reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Moj brzuch jest cały czas twardy. Co wizytę w sumie zapominam zapytać lekarza czy tak powinno być ale w sumie jak bada to chyba czuje i nic nie mówił o tym
 
reklama
Super! Ten twardniejący brzuch i bóle nie oznaczają raczej zbliżającego się porodu, ostatnio o tym pisałyśmy że prawie wszystkie to mamy.
A dlaczego akurat dotrwać do 39 tc?
No jak twardnieje to nie dobrze i wtedy magnez pomaga. A nie masujesz za dużo brzuszka? Ja to robię tak bezwiednie, no lubię tak głaskać sobie dzidzie, wtedy mnie położna opiernicza ze nie wolno 😒
 
A mi mówili że jak twardnieje to nic takiego o ile przechodzi po krótkim czasie. Bo to skurcze właśnie tak działają że brzuch twardnieje a skurcze są ok na tym etapie.
 
No i mam oliwę
Jutro ostatnie pranko i pakowanko walizki 💁‍♀️
A ja mam nowy temacik do poruszenia. Czy któraś z Was ogarnia już sprawy formalne ze zgłoszeniem dziecka do urzędu i te pincet plusy? Jak co gdzie?

Nie wiem, jak to teraz urzędy przez wirusa działają. Jeśli bez problemu, to po wypisie ze szpitala idziecie do urzędu (nie musisz od razu masz 21 dni), w mieście gdzie rodziłaś, nie gdzie mieszkasz z kartą urodzenia, którą dostaniecie w szpitalu. I tam wypełnicie dokumenty i od razu dziecko dostanie pesel i odpis aktu urodzenia. Można to też zrobić przez neta, jeśli masz profil zaufany (i męża bądź partnera, który w trakcie ciąży potwierdził ojcostwo). Jeśli nie masz i tak polecam założyć, najlepiej jeszcze teraz przed porodem, póki masz więcej czasu. Usprawni to później właśnie składanie tych wszystkich wniosków, bo będzie to w jednym miejscu. Zrobisz to tu: Link do: Załóż profil zaufany - Gov.pl - Portal Gov.pl
 
Nie wiem, jak to teraz urzędy przez wirusa działają. Jeśli bez problemu, to po wypisie ze szpitala idziecie do urzędu (nie musisz od razu masz 21 dni), w mieście gdzie rodziłaś, nie gdzie mieszkasz z kartą urodzenia, którą dostaniecie w szpitalu. I tam wypełnicie dokumenty i od razu dziecko dostanie pesel i odpis aktu urodzenia. Można to też zrobić przez neta, jeśli masz profil zaufany (i męża bądź partnera, który w trakcie ciąży potwierdził ojcostwo). Jeśli nie masz i tak polecam założyć, najlepiej jeszcze teraz przed porodem, póki masz więcej czasu. Usprawni to później właśnie składanie tych wszystkich wniosków, bo będzie to w jednym miejscu. Zrobisz to tu: Link do: Załóż profil zaufany - Gov.pl - Portal Gov.pl

a jak w trakcie ciąży partner może potwierdzić ojcostwo ?
maz to idzie z automatu jako ojciec. A bez ślubu dziecko nie ma ojca i nazwisko dostaje matki😔 dopiero ponoć w urzędzie to się prostuje
 
reklama
Aaaaa dziewczyny, jaki mam dobry nastrój. Dr dzisiaj powiedział ze mam bardzo dobre warunki do porodu sn, i że już mam 2 cm rozwarcia 😃 czad. Zostawia mnie jescze w domu na ten tydzień, a za tydz do kontroli 😁
@Pralinka2020 jak się miewasz? Przeszło cokolwiek?
nie, dalej źle, wizyty domowe rehabilitantów nawcześniej za tydzień... leżę i biadolę nadal, zastanawiam się, czy dam jutro radę wstać z łóżka do lekarza, czy będę przekładać...
 
Do góry