reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

Nie wiem czy nie jest tak że te znieczulenie rozluźnia też jelita że jakoś wolniej pracują i się nie załatwia w tym czasie , przynajmniej ja nie kojarzę żebym w ogóle w szpitalu się załatwiała . Może nawet coś mówili że po tym znieczuleniu czasami jest problem zanim jelita do pracy wrócą, ale mogę już słabo pamiętać
A możliwe [emoji848] po znieczuleniu ogólnym mogą być problemy więc może to też tak działa
U mnie przynajmniej jego nie było dużo, kilka kropli , większa plama na staniku , ale nie tyle żeby było sens to zbierać. Poza tym wydaje mi się że tego zamrożonego mleka nie powinno się dłużej niż miesiąc przechowywać .
Gdzieś czytałam że jeśli później - 18 to można dłużej. Ale pewnie masz rację takich kropli to nie ma sensu
O tutaj Link do: Najnowsze zalecenia dotyczące przechowywania pokarmu kobiecego – 2014
 
reklama
Ja zniosłam dobrze, choć cięcie nie było planowane. Myślę, że duża w tym zasługa szybciej pionizacji (poniżej 6h) Nie czułam podczas zabiegu nawet żadnego szarpania czy wyjmowania, o którym dużo osób mi wspominało. Od początku Młody był ze mną cały czas, wiec go musiałam ogarniać. Póki byłam w szpitalu brałam przeciwbólowe. Szybko dochodziłam do siebie dość, do biegania wróciłam po 8tyg bez żadnego dyskomfortu. Ale to jest bardzo jednostkowe, przy kolejnym porodzie może być inaczej. Znam też kiepskie historie - wstrząs u mamy albo pęcherz który został przypadkiem rozcięty podczas cesarki :/ Mimo wszystko chciałabym i tym razem spróbować siłami natury, choć ostatnio gin mi powiedziała, żeby raczej się na kolejne cięcie nastawiać. Zobaczymy.

Na jutro bułki przygotowałam, rosną sobie w lodowce, rano upiekę świeże :) Oby wyszły, bo pieczywa nie kupiłam :p
Też myślę że im szybciej się wstaje tym lepiej później się dochodzi do siebie. A co do uczucia ciągnięcia, ja pierwsze dwie cc nie czułam praktycznie nic żeby coś ciągnęło, zero dyskomfortu. Za to przy 3 okazało się że mlody jest jakoś tak ułożony że musieli użyć tych szczypiec do wyciagania, bardzo długo mi tam kotlowali w brzuchu i czułam to baaardzo, aż mi było niedobrze bo na żołądek też pewnie naciskali. Także to zapewne też zależy jak dziecko ułożone. Co do porodu sn po cięciu, miałam wybor przy drugim, ostrzegla mnie także że jest wtedy zawsze ryzyko że w czasie porodu blizna może zacząć się rozchodzic i wtedy tak czy siak ląduje na stół
Mnie bolą obydwa sutki ale tylko lewa pierś mi dokucza. I to czasem tam ze płakać się chce.

Ja już myślę o wkładkach bo sutki mi się obcieraja i bolą i swędzi. Najlepiej mi bez stanika ale ile tam można
A ja właśnie jak jestem bez stanika i mam koszulkę to ta koszulka mnie drażni[emoji15] strasznie się te suty wrażliwe zrobiły [emoji1]
Jak ja pomyśle o cc, to najbardziej się bym bała właśnie cewnikowania, znieczulenia i tego całego cięcia. [emoji85]
U nas cewnikowanie po znieczuleniu, w Polsce wiem że bywa różnie, może najlepiej zapytaj w szpitalu w którym byś w razie czego miała cc[emoji4] cięcia się nogdy nie bałam, za to znieczulenia za każdym razem, ale ja jestem osobą z niskim progiem bólu i szczerze to nienjest aż tak straszne, chyba że nie mogą się wkluc za pierwszym razem.
Głupie pytanie ale skoro to mleko wyciek to można je zbierać i mrozic? [emoji85][emoji848] Tylko nie zabijcie mnie śmiechem
Ee chyba się nie opyla, zresztą ono tak nie leci mocno jak przy dziecku [emoji1] mnie zawsze przychodziło na kilka tyg przed terminem ale to dosłownie plamy na bluzce po spaniu



Jeszcze co do tej cesarki, my tu możemy wymieniać się doświadczeniami itp ale naprawdę nie dość że każda kobieta jest inna to i każde cc się różni, nawet w moim przypadku gdzie miałam 3 to zawsze było trochę inaczej. W końcu człowiek nie mlodnieje i tak samo z przechodzeniem ciąży, teraz o wiele gorzej niż np te 10 lat temu z pierwszym dzieckiem [emoji4] także nie ma się co nastawiac źle czy dobrze, jeśli ktoś musi mieć cc no to się nie poradzi, ja nadal troszkę żałuję że nie mogłam choćby za pierwszym razem spróbować sn. Chociaż moje cc były naprawdę ok [emoji6]
 
Cześć dziewczyny. Nie pisałam od bardzo dawna, ale wyjechałam na tydzień do rodziców, bez tabletu ani komputera i teraz się was doczytać nie moge :) jeszcze jakieś 200 stron przede mną. Ale chcialam sie przypomniec, ze jestem i czytam.

Dodatkowo pojawił się jakiś tydzień temu u mnie problem zbyt wrażliwej skóry . Nie wiem czy jeszcze któraś z was tak ma, ale okropnie spuchły mi brodawki i całe piersi są zarozowione. Są tak podraznione, ze nie moge sie dotknąć bez bólu. Pokazałam lekarzowi, a on na to, ze to dlatego, ze nie noszę stanika w domu i koszulka mi po nich trze powodując mikro uszkodzenia skóry. Doradził nawilżanie i stanik 24h. Codziennie smaruję brzuch i piersi oliwka, ale jak widać nie wystarcza piersiom. Postanowiłam wypróbować patent z lanolina. Poszłam do apteki a tam cena z kosmosu! Farmaceutyka doradzila, żeby iść do rodzinnego, żeby wypisał receptę na lek robiony, a w składzie 100% lanoliny. Tak zrobiłam i zostałam właścicielką 200 ml lanoliny za całe 20 zł.

Czy któraś z was też ma takie problemy z wrażliwymi brodawkami w ciazy? Wiedzialyscie o patencie z tanią lanoliną?
 
A ja wczoraj poczytałam opinie na tej stronie o szpitalu u mnie i powiedziałam do D. Ze ma sobie sam tam isc rodzić [emoji13]
 
Obudził mnie potworny ból głowy, co ja mogę wziąć żeby przeszedł? Nie wyrobie zaraz..

Paracetamol. Jeśli nie masz skłonności do migren to 500 mg powinno wystarczyć, jeśli masz skłonności do migren albo bardzo mocnych boli głowy to można spróbować odrazu z 1000 mg.


Witam się niedzielnie. U nas leje od wczoraj, do tego młoda z gorączka wiec raczej nie będę miała czasu sie dziś odzywać. Życzę Wam miłego dnia.
 
reklama
Hej, u mnie noc średnia bo młody z katarem co chwilę jeczal. Na szczęście wzięliśmy go do nas i spał.
Na myśl że jutro znów poniedziałek mi niedobrze brrrr
Pogoda w miarę ok na szczęście
 
Do góry