reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

@kasiaa2020 ja jeszcze też nie mam wszystkiego ;) ale fakt, ciuszki już mam np. i wanienkę, ale bardzo wielu rzeczy jeszcze mi brakuje typu wózek, łóżeczko, kocyki, pieluchy itd. Ja jeszcze tak bardzo się nie stresuję tym. Najważniejsze to moim zdaniem ubranka, wanienka, kocyki, ręczniki i krzesełko do auta, a bez reszty to się można nawet przez jakiś czas obejść, np. maluszek może na początku spać z Wami, pampersy można kupić w ostatniej chwili w supermarkecie, to samo płyn do kąpieli i ogólnie chemia... Nawet bez wózka można się obejść przez kilka pierwszych dni, tak sądzę...
Ja nie pomogę z tą wyprawką, bo ja się wzoruje mniej więcej na takiej z internetu, w dodatku mam ją napisaną po hiszpańsku 🙈

@Hania będzie mamą a Ty dlaczego wybrałaś Tutis Aero? Bardziej Ci się podoba niż Tutis Uno czy jest jakiś inny powód? Wiem, że taniej wychodzi 3w1, ale moim zdaniem tutaj warto zadbać o bezpieczeństwo i wydać kilka stówek więcej na porządniejszy i bezpieczniejszy fotelik.
Jeszce nie wybrałam, ale podoba mi się po prostu 😉
 
reklama
hej widzę że wszyscy kompletują już wyprawki a ja nie mam nic :( myślałam że na spokojnie pojadę do sklepu pooglądam i będę kupować a tu niestety taka sytuacja :( zostaje tylko internet więc zabieram się za zakupy ale nie wiem co i ile czego mam kupić macie jakieś listy. ile np. body, pajaców, pieluch tetrowych muślinowych, otulaczy, rożek, kocyk itp. i wszystkich innych rzeczy butelki, smoczki elektryczne rzeczy itp. potrzebnych na początek wiem wiem na internecie znajdę masę takich list ale wolałabym już sprawdzone może wy na jakiś się wzorowałyście? No i gdzie kupujecie jakie sklepy polecacie dobre jakościowo?
ja oprócz wózka (tutis uno), fotelika (swandoo albert) i łóżeczka (dostawne chocco) nie mam nic kupionego (dostałam trochę ubranek) ale mam już przygotowane niektóre listy, np kosmetyki i gadżety podstawowe (linomag, podkłady do łóżka i poporodowe, torebki do mrożenia pokarmu, nożyczki dla bobasa baby ono, waciki, wkładki laktacyjne, sól fizjologiczna, nadmanganian potasu, tantum rosa, muszle laktacyjne, mokre chusteczki, patyczki do uszu i olej ze słodkich migdałów) będę zamawiała w aptece gemini, ale musisz się zastanowić czy chcesz z tego wszystkiego korzystać, wydaje mi się, że jest to bardzo indywidualne jak planujesz pielęgnować bobasa; kocyk, otulacz (nie przepadam za owijaniem, więc planuję tylko jeden prawdopodobnie też będę go używać jako kocyka i poduszkę do karmienia będę zamawiać marki la millou, pieluszki i prześceiradła trochę z poofi, szczotkę wybrałam lulalove, wanienka tega, laktator lansinoh elektryczny
 
ja oprócz wózka (tutis uno), fotelika (swandoo albert) i łóżeczka (dostawne chocco) nie mam nic kupionego (dostałam trochę ubranek) ale mam już przygotowane niektóre listy, np kosmetyki i gadżety podstawowe (linomag, podkłady do łóżka i poporodowe, torebki do mrożenia pokarmu, nożyczki dla bobasa baby ono, waciki, wkładki laktacyjne, sól fizjologiczna, nadmanganian potasu, tantum rosa, muszle laktacyjne, mokre chusteczki, patyczki do uszu i olej ze słodkich migdałów) będę zamawiała w aptece gemini, ale musisz się zastanowić czy chcesz z tego wszystkiego korzystać, wydaje mi się, że jest to bardzo indywidualne jak planujesz pielęgnować bobasa; kocyk, otulacz (nie przepadam za owijaniem, więc planuję tylko jeden prawdopodobnie też będę go używać jako kocyka i poduszkę do karmienia będę zamawiać marki la millou, pieluszki i prześceiradła trochę z poofi, szczotkę wybrałam lulalove, wanienka tega, laktator lansinoh elektryczny
Wiem wiem każde dziecko inne i czego innego będzie potrzebować tak samo jednej się sprawdzi a drugiej już nie wiadomo ale wolę coś z polecenia niż jak mam sama w ciemno kupować bo tego jest tyle że aż głowa mnie rozbolała od ilości i nie wiedziałam od czego się zabrać żeby kompletować zaczęłam od ubranek to rozpinane tak rozpinane po całości wkładane przez głowę itp. to kaftanik to coś tam 🤦 hehe 😂 ale chyba większość kupię rozpinanych po całości bo chyba najwygodniejsze do wkładania bobasa i ile tego kupić na początek i jakich rozmiarów teraz nie wiadomo jak duże będzie dziecko mam sprawdzała że ja miałam 53 cm i 3200g. Więc 56 tak z 10 kompletów ? Kosmetyki ograniczam do minimum dla maluszka chyba większość z derma kupię. Wózek to dla mnie kosmos bo nawet się nie przymierzała jeszcze do żadnego a chciałabym chociaż dotknąć i przejachać po sklepie kawałek zobaczyć bo to spory koszt a przez internet ciężko mi będzie się zdecydować i chyba to zostawię na sam koniec... Właśnie chciałbym jak najwięcej tych pierduł pokupić żeby na sam koniec zostawić ewentualnie większe rzeczy do zakupu i nie bujać się z smoczkami butelkami itp.
 
Hej dziewczyny 😁ja na szczęście wózek mam kupiony , nie byłam za tym bo za szybko ale była na wyprzedaży który sobie upatrzyłem i teraz w sumie sie ciesze bo mam z głowy :) a fotelik chyba kupimy ten avionaut pixel . A reszte wyprawki nie mam nic .... mam jakas listę co kupić ale tego tyle piszą na necie ze nie wiadomo co wybrać :) jutro dostanę ubranka od koleżanki, i chyba zacznę pomału zamawiać :) wczoraj koleżanka mnie nastraszyla ze ja wzięli na cesarkę na koniec 7 mc i nic nie zadazyla kupić wiec lepiej niech wyprawka leży :) Ja juz odliczam do lipca to nasze pierwsze dziecko ❤️Bedzie dziewczynka 🎈juz nie mogę sie doczekać !
 
Widzę, że nie tylko ja jestem fanką tutis uno. :p chodzi za mną kolor miętowy lub nugatowy, ale chciałabym najpierw zobaczyć wózek na żywo. Oprócz Tutisa podoba mi się jeszcze bebetto luca i tako laret imperial. Planowałam zakup maj/czerwiec - oby już spokojniej można było wychodzić z domu, to wtedy sobie pooglądam. Ale co będzie to będzie.
 
@maritta88 a czy nie chodzi o bazę do fotelika? Baza ISOFIX? Ona jest droga ale wtedy nie zapinasz fotelika w pasy tylko wpinasz w bazę co jest wygodniejsze :) a adaptery są do stelaża wózka żeby wpiąć fotelik
 
Dziewczyny, sorki ze tak temat zmieniam ale mam akcyjkę... jak to jest z l4 w ciąży?
Jestem zatrudniona od października, do końca grudnia na zleceniu od stycznia na nieokreślony. Czy biorąc L4 dostanę 100% wynagrodzenia? Czy jeśli już do porodu nie wrócę wymagane są jeszcze jakieś dokumenty? Czy jest tu jakąś kadrowa? Muszę iść na l4 bo pracodawca chce dać nam umowy zmieniające przez koronę. Któraś pomoże?
 
Dziewczyny, sorki ze tak temat zmieniam ale mam akcyjkę... jak to jest z l4 w ciąży?
Jestem zatrudniona od października, do końca grudnia na zleceniu od stycznia na nieokreślony. Czy biorąc L4 dostanę 100% wynagrodzenia? Czy jeśli już do porodu nie wrócę wymagane są jeszcze jakieś dokumenty? Czy jest tu jakąś kadrowa? Muszę iść na l4 bo pracodawca chce dać nam umowy zmieniające przez koronę. Któraś pomoże?
Ja od zeszłego miesiąca jestem na L4 i dostałam pensje większą niż zwykle a okazało się, że dlatego bo w pensje wliczona jest też proporcjonalnie premia. Czyli jak dostawałam premię kwartalnie to została ona zsumowana za cały rok, podzielona przez 12 i dodana po podstawowej pensji 100% :)
 
Dziewczyny, a ma któraś z Was informację, jaka jest pojemność kosza zakupowego w Tutis Uno? Wygląda na duży, ale napisali mi z firmy Tutis, że nie polecają ładować się więcej niż 3-4 kilo, a mi się wydaje, że to dość mało :(
Jak rozmawiałam ze sprzedawca na ten temat , to okazuje się ze ważne jest żeby nie obciążać wózka więcej niż właśnie te 3 -4 kg. tylko z uwagi na stelaż, chodzi o gwarancję , że się nie powygina czy popęka bo naprawdę jest lekki w tych wózkach.
 
reklama
Dziewczyny, sorki ze tak temat zmieniam ale mam akcyjkę... jak to jest z l4 w ciąży?
Jestem zatrudniona od października, do końca grudnia na zleceniu od stycznia na nieokreślony. Czy biorąc L4 dostanę 100% wynagrodzenia? Czy jeśli już do porodu nie wrócę wymagane są jeszcze jakieś dokumenty? Czy jest tu jakąś kadrowa? Muszę iść na l4 bo pracodawca chce dać nam umowy zmieniające przez koronę. Któraś pomoże?
@Hania jak masz już umowę na cz.nieokreślony to nawet sie nie zastanawiaj i bierz l4. Na "ciazowym" zwolnieniu płacone jest 100% wynagrodzenia. A liczona jest średnia z ostatnich 12 mscy.
Ja właśnie czekam na wypłatę z ZUS, bo już jestem na zwolnieniu drugi miesiac.
 
Do góry