reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hey dziewczyny Ojj długo mnie nie było
Od dzisiaj wymioty z samego rana tylko jakieś dziwne jakbym flakonik perfum wypiła zielonkawe
I ostra biegunka dodatkowo zimne dreszcze brak goraczki
Co to może być
 
reklama
Dekorujecie jakos Wasze mieszkanka i domy na swieta czy tylko choinka?
U mnie tylko choinka i to taka na pniu żeby kotom było trudniej sięgnąć [emoji23]
Co ile macie wizyty ? Chodzi mi o mamusie, które usłyszały już serduszko ? Ja mam dopiero 09.12 i wychodzi, że będę wtedy 9+1 tc. Pytam z ciekawości [emoji854]
Póki co mam co 2 tygodnie
Hej dziewczyny. Właśnie wróciłam z wizyty, kropka ma się dobrze serducho bije . Z usg 8+1 . Kolejną wizytę muszę zrobić prywatnie bo brak już w grudniu terminów masakra... więc kolejna wizyta 20 . Przed świętami także będzie świeże foto dla obwieszczenia rodzinie tej nowiny w wigilię.
Super[emoji3531]
Dawajcie znać co u Waszych fasolek po badaniach [emoji7] ja diz soboadu też nie robię. Zaraz idę do pracy. Mam dość i się zastanawiam nad L4 już od środy jak będę u lekarza, ale nie wiem. Może któraś z Was jest pewna na 100% co będzie w mojej sytuacji: jestem na okresie próbnym umowy o pracę 3miesiecznym do końca stycznia. Jeśli lekarka potwierdzi ten wiek ciąży co jest według Om to już mam 8tydzien. Przed końcem stycznia na pewno byłby koniec 1szego trymestru. Czy pracodawca musi mi przedłużyć umowę do dnia porodu? Czy nie? Ja kiepska jestem w tym wszystkim... [emoji1787]
Oj ja się niestety kompletnie nie znam na prawie pracy jeśli w grę wchodzi umowa na okres próbny.

Ja ostatnią wizytę u gina miałam w zeszły czwartek. Po tej wizycie kazał mi zrobić progesteron i niestety wyszło kiepsko. Norma od 9.3 a u mnie niecałe 7. Zadzwoniłam do niego i kazał brać dupka 3x1. A że za nami przeklęty weekend handlowy i byłam w pracy od rana do wieczora to dopiero dziś poszłam po receptę. Byłam u internisty i bałam się że mi nie wypisze, ale złota kobieta [emoji16] nie dość że dała recepty to jeszcze L4 do 5grudnia. I powiedziała że jak gin nie przedłuży to 6.12 mam przyjść do niej. Jutro mam podrzucić ginowi ten wynik progesteronu to może go namowie żeby zerknął czy u fasoli na pewno wszystko ok.
 
Mi ginekolog zasugerowała że każdy powinien zrobic test pappa ale ja osobiście się nie decyduje
Ok, to mam kolejne pytanie-badania prenatalne... Jakie planujecie robic? Nifta, amniopunkcja, harminy czy moze Pappa? Dlaczego decydujecie sie akurat na to? Pytam, bo wiekszosc z Was ma juz pociechy w domu a ja 32latka w pierwszej ciazy... Wole rozeznac temat
 
Ja też pierwsza szczęśliwa ciąża, ale myslę, że nic ponad to co zleci lekarz nie będę robić. Wolę oszczędzić sobie stresu, a ja wszystko strasznie przeżywam.
Ok, to mam kolejne pytanie-badania prenatalne... Jakie planujecie robic? Nifta, amniopunkcja, harminy czy moze Pappa? Dlaczego decydujecie sie akurat na to? Pytam, bo wiekszosc z Was ma juz pociechy w domu a ja 32latka w pierwszej ciazy... Wole rozeznac temat
 
Ja też nie zamierzam robić badań prenatalnych bez wskazania lekarza.
Dowiem się jutro jakie są wobec mnie plany, bo w styczniu będę mieć kalendarzowo 35 lat i może się okazać, że będę miała do zrobienia testy pappa obowiązkowo. Ale to jutro się wszystko okaże.
 
mi gin powiedział że jak nie ma wskazań, podejrzeń, powikłań jakichś, złych wyników badań to po co robić? poprostu, po co? że to kobietę stresuje a tak naprawdę stres kobiety najbardziej szkodzi dziecku. Więc póki nic się nie dzieje i nie ma wskazań to nie ma się co nakrecac
 
Ok, to mam kolejne pytanie-badania prenatalne... Jakie planujecie robic? Nifta, amniopunkcja, harminy czy moze Pappa? Dlaczego decydujecie sie akurat na to? Pytam, bo wiekszosc z Was ma juz pociechy w domu a ja 32latka w pierwszej ciazy... Wole rozeznac temat
Ja w pierwszej ciąży miałam 22 lata i miałam robione to USG gdzie się sprawdza przezierność karkową, kość nosową itp. oprócz tego pappa i oznaczenie wolnego beta hcg. Z tego co wiem teraz też tak będzie bo chodzę do tego samego gina.
 
reklama
Ok, to mam kolejne pytanie-badania prenatalne... Jakie planujecie robic? Nifta, amniopunkcja, harminy czy moze Pappa? Dlaczego decydujecie sie akurat na to? Pytam, bo wiekszosc z Was ma juz pociechy w domu a ja 32latka w pierwszej ciazy... Wole rozeznac temat
Ja nic nie robię, szkoda kasy to raz a dwa co ma być to będzie
 
Do góry