reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Oczywiście, że nie mogę wykluczyć u siebie cukrzycy bez badań, ale przed chwilą sprawdziłam swoje wyniki z pierwszej ciąży to miałam glukozę na czczo 73 i krzywa cukrowa też mi bardzo dobrze wyszła, ważę 53 kg , nie jem słodyczy, mięsa, zdrowo się odżywiam więc akurat cukrzycą narazie się nie martwię
 
reklama
A ile masz tego cukru? Bo mi wyszło 97 i też się martwię...staram się jeść rzeczy o niskim indeksie glikemicznym ale czy to coś zmieni:( Smutne by to było żeby odmawiać sobie wszystkich ciążowych zachcianek ...echh:sad:


Kochana
Ja miałam 96 na czczo. Musisz powtórzyć badanie i nie panikować. Może coś zjadłaś dzień wcześniej. Tak też może być. Norma w ciąży jest do 91. Przy 92 diagnozuje się już cukrzyce. Ale tak jak mówię. Wyluzuj, powtórz. Często się tak zdarzenia,że coś zjemy, a później cukier wywala i się martwimy. Moja koleżanka miała tak, że tylko na czczo jej wywalało a wszystko poza tym mogła jeść. Każdy przypadek jest inny.

Dziewczyny.
Bardzo Was przepraszam. Mam wrażenie,że tym tematem cukrzycy trochę nakręciłam atmosferę. Ale żeby była jasność :) Cukrzyca ciążowa, to raczej co innego niż normalna. Ja miałam cukrzycę w 2 poprzednich ciążach, dlatego teraz zaczynam z tym badaniem od początku. Jeśli nawet, którejś wyjdzie wyższy cukier, to pewnie też będzie tak,że dieta będzie różna, bo przecież po różnych rzeczach będzie nam wywalać. Nie stresujcie się. To dotyczy znacznej mniejszości. Pomyślcie,że naszym mamom i babciom nikt tego nie sprawdzał .

Renisus
W PL najlepiej 27-28. W 25 podobno czasem jeszcze nie wychodzi.
 
Wyniki krwi ok wszystkie badania ok. Ginekolog mnie zbadał wewnętrznie bez wziernika i wszystko ok. Powiedział że to najprawdopodobniej rozciągające się mięśnie i wiązadla które trochę doskwieraja. Dodatkowo ja jestem po dwóch operacjach w tych rejonach to i blizny mogą dokuczac.
Jestem zadowolona z opieki i wszystkich badań to idę do domu :)
 
A mi wszystko jest, razem ze zgaga [emoji849] a co do piersi to chwilami mam takie mrowienie jak pokarm sie zbiera. Wiem, wiem o wiele za wczesnie [emoji16]

Jednym z pierwszych moich objawow ciąży, jakoś na poczatku 4 tygodnia było właśnie mleko. Niedużo ale było. Byłam w szoku ale to po prostu zwiększona przez ciążę prolaktyna. Na początku tak bywa. Przeszło :)
 
Zgaga też już się pojawia. Jak w każdej ciąży. Jejku jaką ja miewam straszną tą zgagę ! Któraś z was też przechodzi to tak bardzo bardzo bardzo?! To jest straszne :(
Najgorsza dolegliwość jaka przytrafia mi się w ciąży. Wszystko zniosę ale z tą zgagą ciężko!

Ja miewam lekką czasami. Ale spokojnie, nadrobię. Ta mocna zawsze łapie mnie jak już brzuszek wiekszy i trzyma prawie do końca. Dodatkowo mdłości w samochodzie. Narazie nie mam ale w dwóch ciazach miałam straszną chorobę lokomocyjną.
 
Kochana
Ja miałam 96 na czczo. Musisz powtórzyć badanie i nie panikować. Może coś zjadłaś dzień wcześniej. Tak też może być. Norma w ciąży jest do 91. Przy 92 diagnozuje się już cukrzyce. Ale tak jak mówię. Wyluzuj, powtórz. Często się tak zdarzenia,że coś zjemy, a później cukier wywala i się martwimy. Moja koleżanka miała tak, że tylko na czczo jej wywalało a wszystko poza tym mogła jeść. Każdy przypadek jest inny.

Dziewczyny.
Bardzo Was przepraszam. Mam wrażenie,że tym tematem cukrzycy trochę nakręciłam atmosferę. Ale żeby była jasność :) Cukrzyca ciążowa, to raczej co innego niż normalna. Ja miałam cukrzycę w 2 poprzednich ciążach, dlatego teraz zaczynam z tym badaniem od początku. Jeśli nawet, którejś wyjdzie wyższy cukier, to pewnie też będzie tak,że dieta będzie różna, bo przecież po różnych rzeczach będzie nam wywalać. Nie stresujcie się. To dotyczy znacznej mniejszości. Pomyślcie,że naszym mamom i babciom nikt tego nie sprawdzał .

Renisus
W PL najlepiej 27-28. W 25 podobno czasem jeszcze nie wychodzi.

Ja w pierwszej ciąży piłam 3 razy glukozę, bo wynik miałam na granicy (2h po 139 przy normie 140). W drugiej 133. Szwagierka miała przez 2 ciążę cukrzycę, a teraz jest w trzeciej i cukrzyca ją ominęła, bo podobno zwiekszyli granicę po wypiciu glukozy.
Zapytam na wizycie o to picie wody, bo no nie wiem jak Wam to wyjaśnić ale u mnie to nie jest zwykłe pragnienie. I nie zakładam od razu cukrzycy ale wolę sprawdzić :) Być może ze względu na stres związany z tym, że zbliża się ta wizyta jakoś schizuję :) To już działa w taki sposób, że budzę się tak jak teraz (jest 3.30), mam puls chyba ze 140 i koniecznie muszę się napić.
No nic lecę spać z powrotem. Trzymajcie kciuki za moją wizytę, bo jadę na 8 :) Zapewne poczekam w kolejce ale do 11.30 musi mnie przyjąć :)
 
reklama
Hejo
kciuki za wizyty

@slodkatrojeczka ja też podobnie miałam, ale to jak mi cukier spadał chyba, np za długo na czczo, tętno szalalo, słabość, dreszcze.

Wracam do domku i chyba wskocze pod koc, choć powinnam włączyć kompa i pracować... Ale mnie muli brrrrr
 
Ostatnia edycja:
Do góry