reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Ja pamietam jak kolo 21 tygodnia w pierwszej ciazy plakalam, ze nie czuje dziecka, ze przez to ze mam lozysko z przodu to nie bede Go czula. Straszna depreche mialam z tego powodu... Potem oczywiscie, ze czulam mlodzienca, ale mysle, ze slabiej.

Wyglada na to, ze czeka mnie powtorka. Skonczone 18 a u mnie ciiiiszaaaaa.... Dobrze, ze mam wizyte we srode bo zaczynam sie mocno niepokoic.

Milego dnia, dziewczyny! Lece ogarniac zycie.
 
reklama
Ja pamietam jak kolo 21 tygodnia w pierwszej ciazy plakalam, ze nie czuje dziecka, ze przez to ze mam lozysko z przodu to nie bede Go czula. Straszna depreche mialam z tego powodu... Potem oczywiscie, ze czulam mlodzienca, ale mysle, ze slabiej.

Wyglada na to, ze czeka mnie powtorka. Skonczone 18 a u mnie ciiiiszaaaaa.... Dobrze, ze mam wizyte we srode bo zaczynam sie mocno niepokoic.

Milego dnia, dziewczyny! Lece ogarniac zycie.
Kto nie schizuje, ten nie żyje ;)
Moja szwagierka czuła w 21tc, w każdej ciąży a obecnie urodziła trzecie dziecko :)
 
Dokładnie nie ma sensu urlopu bo L4 100 % platne :) nie jest tak źle w Polsce :D
tak szczerze dziewczyny to nie oplaca się mi chodzic w ciąży do pracy - za cały m-c L4 mam więcej na wyplatę niż pracując - jedynie te lata później do emerytury licza sie jako bezskładkowe :)
Jak by nie patrzyć, przy premiowym systemie motywacyjnym i ładnych premiach w zeszłym roku, o wiele bardziej opłaca się siedzieć na zwolnieniu za 100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy niż się szarpać o wskaźniki w pracy i użerać z klientami. Chciałam ambitnie pracować jeszcze kilka miesięcy, ale ze względu na problemy ze zdrowiem musiałam od razu iść na zwolnienie i niechcący jestem w lepszej sytuacji finansowo niż jak bym była chodząc do pracy.
Poza tym podobno (jeśli tak nie jest, to mnie wyprostujcie) podstawa do wypłaty chorobowego jest naliczana od nowa dopiero po 3 miesiącach ciągłej pracy, więc teoretycznie jeśli pracownik weźmie chociaż jeden dzień chorobowego co okres krótszy niż te trzy miesiące to zachowuje cały czas tą samą kwotę. Jeśli natomiast ktoś się spodziewa w międzyczasie jakiejś znaczącej premii, to czasem warto zrobić ten minimum 3-miesieczny odstęp między zwolnieniami, żeby ponownie przeliczono podstawę chorobowego.

Zatem jeśli ktoś miał ładny rok finansowo i planuje ciążę, to jest to przydatna informacja ;-)

A jak to jest z tymi składkami - nie ma za macierzyński? A za wychowawczy?
 
Wszystkozajęte, ale łożysko na przedniej tłumi ruchy, to z tyłu jest lepsze pod tym wzgledem

Serio? Cały czas od ciąży z F byłam przekonana, że odwrotnie. Gdzieś tak wyczytałam i mi się zgadzało z tym, że późno czuje. Człowiek uczy się całe życie :)

Od dziś obiecałam sobie że będę chodzić z psem raz dziennie, zazwyczaj robi to M albo psinka wychodzi na ogród ale dziś pod wieczór zrobiłam sobie polgodzinny spacer z nią i tak mi jakoś fajnie bylo rozruszać kosci [emoji4] a że od jakiś dwóch tyg w ogóle z nią nie chodziłam to dodatkowo czułam że ją zaniedbuje, zawsze ja chodziłam a teraz niemoc mnie dorwala. Obym wytrwala[emoji4]

Ja miałam takie postanowienie noworoczne i się trzymam w miarę. Teraz jak F w żłobku to łatwiej bo mam więcej czasu. No i pies docenia :)
 
Jak by nie patrzyć, przy premiowym systemie motywacyjnym i ładnych premiach w zeszłym roku, o wiele bardziej opłaca się siedzieć na zwolnieniu za 100% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy niż się szarpać o wskaźniki w pracy i użerać z klientami. Chciałam ambitnie pracować jeszcze kilka miesięcy, ale ze względu na problemy ze zdrowiem musiałam od razu iść na zwolnienie i niechcący jestem w lepszej sytuacji finansowo niż jak bym była chodząc do pracy.
Poza tym podobno (jeśli tak nie jest, to mnie wyprostujcie) podstawa do wypłaty chorobowego jest naliczana od nowa dopiero po 3 miesiącach ciągłej pracy, więc teoretycznie jeśli pracownik weźmie chociaż jeden dzień chorobowego co okres krótszy niż te trzy miesiące to zachowuje cały czas tą samą kwotę. Jeśli natomiast ktoś się spodziewa w międzyczasie jakiejś znaczącej premii, to czasem warto zrobić ten minimum 3-miesieczny odstęp między zwolnieniami, żeby ponownie przeliczono podstawę chorobowego.

Zatem jeśli ktoś miał ładny rok finansowo i planuje ciążę, to jest to przydatna informacja ;-)

A jak to jest z tymi składkami - nie ma za macierzyński? A za wychowawczy?
U mnie w pracy czysta zasadnicza plus 200 brutto premii co miesiąc jak dyrektor nie zabierze za jakąś głupotę więc L4 lepiej wychodzi.
Nie wiem niestety jak z wychowawczym bo nie byłam ani razu ale wydaje mi się że do lat pracy się liczy ale jak coś to są to lata nieskladkowe. Do emerytury trzeba mieć 20 lat skladkowych o ile się nie mylę. Przeliczylam ostatnio sobie lata skladkowe odliczajac moje macierzyńskie i chorobowe i mam ponad 10 :-) ale do 60 jeszcze popracuje :-D
 
Naskrobałyście. Gratuluję wizyt ;) Też nie czuję ruchów, też wariuję z tego powodu. 18 tydz. Wczoraj od rana się tyle wyjeździłam, wyłaziłam, że wieczorem krzyż dał mi się we znaki. Rano nie mogłam zwlec się z wyrka. U nas rozpoczęły się ferie ;) stary umiera na grypę [emoji23].
Jagódka teraz tylko muszę koczować u siebie w Lidlu, zawsze wszystko wykupują dzikusy.
 
reklama
Do góry