reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

Nie wolno ponoć spac nogami do drzwi bo oznacza to rychla śmierć... hmm na pewno w któryms okresie zycia spałam nogami w stronę drzwi, tak samo moje dzieci i wszyscy mamy się dobrze i żyjemy [emoji12] a najmłodszy teraz tak śpi cały czas bo inaczej się nie postawi łóżka w jego pokoju
O matko to dopiero historia dobrze, że się przedstawiliśmy z łóżkiem :-D;)
 
reklama
Ja też jestem zdania, że intuicja matki jest bardzo ważna i jeśli jest cień obaw, a można go rozwiać to po co się stresować. Ale tak racjonalnie patrząc brak ruchów przez nawet kilka dni na tym etapie nie jest złym zwiastunem. Dektektor w sumie się przydaje ze 2-4 tygodnie, bo później już ruchy są regularne, a wcześniej ciężko nim czasem odszukać dziecko (w 15 tc na oddziale nie wszystkim położnym się udawało, zdarzało się, że wolały weterankę do tego ;)). Więc też może stresu przysporzyć zamiast odjąć.

Popieram. Trzeba słuchać intuicji. Koleżanka obudziła się w nocy z przeczuciem ze musi natychmiast jechać do szpitala. Mąż jej posłuchał i pojechali. Na całe szczęście bo gdyby zaczekali to lekarze mowili ze było by źle. A tak szybka akcją, wyciągnęli dziecko i przeżyło całe i zdrowe.
Marta napewno będzie wszystko dobrze , ja mam dziwne sny cały czas.

Co sądzicie o zabobonach - dziś miałam z mężem iść pożegnać zmarłego kolegę bo na pogrzebie akurat nas nie będzie ... aż teściowie się dowiedzieli i zaczęli się drzeć na M ze jak to tak w ciąży zmarłego oglondać... nawet bym nie pomyślała o tym wcześniej
Jestem zupełnie antyzabobonna ;)
Ja już po wizycie , wszystko dobrze, dzidzia słodka, rączkami główkę trzymała w trakcie usg, waży 140 g. I u nas może też zapowiadać się zmiana płci, bo na prenatalnych u innego lekarza był chłopczyk, a dzisiaj już siusiaka widać nie było i lekarz mówi że słabo widać ale jak ma powiedzieć to dziewczynka. Pytałam się męża czy reklamacje będzie pisał. No ale jeszcze się nie przywiązuje do płci, za 2 tygodnie następna wizyta to może wtedy już któraś płeć się potwierdzi i będzie w miarę pewne.
Super ;)
 
Co tam masz? Wyglada pysznie.

Siedze w szpitalu i czekam na diabetolog.
Chyba bedziemy ogarniac prawnie nasz zwiazek, tylko nie wiem jeszcze czy w ambasadzie czy w angielskim urzedzie. Juz widze placz tesciowej, ze wesela na 200 osob nie bedzie. Chociaz kusi nas, zeby wziac slub cichaczem [emoji16]
Mix sałat, pomidory koktajlowe, mozarella, ogórek świeży, pestki słonecznika, pierś z kurczaka smazona w przyprawach, sos (jogurt, majonez, tabasco, trochę ketchupu, dużo swiezego czosnku, cukier,Vegeta). Zapomniałam wrzucic kukurydzę:p a no i grzanki do tego:)
 
Mix sałat, pomidory koktajlowe, mozarella, ogórek świeży, pestki słonecznika, pierś z kurczaka smazona w przyprawach, sos (jogurt, majonez, tabasco, trochę ketchupu, dużo swiezego czosnku, cukier,Vegeta). Zapomniałam wrzucic kukurydzę:p a no i grzanki do tego:)
Pycha, zrobje cos podobnego do pracy.
Mam 4,3kg na plusie i mysle ze do 10kg dobije napewno.
 
Ja już po wizycie , wszystko dobrze, dzidzia słodka, rączkami główkę trzymała w trakcie usg, waży 140 g. I u nas może też zapowiadać się zmiana płci, bo na prenatalnych u innego lekarza był chłopczyk, a dzisiaj już siusiaka widać nie było i lekarz mówi że słabo widać ale jak ma powiedzieć to dziewczynka. Pytałam się męża czy reklamacje będzie pisał. No ale jeszcze się nie przywiązuje do płci, za 2 tygodnie następna wizyta to może wtedy już któraś płeć się potwierdzi i będzie w miarę pewne.
Super że Dzidzia zdrowa
Co tam masz? Wyglada pysznie.

Siedze w szpitalu i czekam na diabetolog.
Chyba bedziemy ogarniac prawnie nasz zwiazek, tylko nie wiem jeszcze czy w ambasadzie czy w angielskim urzedzie. Juz widze placz tesciowej, ze wesela na 200 osob nie bedzie. Chociaz kusi nas, zeby wziac slub cichaczem [emoji16]
O to gratulacje :)
 
Nogami do drzwi a o tym to nie słyszałam:errr:przedstawia historyjkę :confused:

Ja na przykład nie zasnę głowa do drzwi. Strasznie złe się wtedy czuje. Ale ja mam więcej takich dziwactw...


Ale czytania przede mną! :D
Powoli wracam do żywych po dwudniowym ataku migreny... Słuchajcie- od rana kłuje mnie pobrzusze po lewej stronie. Nie chcę wpadać w panikę, ale może ktoś wie z czego może to wynikać? To takie kłucie i jakby rzutuje na pęcherz, tylko po lewej stronie.

Może być pęcherz, mogą być wzdęcia. Serio. Ja tak mam dosyć często. Spacer po schodach, wietrzenie i jest ok. Jak nie minie po radach dziewczyn albo spacerze to faktycznie może być pęcherz. Obserwuj. Ale nie panikuj:)


Ja już po wizycie , wszystko dobrze, dzidzia słodka, rączkami główkę trzymała w trakcie usg, waży 140 g. I u nas może też zapowiadać się zmiana płci, bo na prenatalnych u innego lekarza był chłopczyk, a dzisiaj już siusiaka widać nie było i lekarz mówi że słabo widać ale jak ma powiedzieć to dziewczynka. Pytałam się męża czy reklamacje będzie pisał. No ale jeszcze się nie przywiązuje do płci, za 2 tygodnie następna wizyta to może wtedy już któraś płeć się potwierdzi i będzie w miarę pewne.

Super, gratulacje:) Kolejny siusiak, co się nie utrzymał. :D
 
Dziewczyny, Wasze kciuki zadziałały. Generalnie to do końca ciąży osiwieję!
Na dzień dobry mała wypięta do nas centralnie tyłkiem. Zero ruchu, serca. Myślałam ze zejdę! No a chwilę potem się zaczęło... jak zwykle cieżko było ją pomierzyć. Trafiłam na super panią doktor, która wszystko sprawdziła i pomierzyła. Łącznie z palcami. Na 99% córa. Wszystko pokazała. W trakcie badania ziewała, ssała kciuka, Piła wody i tak fikała, ze aż doktorka się śmiała. Widok 3D mnie oczywiście rozwalił i się poryczalam. Łożysko mam na przedniej ścianie.

Jeszcze raz Wam DZIĘKUJĘ za wsparcie [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
IMG_7326.JPG
Snapseed.jpg
IMG_7329.JPG
 

Załączniki

  • IMG_7326.JPG
    IMG_7326.JPG
    298,8 KB · Wyświetleń: 60
Pycha, zrobje cos podobnego do pracy.
Mam 4,3kg na plusie i mysle ze do 10kg dobije napewno.
Ja do pracy bardzo często takie sałatki robiłam, czasem z innym sosem, czasem z fetą, czasem dorzucalam rzodkiewkę, jajo na twardo, paprykę, albo zamiast kuraka dawałam tuńczyka,albo łososia, można żonglować dodatkami:) ta jest najbardziej uniwersalna, moje dzieci lubią ja bardzo:)
 
Super że Dzidzia zdrowa O to gratulacje :)
Jestem 8 lat po zareczynach [emoji23][emoji23][emoji23] Ale dzieki. To tylko formalnosc do ulg podatkowych [emoji6] i Julka zaczyna sie interesowac innym nazwiskiem idp.

Marta super, ze wszystko ok. Tak myslalam ze dupka sie wypiela.

Ja nadal czekam, jestem 4 w kolejce. Zgodzilam sie na dodatkowe testy do badan. Beda serce i cisnienie nam obserwowac, plus dodatkowe usg. Jakies porownanie kobiety z cukrzyca i bez. Zawsze to wiecej uwagi w szpitalu [emoji1]
 
reklama
Marta napewno będzie wszystko dobrze , ja mam dziwne sny cały czas.

Co sądzicie o zabobonach - dziś miałam z mężem iść pożegnać zmarłego kolegę bo na pogrzebie akurat nas nie będzie ... aż teściowie się dowiedzieli i zaczęli się drzeć na M ze jak to tak w ciąży zmarłego oglondać... nawet bym nie pomyślała o tym wcześniej

Nie wierze w żadne. W poniedziałek byłam na pogrzebie. Skąd ludzie takie pomysły maja w 2019 roku?

A na jakie masz ochotę? Bo ja za każdym razem robię inne. Najczęściej ze strony Moje wypieki albo Kwestia smaku. Teraz zrobiłam takie Link do: Uwielbiam gotować: Muffinki nadziane dżemem bo akurat miałam składniki :)

Chodzą za mną ostatnio. Chyba dziś zrobie, mam czekolade i maliny coś z tego ukręcę :)


Myślę że organizm jest tak skonstruowany że jeśli źle się polozymy to będzie się bronił i będzie nam po prostu niewygodnie.. [emoji4]

Tak właśnie jest :)
 
Do góry