reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

reklama
boli mnie krzyz wiec chyba to nie wrozy nic dobrego [emoji25]
Mnie krzyż razem z silnym bólem brzucha zaczął boleć dwa dni po zrobieniu testu czyli w 32 dniu cyklu i biegiem udałam się do ginekologa prywatnie który potwierdził ciąże i uspokoił, przepisał duphaston. Teraz jestem po drugiej wizycie u innego doktora, początek 8 t serduszko pięknie bije a bóle krzyża i brzucha są nadal mimo przyjmowania lekarstw i kolejny raz usłyszałam ze wszytsko jest w porządku wiec bez paniki bo to nie zawsze oznacza najgorsza chyba ze występują plamienia ;)
 
Mnie krzyż razem z silnym bólem brzucha zaczął boleć dwa dni po zrobieniu testu czyli w 32 dniu cyklu i biegiem udałam się do ginekologa prywatnie który potwierdził ciąże i uspokoił, przepisał duphaston. Teraz jestem po drugiej wizycie u innego doktora, początek 8 t serduszko pięknie bije a bóle krzyża i brzucha są nadal mimo przyjmowania lekarstw i kolejny raz usłyszałam ze wszytsko jest w porządku wiec bez paniki bo to nie zawsze oznacza najgorsza chyba ze występują plamienia ;)
wlansnie u mnie wystepuja wiec mam obawy przed chwilka polecialo znowu...
 
Ale naprodukowałyście! Nadrabiam!
Za nami fatalna noc, chyba z 8 pobudek z rykiem i tak się zastanawiałam w nocy jak ogarnę kiedyś taką kumulacje u dwójki.

A więc wróciłam właśnie z wizyty i okazało się że będę mieć bliźniaki. Jestem przerażona.

Wow! Rozumiem Twoje przerażenie, też bym pewnie tak zareagowała na początku. Ale z drugiej strony to coś bardzo wyjątkowego, na początku będzie ciężko pewnie, ale korzyści z tego, że już zawsze będą mieli siebie chyba nic nie przebije.

Lepsza zajebista Mamuska niz nieszczesliwa ze zlamasem u boku! Dasz rade! Moze sie chlop ogarnie. Witamy!!!

O to to!

nie wiem nie dopytalam mowila tylko ze cos ma 1cm ale bylam tak zestresowana ze nic nie pamietam... [emoji24][emoji2356] tragedia... powiedziala ze sytulacja w macicy ok pomimo krwawienia i co ja bidna msm myslec

Najlepiej nic nie myśl i nie czytaj internetow. To nic nie da i niczego nie zmieni. Po prostu zaufaj swojemu ciału i bądź dobrej myśli. Nie przyspieszysz natury.

Pani doktor nic mi nie powiedziała o terminie porodu,nawet nie zmierzyła mi pęcherzyka bo powiedziała ze za malutki, karty ciazy tez jeszcze nie mam, dlatego sie tak martwię

Brak karty ciąży o niczym złym nie świadczy [emoji4] W pierwszej ciąży dopiero ok 8tc miałam założoną.

I open bar-em będę ja hahaha czynna 24/7

Hahahaha [emoji4] Story of my life! [emoji23]

Kurczę ja właśnie myślę żeby jeszcze gdzieś wyskoczyć tak we dwoje na jakiś wywczas ale nie bardzo wiem czy to będzie dobry pomysł. W sensie samolot, wyższa temperatura w innym kraju.

Jak ciąża zdrowa to leć [emoji4] w pierwszej byłam na Rodos jakoś na przełomie pierwszego i drugiego trymestru [emoji4]

Nie wiem dlaczego, ale zaczynam się go trochę bać...Ton jego głosu gdy mówi, że nie mam prawa zatrzymać dziecka jest przerażający.
Może to ciąża i fakt, że muszę bronić istotki sprawia, że jestem tak wyczulona..nie wiem.
Jedno jest pewne- ja jako zodiakalna lwica nie dam zrobić krzywy! :).

Nie daj się zastraszyć. Pewnie też hormony robią swoje. Masz pełne prawo do decydowania o własnym ciele, a to właśnie w nim rozwija się dziecko.

No i jak to jest z tą betą? Jakby coś się działo, to by rosła? Kurcze, dwie ciąże za mną a jakaś zielona w temacie jestem :errr:

Do pewnego etapu jeszcze rośnie np przy ciąży biochemicznej. Beta tu jednoznacznego wyniku nie da, bo później przy prawidłowej ciąży ten przyrost też bardzo zwalnia.

Myślicie że jest różnica czy się luteinę trzyma pod językiem czy w policzku ? Jakoś jak mam coś pod językiem to mam odruch wymiotny.

Nie ma. Byle się rozpuściła w buzi i wchłonęła przez śluzówkę.

Cześć [emoji4] A ja się dziś kompletnie nie wyspałam, też dłuży mi się czas do wizyty, a to jeszcze 2 tygodnie.
Dziewczyny jak to jest ze spaniem na brzuchu w I trymestrzre, można czy lepiej nie?

Całą ciąże możesz spać jak Ci wygodnie. Z tym lewym bokiem to też jest dawno obalony mit [emoji4] Twoje ciało doskonale wie jak się ułożyć żeby nie zaszkodzić dziecku. Polecam bardzo rogala - poduszkę, śpię ze swoim mimo, że już ponad 20ms od porodu minęło [emoji85]

Dziewczyny w tym temacie to ja zielona - czemu wy robicie progesteron? Jakieś wskazania są do tego badania?

Tak, lekarz zleca, to nie jest rutynowe badanie przy ciąży.

Co do mandarynek to wczoraj zjadłam ponad kilogram, bo przyjechały prosto do mnie świeżutkie z Sycylii. Przepyszne!! Ale pewnie zjadłabym czy ciąża czy nie, za to ciągnie mnie do syfiastego jedzenia - wczoraj stoczyłam ze sobą walkę żeby hot doga na stacji nie kupić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Spokojnie :D
Ja właśnie też myślałam, że jestem w ciąży bliźniaczej, bo mnie tak mdli, że ho ho. Chociaż nie pogardzilabym. ;)
Ale...
Na wizycie pokazała się Jedna kluseczka, 5 mm. :p Ciąża wg wieku, więc na razie jest ok. Serducho bije. :) Następna wizyta 7 grudnia.
Wiem 4t2d też była jedna kropeczki i co po 2 rygodniach jednak 2 kluseczki . Mam wizytę 6 grudnia ale mówię do męża że nie idę bo jeszcze więcej ich zobaczy na usg :szok::szok:
 
Do góry