reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Ja od 9 tygodnia 80 dag lekarz jak to zobaczył to miał ubaw po pachy że,, aż tyle przybrałam''
@karolcia. DE te rajstopy uciskowe to typowo ciążowe? W jakim sklepie je znajdę? W zwykłym z bielizną?

U nas lekarz od żył daje receptę i do specjalnego medycznego sklepu się idzie gdzie mierzą nogi i dobierają rozmiar, przeważnie na zamówienie trzeba robić.

Powiem Ci, że nieciekawie tam u Was. Wyobrażam sobie, że to musi być jakaś mała miejscowość gdzie dwóch obcokrajowcow na krzyż mieszka, a ludzie nie maja nic lepszego do roboty jak podglądać sąsiadów. Na Waszym miejscu zastanowiłabym się nad przeprowadzka. Ja rozumiem praca praca ale nawet w nocy można trochę dłużej dojeżdżać. No chyba ze jesteście się gotowi zgodzić na takie rozwiązanie, Ty w Polsce z rodzina i dzieckiem a mąż zagranica z przyjazdami raz na te 3 tygodnie. Dla mnie nie wchodziłoby to w grę na dłuższa metę, ale wiadomo każdy ma inna sytuacje. Ja już żyłam chwile w związku na odległość umowę dlatego tak sceptycznie do tego podchodzę. Tak czy tak życzę Wam, żeby się Wam poukładało i wszystko było dobrze.



Kawka i paczek to jest to ci tygryski lubią najbardziej[emoji7][emoji7]. Mój paczek już tez zakupiony.



To może być wszystko ale może zespół niespokojnych nóg? Lubi się pojawiać w nocy.



Okropny sen. Może spróbuj zjeść coś porządnego i do tego jakiś słodycz na koniec . Na tym etapie ciąży zdąża się, że maluszki nie dokazuja regularnie ale rozumiem, że się denerwujesz. Więc chyba dla własnego spokoju umów się na to usg jeśli nic się zmieni. Na dobra sprawę możesz tez jechać na izbę, chyba powinni w takim wypadku zrobić usg ale z drugiej strony mnie by się chyba nie chciałam tyle czekać bez pewności, że usg zostanie zrobione. Daj znać jak poczujesz ruchy albo będziesz po usg. Trzymam kciuki[emoji4][emoji4]



To są rajstopy uciskowe, można je kupić w aptekach albo specjalnych sklepach.

Młoda w żłobku a ja powinnam się wziąć za sprzątanie ale jakoś nie mogę się zebrać. Najpierw śniadanie potem paczek z kawa i można się wziąć do roboty.

Ktoś wizytuje dzisiaj??

Oj dla mnie też związek na odległość byłby nierealny. Mój P przeprowadził się do mnie po 3 miesiącach od poznania się, bo nie mogliśmy wytrzymać od weekendu do weekendu żeby się spotkać. Potem jak szukał pracy (jest kierowcą) nie wchodziła w rachubę żadna praca że nie wracalby na noc do domu. Znalazł taka że jest w domu czasem już o 13, a ja dopiero o 15. Ale każde popołudnie i wieczór spędzamy razem [emoji3590]

ja mięsa też nie jem i też wydziwiam strasznie. Od 2 tygodni jem na śniadanie (bo to jedyny posilek co moge bez żadnych atrakcji ciążowych zjeść) kanapki z serem białym i miodem plus do tego kawę na mleku. I może nic w tym dziwnego gdyby nie to że ja mam alergię i z mlekiem i nabiałem muszę bardzo uważać. teraz nic mi się nie dzieje więc może dzidziuś potrzebuje :D Również jestem zmęczona tym wydziwianiem i ogolnie samopoczuciem ale mam nadzieję że już nie dlugo.

Dziewczyny dzisiaj poczulam przyplyw energii :D dalam rade wyciagnąc naczynia ze zmywarki i włożyć brudne bez odpoczynku :D
 
reklama
Wyjatkowa Marta co do snów to ja też takie okropne miewam. Pamiętam, że w poprzednich ciążach też tak było. Może to z tego wynika, że każda z nas martwi się czy będzie wszystko dobrze a podświadomość działa. Nie martw się ja zawsze tlumaczę sobie że sny przeważnie są "na odwrót" więc jak się źle śni to znaczy, że będzie wszystko dobrze :)

Muszę zebrać sie i umyć wlosy bo jadę dzis do szkoly. W tamtym tygodniu była wywiadowka u córki a my wszyscy chorzy i ani mąż ani ja nie daliśmy rady iść. Dzisiaj wychowawczyni ma dyżur to podejdę zapytać jak tam moje dziecię sobie radzi :). Od poniedzialu u Nas ferie :)

Wizytyje ktoś dzisiaj?
 
Dziękuję dziewczyny, jesteście nieocenione [emoji173]️

Pierdolca z tymi snami dostanę.
Na 14:40 mam usg na Ursynowie. To był 15 gabinet do którego dzwoniłam bo tak to terminy nawet na następny tydzień dopiero. Zadzwoniłam do G. Jedzie ze mną.
 
Dziękuję dziewczyny, jesteście nieocenione [emoji173]️

Pierdolca z tymi snami dostanę.
Na 14:40 mam usg na Ursynowie. To był 15 gabinet do którego dzwoniłam bo tak to terminy nawet na następny tydzień dopiero. Zadzwoniłam do G. Jedzie ze mną.
Znowu podjerzysz córunię i uspokoisz się A ruchy zapewne poczujesz przed wizytą.
 
Zdrówka! Niedługo jakieś spotkanie się zorganizuje, ale póki co spokojnie zdrowiej [emoji4]

Miałam okropny sen. Okropny. Śniło mi się, ze dziecko ze mnie wypadło w pęcherzu płodowym, miało moze ze 4 cm i nie wyglądało jeszcze jak człowiek. Nie żyło. Straszny sen [emoji20] do tego coś nie czuje żadnego puknięcie ani pół puknięcia. Od wczorajszego popołudnia. Oczywiście zaczynam schizować ale tego nie muszę Wam mówić... nawet kawa z porządną dawką miodu nie pomogła. Zaraz umówię się gdzieś tutaj w razie co na usg i tyle [emoji52]
Spokojnie, na pewno z maluszkiem wszystko jest w porządku. Za dużo o tym myślimy, analizujemy, zamartwiamy się, czy wszytko ok i później w nocy śnią się nam takie rzeczy, albo nie możemy spać wcale.

Dziewczyny czy robiłyście już teraz w ciąży usg piersi? Podobno od tego roku zmieniły się zalecenia w tym zakresie i trzeba zrobić, ja właśnie dziś jadę. W sumie nawet w kartę ciąży nam wpisane to badanie do wykonania.

Miłego dnia !!!
 
U mnie tak objawia się zespół niespokojnych nóg, przeważnie jedna boli, tylko że u mnie to nasila się przed zaśnięciem.Spokojnie, ja też mam dni, że małego nie czuję, tłumaczę to sobie tym, że na tym etapie ma jeszcze sporo miejsca i czasami tych ruchów nie czuć.
Ja na początku ciąży miałam takie sny że wypada ze mnie martwy płód, teraz z kolei mam takie krępujące, np. dzisiaj śniło mi się, że byłam w szpitalu i lekarz kazał mi nogi rozłożyć na szpitalnym korytarzu, gdzie chodziło pełno ludzi, mówił że musi mnie zbadać.
@slodkatrojeczka jak córka dzisiaj, dalej boli brzuch?
Dzięki za pamięć. Dzisiaj nic jej nie dolega. Ale mocz zawiozlam do badania.
 
Hej ,hej :)
Ja od kilku dni śpię z rogalem i powiem szczerze że bardzo dobrze mi się śpi dzisiaj pobudka 8.45 więc ładnie ;)
Co do tycia to ja na pewno mam na plusie jutro na wizycie się dowiem ale aż się boję 8-)
@Wyjątkowa Marta na pewno wszystko ok zjedz coś słodkiego i połóż się na plecach , a może już mała popukała ?
Miłego dnia mamuśki :)
 
reklama
Aż się poszłam zwazyc - około 1,5 kilograma od początku. Ale niestety nie mam w ogóle brzuszka jeszcze :( ginrkolog mowi ze wszystko ok i jeszczw bede teeknic za stanem bez brzuszka a tata się że mnie śmieje że gdybym nie pokazała zdjęć usg nie pomyślał by że w ciąży jestem

mi w ciągu ostatniego miesiąca około 1kg ale tak naprawdę to w ciągu ostatnich dwóch tygodni ten kg przybył. Związane to chyba z kilkudniową wizytą u rodziców i dwoma obiadkami dziennie :p a od początku 1,5-2kg- ważę się rano więc zależne od obfitości kolacji :D
U mnie w brzuszek może powoli powoli zaczyna iść ale też go nie widać tzn, ja go widzę i mój też ale nikt inny się nawet nie domyśla. Mi za to wszystko idzie w biust z tego co widzę bo z 70C mam już 70E i już widzę że tak na styk stąd ten okropny rozstęp się pojawił....
Oj dziewczyny oglądam te wszystkie wasze zdjęcia pyszności popijając kawkę i dosłownie planuję menu na każdy dzień tygodnia :D gdyby nie czekał na dzisiaj kurczak to byłyby dzisiaj racuchy a tak to będą jutro :D
Też miałam dzisiaj problemy ze snem, zazwyczaj nie mam z tym problemu a dziś godzinę to zasnąć nie mogłam i chyba ze 3 przebudzenia ...
Miłego dnia wszystkim :D
 
Do góry