo rzadko? Tak zebysmy mialy swoje zaufane grono, a nie samych podczytywaczy
Tak mialysmy na poprzednim forum ze systatycznie robilysmy przeglad i usuwalysmy te nie udzielajace sie i to sie super sprawdzilo, bo kazdy czul sie swobodnie i bylo zaufane grono dziewczyn :)
Można tak zrobić na pewno. I to nawet musowo jak już takie forum będzie zamknięte. Wiadomo po jednym dniu nie udzielania się nikt nikogo nie wyrzuci 😂

My tak miałyśmy na lipcowkach i to się naprawdę sprawdza
 
@Zabajona ja dwie poprzednie ciąże miałam bezobjawowe . Tylko spanie. A tutaj trzecia i wszystko co możliwe. 12 tc minął wymioty tez, ale zaczęły mi się takie bóle głowy ze czasami nie wiem czy te mdłości nie były lepsze.

Dzisiaj jest ok ale do wczoraj zdychalam 4 dni z taka migrena ze nawet światełka na choince mnie drażniły
 
Dziewczyny,
Samych dobroci w 2020!

Również jestem chętna na wątek prywatny,bo już.przyzwyczailam się by tu zaglądać;)

Z wózków polecam jeszcze bugaboo cameleona- świetnie się nam.sprawdza, jest ciut mniej kompaktowy niż grentoom,który też jest super, ale ma przewagę większej gondoli- synek usiadł dopiero gdy miał 8 miesięcy i do tego czasu udało nam się używać gondoli, co było bardzo korzystne dla jego rozwoju. Nie używaliśmy też bujaczkow,lezaczkow- ich nie można długo stosować tylko kilkanaście minut na dzień, więc nowy, który dostaliśmy bezczelnie poprosiliśmy o wymianę na coś innego- chyba inhalator, a w zanadrzu mieliśmy w inne po dzieciach znajomych,ale obyło się bez nich.

Co do płci widzę, że większość osób już po 1 prenatalnych ja poznaje,u nas 13.01 USG, moze i my się dowiemy- ja czuję, że to dziewczynka, choć chyba wolałabym 2 chłopaka;)
Ale chyba pod wpływem hormonów jakiś w sylwestra calkiem przypadkiem kupiłam pierwsza sukieneczkę letnią,nawet.o tym zapomniałam, została w aucie,czytając Wasze komentarze przypomniałam sobie o tym zakupie;)
 
A z jakich wzgledow bedziesz miec CC jesli moge wiedziec? U mnie z USG wychodzi 1.07 .
Pierwszy porod mialam cc ze wzgledu na niewspolmiernosc porodowa i teraz z automatu moja gin. da mi skierowanie i zapisze u siebie w szpitalu na cc
Tak sie po prostu umowilysmy na wizycie, bo sie stresowalam, ze moze beda mi kazac rodzic naturalnie poniewaz od 2019r juz pierwsze cc nie jest zadnym wskazaniem do drugiego
A tak poza tym ja bym po prostu naturalnie nie urodzila bo juz nasluchalam sie tych wszystkich historii i wiem, ze nie dalabym rady i pewnie mialabym wielka traume poporodowa
 
reklama
Pierwszy porod mialam cc ze wzgledu na niewspolmiernosc porodowa i teraz z automatu moja gin. da mi skierowanie i zapisze u siebie w szpitalu na cc
Tak sie po prostu umowilysmy na wizycie, bo sie stresowalam, ze moze beda mi kazac rodzic naturalnie poniewaz od 2019r juz pierwsze cc nie jest zadnym wskazaniem do drugiego
Aha rozumiem. Ja tez po 1 cc jestem a teraz sie zastanawiam czy probowac sn. Moj lekarz tez pracuje w szpitalu wiec ze skierowaniem nie byloby raczej problemu ale musze na spokojnie przemyslec sprawe, porozmawiac z lekarzem i wybrac najlepiej jak tylko mozna.
 
Do góry