reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Jak przyjdzie do zbijania ciążowych kilogramów to już mi zazdrościć nie będziesz [emoji14] a buła z pomidorkiem pychota. Tylko ja jeszcze cebuli zawsze nawalę :oops:
Do tego listek bazilii i serek mozarella. Mniam [emoji39]
Jak wyglądają wasze brzuszki widać już trochę? U mnie to już tak widać że szok. Dzisiaj jak się szykowałam do syna na jasełka to pół szafy wywaliłam bo nie mogłam nic odpowiedniego znależć ;-) ;):-D
Chociaż wagą się pozytywnie zaskoczyłam bo myślałam że więcej przytyĺam A tu wczoraj u położnej 57 kg więc nie jest źle z moim obrzarstwem;):D
No i u mnie juz spory, w sumie nie mieszcze sie juz w stare ubrania. Tzn sa bardzo obcisle, a ja mam fiola jak cos mnie uciska. Zreszta ja szybko mialam brzuch widoczny, a teraz z wilczym glodem to w ogole rosne i rosne. Jeszcze mnie swedzi skora, chyba czas na balsam.
 
reklama
Właśnie chodzi mi o to że trzeba na czczo ja mam budzik ustawiony na 6.10 łykam tabletkę i śpię do 6.40 i pierwsze co robię to kawę pije i tak o czasu usunięcia tarczycy. Ciekawa jestem jak u was to wygląda czy pilnujecie żeby było na czczo itp.
Ja nie biorę na czczo. Nie ma takiej info w ulotce, lekarz to powiedział że nie trzeba.
 
Dziewczyny a czy któraś z was przyjmowała szczepionki w trakcie ciąży ? Mi dziś położna powiedziała ze powinnam zaszczepić się na grypę , a po 16 tygodniu ciąży na krztusiec - i mam mieszane uczucia
 
Dziewczyny a czy któraś z was przyjmowała szczepionki w trakcie ciąży ? Mi dziś położna powiedziała ze powinnam zaszczepić się na grypę , a po 16 tygodniu ciąży na krztusiec - i mam mieszane uczucia
D1407 w pierwszej ciazy odmowilam i w tej tez odmawiam. Tym bardziej ze potem i tak dziecko bedzie szczepione a samo szczepienie na krztusiec zaczelo sie kilka lat temu w UK. Przyszlo z USA, jak dobrze pamietam. Ogolnie jestem zwolenniczka szczepien, ale szczepienia w ciazy mnie zniechecaja.
 
Dziewczyny a czy któraś z was przyjmowała szczepionki w trakcie ciąży ? Mi dziś położna powiedziała ze powinnam zaszczepić się na grypę , a po 16 tygodniu ciąży na krztusiec - i mam mieszane uczucia
Oczywiście. Raz przebylam grypę I więcej nie chce. Na krstusiec też będę szczepić
 
Hej hej miałam być wczoraj ale czasu nie starczyło
A więc po tak jak pisałam po wizycie wszystko ok wiedziałam fasolindę i słyszłam serduszko :) cudne uczucie maluszek ma 4,8 cm i wszystko jak narazie dobrze mam nadzieję że tak zostanie.
USG genetyczne mam 27 grudnia zaraz po świętach, cieszę się i boje jednocześnie ale nie ja pierwsza i nie ostatnia.
Powiem wam szczerze że w poprzednich dwóch ciążach chodziłam na NFZ nie wydałam praktycznie nic na ciąże nie myślałam o dodatkowym USG albo genetycznym to już wogółe a teraz jak ta głupia i prywatnie i na NFZ i trzęsę się jak nie wiem:zawstydzona/y:
Ciążę znoszę super pare dni mnie lekko mdliło i tyle nic nie dolega więc człowiek powinien się cieszyć tym bardziej j jak słyszę o waszych dolegliwościach. Chyba muszę dać na wstrzymanie :baffled::confused:




@Ennis92 super maleństwo taki już prawdziwy dzidziuś :-) :) Gratuluje



Gratulacje super wieści. No i oczywiście że zostajesz z nami :tak:



@Martkaaa5 też tak miałam na pierwszej wizycie. Na następnej już wszystko się wypytasz :-) :):wink:
Gratuluje dobrych wieści.

Ktoś pytał o wizyty ja chodzę i prywatnie i na NFZ ze względu na to że chcę przyoszczędzić chociaż na badaniach nic nie mówiłam im że chodzę do innych ;-) ;) Mam prawo do wizyt na NFZ jak każda ciężarna ale ma też prawo chodzić sobie prywatnie nawet co tydzień no nie ?:-D

Dziewczyny z problemami tarczycy na Euthyrox kiedy bierzecie tabletki jak to u was funkcjonuje ?
Ja biorę eutyrox 100 odrazu jak wstanę z łóżka. :happy2: jest wszystko ok.
 
Jak wyglądają wasze brzuszki widać już trochę? U mnie to już tak widać że szok. Dzisiaj jak się szykowałam do syna na jasełka to pół szafy wywaliłam bo nie mogłam nic odpowiedniego znależć ;-) ;):-D
Chociaż wagą się pozytywnie zaskoczyłam bo myślałam że więcej przytyĺam A tu wczoraj u położnej 57 kg więc nie jest źle z moim obrzarstwem;):D
Teoretycznie żadna z nas nie powinna mieć jeszcze brzuszka, bo macica siedzi za spojeniem. Ale w praktyce, w poprzedniej ciąży już miałam lekki brzuszek. Teraz jeszcze nie mam. Czuje tylko lekką górkę jak leżę. A tak nikt by nawet nie wpadł na to, że jestem w ciąży. No chyba, że wnikliwie obserwował moje piersi :)
 
reklama
Ja nie biorę na czczo. Nie ma takiej info w ulotce, lekarz to powiedział że nie trzeba.

Trzeba na czczo tak jak dziewczyny mówią. Ewentualnie niektórzy biorą w nocy już dość długo po ostatnim posiłku. Zawsze brałam rano, już organizm sam się przyzwyczaił, że się przebudzałam, tabletka i dalej spać. Trochę po porodzie się rozregulowało ;) A teraz od roku gdzieś nie biorę, zobaczymy jak dalej będzie (mam Hashi)
 
Do góry