reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Melduję się po wizycie. :)

Malutki obrócił się główką w dół, waży 2600g, więc przybrał idealnie i w porównaniu do siostry będzie drobniutki. [emoji5]
Jedyne co mnie zaskoczyło to decyzja, żeby starać się rozwiązać ciąże szybciej ze względu na cukrzycę i lekarz chciałby, żebym urodziła w okolicach 17. Czerwca. [emoji33] Do mnie nie dochodzi, że to już jest ten czas... 3 tygodnie!
14 czerwca idę do szpitala na KTG i badanie (rozszerzenie szyjki?) przez mojego lekarza. Dzisiaj też już miałam takie mega bolesne badanie po którym zaczęłam plamić.
Wagowo celujemy w 3200, chyba, że urodzę w 40tc to wtedy 3700.

Tak więc chyba jednak pora wyprać w końcu te ciuszki i wybrać się do sklepu po wózek bo czas mi się kończy. [emoji23]

Btw. Jutro mieliśmy spontanicznie jechać do Gdyni, ale mamy już zakaz bo w każdej chwili może zacząć się akcja porodowa. [emoji85]
 
reklama
@Si.Kat tak jak pisały Dziewczyny główka do góry, teraz jesteś w rękach specjalistów i zobaczysz że strach ma wielkie oczy i Melasia przyjdzie na świat jako duża dzuewczynka :) Trzymam za Was bardzo mocno kciuki i myślami jestem z Wami ! :* Będę czekają za kolejnymi wieściami.

@Myslniczek gratulacje :)
@Betty93 jak tam poszło ?

Ja byłam dzisiaj na KTG i się trochę zmartwiłam bo najpierw położna stwierdziła że jak wszystko będzie ok to potrwa ono z 15-20 minut, niestety tętno spadało czasami do ok. 100 i badanie przeciągnęło się do ok. 50 minut. Na koniec stwierdziła że mały trochę słabo się ruszał ale że tak może być...
Dziewczyny, jak u Was wyglądało KTG?
Myślicie że powinnam się martwić ?
Dodam że od dwóch dni Tomeczek faktycznie słabo się rusza i obdarowuje mnie słabszymi kopniakami co mnie trochę martwi . Nawet slodkosci zbytnio nie poprawiają mu humoru...
Ja teraz odbyłam 2 ktg( mam co tydzien juz chodzic do porodu).Ktg przeprowadzają położne, ale one niewiele komentuja.Sa mile, zagaduja i w trakcie np jak to jedna powiedziala zeby krolewicza obudzic to zebym zakasłała dwa razy porzadnie.Malutki od razu sie aktywował.Nie wiem o co chodzi, zeby zapis nie byl taki monotonny, nie wiem..Z tym min.tetnem powiedzmy bezpiecznym to nie wiem.Mialam w pierwszej ciazy chyba jakies spadki przed samym cc, bo robili mi chyba 3 w odstepach czasu i jakby to 3 też wyszlo źle to chyba by mnie za chwile cieli.Teraz zawsze po ktg czekam na izbie, az zejdzie lekarz i to on ocenia zapis.Połozna nie komentuje.
 
Melduję się po wizycie. :)

Malutki obrócił się główką w dół, waży 2600g, więc przybrał idealnie i w porównaniu do siostry będzie drobniutki. [emoji5]
Jedyne co mnie zaskoczyło to decyzja, żeby starać się rozwiązać ciąże szybciej ze względu na cukrzycę i lekarz chciałby, żebym urodziła w okolicach 17. Czerwca. [emoji33] Do mnie nie dochodzi, że to już jest ten czas... 3 tygodnie!
14 czerwca idę do szpitala na KTG i badanie (rozszerzenie szyjki?) przez mojego lekarza. Dzisiaj też już miałam takie mega bolesne badanie po którym zaczęłam plamić.
Wagowo celujemy w 3200, chyba, że urodzę w 40tc to wtedy 3700.

Tak więc chyba jednak pora wyprać w końcu te ciuszki i wybrać się do sklepu po wózek bo czas mi się kończy. [emoji23]

Btw. Jutro mieliśmy spontanicznie jechać do Gdyni, ale mamy już zakaz bo w każdej chwili może zacząć się akcja porodowa. [emoji85]
O kurcze to juz tak blisko...
Masakra. .
 
Ja czekam na wizytę 03.06. :) Do tej pory wszystko było dobrze, więc staram się nie stresować. Ostatnio, jak byłam Mała ważyła około 1000g (28+2).

Niby wszyscy mi mówią, że jak na ten miesiąc, to mam naprawdę nieduży brzuch, ale już czuję się jak wieloryb, haha. Ciężko mi się podnieść z pozycji siedzącej, a co dopiero leżącej. A gdzie tu jeszcze dwa miesiące! :o

Właśnie - przymierzam się do kupienia materaca do łóżeczka. Jaki polecacie?
 
Ja czekam na wizytę 03.06. :) Do tej pory wszystko było dobrze, więc staram się nie stresować. Ostatnio, jak byłam Mała ważyła około 1000g (28+2).

Niby wszyscy mi mówią, że jak na ten miesiąc, to mam naprawdę nieduży brzuch, ale już czuję się jak wieloryb, haha. Ciężko mi się podnieść z pozycji siedzącej, a co dopiero leżącej. A gdzie tu jeszcze dwa miesiące! :o

Właśnie - przymierzam się do kupienia materaca do łóżeczka. Jaki polecacie?

Też mam koordynacją jak słoń. Sama się śmieję, że jestem jak Gloria z Madagaskaru. [emoji23]

Co do materacu to polecam lateksowy od Hevea - kupowałam go do łóżeczka dla córki i dalej jest super - nic się nie odkształcił. Teraz posłuży malutkiemu, a córka ma następny od Hevea. :)
 
Melduję się po wizycie. :)

Malutki obrócił się główką w dół, waży 2600g, więc przybrał idealnie i w porównaniu do siostry będzie drobniutki. [emoji5]
Jedyne co mnie zaskoczyło to decyzja, żeby starać się rozwiązać ciąże szybciej ze względu na cukrzycę i lekarz chciałby, żebym urodziła w okolicach 17. Czerwca. [emoji33] Do mnie nie dochodzi, że to już jest ten czas... 3 tygodnie!
14 czerwca idę do szpitala na KTG i badanie (rozszerzenie szyjki?) przez mojego lekarza. Dzisiaj też już miałam takie mega bolesne badanie po którym zaczęłam plamić.
Wagowo celujemy w 3200, chyba, że urodzę w 40tc to wtedy 3700.

Tak więc chyba jednak pora wyprać w końcu te ciuszki i wybrać się do sklepu po wózek bo czas mi się kończy. [emoji23]

Btw. Jutro mieliśmy spontanicznie jechać do Gdyni, ale mamy już zakaz bo w każdej chwili może zacząć się akcja porodowa. [emoji85]
Betty ktory ty jestes t.c.? bo juz sie pogubiłam;) Ostatnio ci mowil, ze bedzie malutki lipcowy, teraz 17 czerwca??Ale tempo, no ładnie;)Ty mialas tylko podejrzenie cukrzycy prawda?Bardzo ładna waga maluszka, niedlugo bedziesz go juz tulic:) Ale to szczescie:)
 
Betty ktory ty jestes t.c.? bo juz sie pogubiłam;) Ostatnio ci mowil, ze bedzie malutki lipcowy, teraz 17 czerwca??Ale tempo, no ładnie;)Ty mialas tylko podejrzenie cukrzycy prawda?Bardzo ładna waga maluszka, niedlugo bedziesz go juz tulic:) Ale to szczescie:)

35tc wg OM.
Z USG tp jest na 1 lipca, ale kazał się trzymać terminu z miesiączki i od niego odejmujemy 3 tygodnie (żeby urodzić w 37tc) dlatego czerwiec.

Co do cukrzycy to miałam 92,3 na czczo, więc teoretycznie mam cukrzycę.

Niby super, że to już tak blisko, ale ja się tak boję porodu... [emoji85] Dzisiaj podczas badania tak mnie bolało, że stwierdziłam że nie urodzę.
 
@Si.Kat przynajmniej jesteś pod stałą kontrolą. Szpital może nie jest zbyt przyjemny, ale córcia ciągle monitorowana to jest bezpiecznie.

@Betty93 3 tygodnie to już tak blisko! Ale masz fajnie, myślę, że wyprawkę masz super i nie masz czym się martwić ;)
 
reklama
35tc wg OM.
Z USG tp jest na 1 lipca, ale kazał się trzymać terminu z miesiączki i od niego odejmujemy 3 tygodnie (żeby urodzić w 37tc) dlatego czerwiec.

Co do cukrzycy to miałam 92,3 na czczo, więc teoretycznie mam cukrzycę.

Niby super, że to już tak blisko, ale ja się tak boję porodu... [emoji85] Dzisiaj podczas badania tak mnie bolało, że stwierdziłam że nie urodzę.
My bardzo podobnie z om, ja dzisiaj jakos z om 34 i 4.Rozjezdzamy sie jednak z usg , ty masz maluszka 2 tyg.do przodu ja o 2 tyg.do tylu.Widocznie mialaś owulacje wczesniej, ja mialam pozno w tamtym cyklu i to jeszcze zawsze mega dlugie po 35 dni.Moj gin to chce go jak najdluzej trzymac w brzuchu, zeby jeszcze podrosł.
Nie boj sie, wiesz co juz cie czeka, a drugie pewnie nie zawsze, ale chyba czesto szybciej sie rodzi.Ja to nie wiem co to nawet skurcze, za to wiem jaki cholerny bol jak probujesz wstac po cc, albo zaraz po jak przeciwbolowe przestaja dzialac.
Ty wyprawke napewno masz na ostatni guzik, pamietam jak wszysyko juz od dawna gromadzilas, malemu nie zabraknie niczego.Nic sie nie martw;)
 
Do góry