reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

reklama
Mój synek ma 3 drzemki w ciągu dnia przeważnie godzinne, zdarzy się nawet do 2 godzin. W nocy jedna pobudka na jedzenie nad ranem ale coraz częściej przesypia całe noce [emoji846] ostatnio zauważyłam, że bardzo walczy z zasypianiem zwłaszcza wieczorem. W przyszłym tygodniu mamy rehabilitacje i podpytam o zamianę gondoli na rozłożoną spacerówkę bo już mały się nie mieści i grasuje mocno w gondoli.
 
Godzinna drzemka to u nas luksus, który sporadycznie się zdarza. Zwykle ma 2-3 drzemki po pół h. Śpi od 20/21 mniej więcej do 8 (+/-1h) z pierdyliardem pobudek na mleko (częściej je w nocy niż w dzień ostatnio). Syn do roku z hakiem dopóki nie przeszedł na jedną drzemkę też spał max pół h.
 
Hej :) Mój młody ma średnio 3 drzemki w ciągu dnia, czasowo to zależy.Najlepiej śpi mu się na spacerze :) Co do nocy, to zasypia 19/20 i śpi do 8. Przeważnie w nocy są 1/2 karmienia. Ostatnio jednak dochodzi do 3. Kupiłam mądrą książkę "Sensoryczne niemowlę" (swoją drogą polecam, jest bardzo pouczająca) i prócz propozycji zabaw dla malucha (najprostszych) , jest tam również napisane, że dziecko w wieku 5-6 miesięcy może wybudzać się w nocy częściej na jedzenie, ponieważ w ciągu dnia jest za dużo interesujących rzeczy. :) Dietę rozszerzać zacznę za jakieś 2 tyg. Najpierw jednak czeka mnie zakup krzesełka do karmienia :D
 
Ostatnia edycja:
Hej mamusie! Co tam u Was? Dzieciaki już brykają po mieszkaniu? Zdrowe?
U nas wszystko ok [emoji6] byle do wiosny [emoji255][emoji257][emoji258][emoji272][emoji559]
 
Hejaaa! U nas niedługo 7 miesięcy, przemieszcza się na razie na brzuchu- najlepiej idzie mu do tyłu i ciągle się denerwuje, bo nie ten kierunek ;) mamy już 5 zębów (jakieś szaleństwo! 3 wyszły w tym samym czasie, ale nie działo się nic z tym związanego, trochę tylko pomarudził z 2 dni). Ale ogólnie niesamowite jak się zmienia, a uśmiech to coś pięknego :D
 
Hej. U nas właśnie skończył się mega katar i wyszedł pierwszy ząbek. Mała 4 marca będzie mieć 8msc. Sama siada ale raczkować nie chce za to powoli kombinuje w łóżeczku jak się wstaje ale jeszcze jej to nie wychodzi. Łapie rączkami szczebelki i podnosi tyłek i zachwile na niego siada. Lubi się turlać. Uwielbia wygłupy z siostrą jej radość jest bezcenna. Gada po swojemu babababa, tatatata itp. W gondoli już nie wozimy zmieniłam na spacerówkę i Majka jest zadowolona bo widzi świat i podziwia. Kochane nasze dzieciaczki już takie duże i coraz mądrzejsze. Zapomniałam dodać my cały czas kp.
 
reklama
Hejaaa! U nas niedługo 7 miesięcy, przemieszcza się na razie na brzuchu- najlepiej idzie mu do tyłu i ciągle się denerwuje, bo nie ten kierunek ;) mamy już 5 zębów (jakieś szaleństwo! 3 wyszły w tym samym czasie, ale nie działo się nic z tym związanego, trochę tylko pomarudził z 2 dni). Ale ogólnie niesamowite jak się zmienia, a uśmiech to coś pięknego :D
Wow 5 zębów. To nieźle. U nas wczoraj pierwszy ząb.
 
Do góry