reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, mam termin na drugą połowę lipca, to pierwsza ciąża i mam nadzieję, że poradzicie mi czy ze względu na poród latem powinnam się w jakiś specjalny sposób przygotować? słyszałam, ze warto zwrócic uwagę na wózek, żeby miał filtr UV i dobrą wentylację, moze coś jeszcze mi podsuniecie? z góry dziękuję
Hej.
W temacie wózków dosłownie kilka stron wcześniej dziewczyny pisały na co zwrócić uwagę, polecam lekturę 😉
O wyprawce tez się pojawiło kilka wpisów. Ja jeszcze nie ogarniam za bardzo, moje pierwsze zakupy to otulacze bambusowe pieluszki muslinowe i kocyczki 😄
 
reklama
Dziewczynki zechcialybyscie zerkac na moja liste wyprawkowa? Czy czegos nie pominelam, czy moze cos za duzo albo czegos za malo. To moj pietrwszy dzidzius wiec prosze o wyrozumialosc :) wyprawki ubrankowej nie zalaczam bo mysle ze podostajemy troszke ciuszkow od znajomych i rodzinki w spadku to wtedy bedziemy wiedziec na czym stoimy.

DZIDZIUŚ ❤ ❤ ❤

***SPANIE:
* Łóżeczko
* Materac
* 3x Przescieradło
* 3x kocyk
* 2x Podkład na materac
* Monitor oddechu Babysense 7
* Bujaczek Caretero Bugies

***KĄPIEL:
* Wanienka
* 2x ręczniczek z kapturkiem
* 1x zwykły ręczniczek
* Termometr do wody
* Emolient do kąpieli

***PIELĘGNACJA:
* Nożyczki do paznokci
* Szczoteczka do włosków
* Octenisept do pępuszka
* Gaziki jałowe do pępuszka
* Aspirator do noska
* Termometr
* Płatki kosmetyczne 300szt.
* Chusteczki nawilżane H2O
* Pieluszki:
5x tetra
5x bambusowe/flanela/muślinowe
* Przewijak miekki na komode
* Przewijak twardy na łóżeczko
* 4x Pokrowiec na przewijak
* 20x jednorazowe podkłady do przewijania
* Organizer na pieluszki i kosmetyki do łóżeczka
* 2x Buteleczka do karmienia
* Smoczek


MAMA ❤❤❤
* 200x Wkładki laktacyjne
* Laktator elektryczny
* 3x biustonosz do karmienia
* Pizamka do karmienia
* 100x Podkłady higieniczne poporodowe
* Majtki poporodowe
* Maść na sutki i brodawki
* Koszulka do szpitala
aż miło popatrzeć na gotową listę, ja dopiero zaczynam o niej myśleć, czekam na badanie połówkowe za dwa tygodnie :)
 
aż miło popatrzeć na gotową listę, ja dopiero zaczynam o niej myśleć, czekam na badanie połówkowe za dwa tygodnie :)
kochana ja liste mam zrobiona ale nic nie kupione :D pierwszy zakup dla dzidziusia to byly niebieskie skarpetki w czwartek, jak mowilam mojemu P. ze spelni sie jego marzenie i bedziemy mieli synka :D i tyle, hehe. tez czekam na polowkowe i moze wtedy cos sie ruszymy.
 
kochana ja liste mam zrobiona ale nic nie kupione :D pierwszy zakup dla dzidziusia to byly niebieskie skarpetki w czwartek, jak mowilam mojemu P. ze spelni sie jego marzenie i bedziemy mieli synka :D i tyle, hehe. tez czekam na polowkowe i moze wtedy cos sie ruszymy.
wszystkie ddziewczyny piszą, ze najważniejsze, żeby dzidzia zdrowa była i oczywiście się z tym zgadzam, ale ja już się nie mogę doczekać czy będzie chłopak czy dziewczyna, na arzie jeszcze nwet do imienia się nie przymierzyliśmy :) jedyne co mamy wybrane to szpital
 
wszystkie ddziewczyny piszą, ze najważniejsze, żeby dzidzia zdrowa była i oczywiście się z tym zgadzam, ale ja już się nie mogę doczekać czy będzie chłopak czy dziewczyna, na arzie jeszcze nwet do imienia się nie przymierzyliśmy :) jedyne co mamy wybrane to szpital
wiadomo, najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy ale ja osobiscie nie widze problemu w tym, ze ktos mniej lub bardziej chce jakas plec :) po to przeciez sa marzenia :D dzidziusia bedziemy kochac tak samo mocno bez wzgledu na to czy bedzie niuniuś czy niuniusia :) mi teraz bylo obojetne, tzn niby wolalam dziewczynke ale jak patzrylam na mojego P. jak bardzo pragnie synka (ma brata ktory ma 3 corki i siostre, ktora ma 2 coreczki wiec nie ma przedluzenia nazwiska) to myslalam sobie, ah, niech bedzie i synek. Przy drugim mysle, ze juz wieksza roznice mi zrobi i mam nadzieje, ze kiedys doczekamy sie parki :)
 
wiadomo, najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy ale ja osobiscie nie widze problemu w tym, ze ktos mniej lub bardziej chce jakas plec :) po to przeciez sa marzenia :D dzidziusia bedziemy kochac tak samo mocno bez wzgledu na to czy bedzie niuniuś czy niuniusia :) mi teraz bylo obojetne, tzn niby wolalam dziewczynke ale jak patzrylam na mojego P. jak bardzo pragnie synka (ma brata ktory ma 3 corki i siostre, ktora ma 2 coreczki wiec nie ma przedluzenia nazwiska) to myslalam sobie, ah, niech bedzie i synek. Przy drugim mysle, ze juz wieksza roznice mi zrobi i mam nadzieje, ze kiedys doczekamy sie parki :)
nam nie zależy na konkretnej płci, ale już bym chciała wiedzieć :) przy drugim dziecku to na pewno ma większe znaczenie, ja bym już chciała kupić kilka gadzetów i trochę zwariować w tej ciąży, bo przed połówkowym nie czuję sę wystatczająco pewnie, żeby już biegać po sklepach, poza tym część rzeczy będzie pewnie kolorystycznie tendencyjna :)
 
nam nie zależy na konkretnej płci, ale już bym chciała wiedzieć :) przy drugim dziecku to na pewno ma większe znaczenie, ja bym już chciała kupić kilka gadzetów i trochę zwariować w tej ciąży, bo przed połówkowym nie czuję sę wystatczająco pewnie, żeby już biegać po sklepach, poza tym część rzeczy będzie pewnie kolorystycznie tendencyjna :)
my chcielismy wiedziec tez wlasnie ze wzgledu na kierunek zakupow a dwa, ze oboje mowimy do dzidziusia, i do tej pory mowilismy dzidziusiu, tak bezplciowo, hehe a teraz juz wiemy, ze chlopczyk to mowie synusiu ;D maluszku... imie niby wybrane ale jeszcze myslimy wiec nie chcemy narazie uzywac
 
reklama
Hej dziewczyny! Maria my też już po połówkowym, 19 tydzień :) wszystko w porządku, Pani Doktor wspaniała! Wszystko dokładnie sprawdziła, dzidzia zdrowa :) Synek bo tak się dzis okazało 😍 ‚wywalił’ wszystko, żeby sobie mama z tata mogli obejrzeć jaki to chłopiec z niego 🤣 waży 320g, wszystko dobrze, ogromnie się cieszymy! Powiem szczerze, że ta największa obawa minęła ale reszta pewnie zostanie do końca życia o zdrowie własnego dziecka 😁
 
Do góry