reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2019

renisus tak mąż zjechałby ze mną na 2 miesiące a później przyjeżdżał by co 3 tygodnie na 7-8dni :) problem to ludzie by mogli robić jak przyjechałabym z dzieckiem do Niemiec boję się będę dzwonić i nas zgłaszać do różnych organizacji i wymyślać nie stworzone historie i co najgorsze przez jakieś pomówienie walczyć o swoje dziecko tego się obawiam a po tym co ludzie tu nam do tej pory robili to pewnie tak będzie niestety więc nie wiadomo czy wrócę do Niemiec ;)

Powiem Ci, że nieciekawie tam u Was. Wyobrażam sobie, że to musi być jakaś mała miejscowość gdzie dwóch obcokrajowcow na krzyż mieszka, a ludzie nie maja nic lepszego do roboty jak podglądać sąsiadów. Na Waszym miejscu zastanowiłabym się nad przeprowadzka. Ja rozumiem praca praca ale nawet w nocy można trochę dłużej dojeżdżać. No chyba ze jesteście się gotowi zgodzić na takie rozwiązanie, Ty w Polsce z rodzina i dzieckiem a mąż zagranica z przyjazdami raz na te 3 tygodnie. Dla mnie nie wchodziłoby to w grę na dłuższa metę, ale wiadomo każdy ma inna sytuacje. Ja już żyłam chwile w związku na odległość umowę dlatego tak sceptycznie do tego podchodzę. Tak czy tak życzę Wam, żeby się Wam poukładało i wszystko było dobrze.

Hejo
Kawka paczus z rana i mozna brac sie za pracę
Współczuję nocy.
Ja na szczęście śpię ale te noce jakieś krótkie :p dzieciaki odwiezione uff
Jutro wizyta... Ciekawe ile kg te pączusie mi dodały heh

Kawka i paczek to jest to ci tygryski lubią najbardziej[emoji7][emoji7]. Mój paczek już tez zakupiony.


Takie kręcenie i mrowienie
To może być wszystko ale może zespół niespokojnych nóg? Lubi się pojawiać w nocy.

Zdrówka! Niedługo jakieś spotkanie się zorganizuje, ale póki co spokojnie zdrowiej [emoji4]

Miałam okropny sen. Okropny. Śniło mi się, ze dziecko ze mnie wypadło w pęcherzu płodowym, miało moze ze 4 cm i nie wyglądało jeszcze jak człowiek. Nie żyło. Straszny sen [emoji20] do tego coś nie czuje żadnego puknięcie ani pół puknięcia. Od wczorajszego popołudnia. Oczywiście zaczynam schizować ale tego nie muszę Wam mówić... nawet kawa z porządną dawką miodu nie pomogła. Zaraz umówię się gdzieś tutaj w razie co na usg i tyle [emoji52]

Okropny sen. Może spróbuj zjeść coś porządnego i do tego jakiś słodycz na koniec . Na tym etapie ciąży zdąża się, że maluszki nie dokazuja regularnie ale rozumiem, że się denerwujesz. Więc chyba dla własnego spokoju umów się na to usg jeśli nic się zmieni. Na dobra sprawę możesz tez jechać na izbę, chyba powinni w takim wypadku zrobić usg ale z drugiej strony mnie by się chyba nie chciałam tyle czekać bez pewności, że usg zostanie zrobione. Daj znać jak poczujesz ruchy albo będziesz po usg. Trzymam kciuki[emoji4][emoji4]

Ja od 9 tygodnia 80 dag lekarz jak to zobaczył to miał ubaw po pachy że,, aż tyle przybrałam''
@karolcia. DE te rajstopy uciskowe to typowo ciążowe? W jakim sklepie je znajdę? W zwykłym z bielizną?

To są rajstopy uciskowe, można je kupić w aptekach albo specjalnych sklepach.

Młoda w żłobku a ja powinnam się wziąć za sprzątanie ale jakoś nie mogę się zebrać. Najpierw śniadanie potem paczek z kawa i można się wziąć do roboty.

Ktoś wizytuje dzisiaj??
 
reklama
A wy ciagle jecie a ja dalej nic !!! Mięsa już od ponad 3 miesięcy nie jadłam [emoji53] mąż przywiózł se kebaba na obiad to kazałam mu z salonu wyjść bo mi śmierdziało [emoji31]marzę o tym żeby przestać tak wydziwiać z jedzeniem bo nigdy tak nie miałam

ja mięsa też nie jem i też wydziwiam strasznie. Od 2 tygodni jem na śniadanie (bo to jedyny posilek co moge bez żadnych atrakcji ciążowych zjeść) kanapki z serem białym i miodem plus do tego kawę na mleku. I może nic w tym dziwnego gdyby nie to że ja mam alergię i z mlekiem i nabiałem muszę bardzo uważać. teraz nic mi się nie dzieje więc może dzidziuś potrzebuje :D Również jestem zmęczona tym wydziwianiem i ogolnie samopoczuciem ale mam nadzieję że już nie dlugo.

Dziewczyny dzisiaj poczulam przyplyw energii :D dalam rade wyciagnąc naczynia ze zmywarki i włożyć brudne bez odpoczynku :D
 
Jak myślicie kiedy najwcześniej czuć ruchy 'pod ręką'?
Zależy która ciąża i od łozyska itp. W pierwszej ciąży czułam cos około 19-20tc w drugiej w 16 tc (ale w tedy brzucha wogole jeszcze nie miałam) teraz jeszcze nie czuje mimo, że brzuszek juz mi wystaje :D (dziś u mnie równo 15tc)
Teraz doczytalam, że pod ręką i szczerze to nie pamiętam :(
 
Ostatnia edycja:
Ja zobaczę co jutrk waga u położnej pokaże bo moja w domu pokazuje raz jedno raz drugie. Ciężko jej zaufać [emoji13]
 
Aż się poszłam zwazyc - około 1,5 kilograma od początku. Ale niestety nie mam w ogóle brzuszka jeszcze :( ginrkolog mowi ze wszystko ok i jeszczw bede teeknic za stanem bez brzuszka a tata się że mnie śmieje że gdybym nie pokazała zdjęć usg nie pomyślał by że w ciąży jestem

Nie pamietam ale domyślam się, ze to Twoja pierwsza ciąża. Nic się nie martw brzuszek się jeszcze pojawi a z tego że tylko 1,5 kg powinnaś się cieszyć. Dzidziuś rośnie zdrowo i wielkość brzucha zwłaszcza na początku nie do końca oddaje to co się dzieje w srodku wiec na spokojnie. Już niedługo będziesz miała śliczny brzuszek.
 
Nie pamiętam kiedy pod ręką można było wyczuć,ale na pewno już w drugiej połowie ciąży.
W ostatnim miesiącu jakieś pół kilo przytyłam. Pewnie zaraz dobije do wagi startowej. Ale ja brzuch już mam duży, no i jem sporo, więc wcale mnie to nie dziwi;)

Marta współczuję snu:*, mi się też snia głupoty w ciazach
 
Dzien dobry żarłoki! [emoji16]No to ja dzisiaj też tak prawie, od 4 nie spałam gdzieś do przed 6, a jak budzik dzwonil przed siódmą to nieprzytomna że nie mogłam go nawet wyłączyć. Chciałabym zasnąć wieczorem o obudzić się wypoczęta rano. A tu ciągle jakieś głupie sny do tego [emoji20]To pewnie zależy od budowy i ułożenia dziecka. U mnie póki co 18tydz a ja czuję czasami delikatne ruchy, pewnie z miesiąc minie nim mój P będzie mógł konkretnego kopniaczki poczuć. Dziwnie to tam u Was, obyście sobie to poukladali jak najlepiej dla Was. Ja nie narzekam naprawdę, obcy kraj ale czuję się jak w domu. Mam swój polski świat [emoji23]No to wczoraj kolacja konkretna była [emoji16][emoji16][emoji16]



@ladyk24na7 zdrówka, to teraz tymbardziej musisz leżeć i się kursować. Niech mąż Cię dzisiaj rozpieszcza.


Dziewczyny z ciekawości spytam, ile przytylyście tak średnio przez ostatni miesiąc?
U mnie 15 tc i nie wiem czy to mozna nazwać przytyciem ale z 2,5-3kg nadrobilam z tego co straciłam. Jestem jeszcze na lekkiem minusie ale z tempa jedzenia wnioskuje że juz nie dlugo :( ogolnie boczki mam okropne nawet nie wiem z czego )
 
reklama
Ja pół nocy nie spałam a teraz jak muszę wstać to czuję się jak truposz. Czy któraś z was miała bóle nóg? W nocy mnie bolała natarłam amolem i było ok. A teraz znowu zaczyna boleć. Jak byłam mała to mama mówiła że rosnę dlatego bolą ale chyba teraz to nie to [emoji23]
U mnie tak objawia się zespół niespokojnych nóg, przeważnie jedna boli, tylko że u mnie to nasila się przed zaśnięciem.
Zdrówka! Niedługo jakieś spotkanie się zorganizuje, ale póki co spokojnie zdrowiej [emoji4]

Miałam okropny sen. Okropny. Śniło mi się, ze dziecko ze mnie wypadło w pęcherzu płodowym, miało moze ze 4 cm i nie wyglądało jeszcze jak człowiek. Nie żyło. Straszny sen [emoji20] do tego coś nie czuje żadnego puknięcie ani pół puknięcia. Od wczorajszego popołudnia. Oczywiście zaczynam schizować ale tego nie muszę Wam mówić... nawet kawa z porządną dawką miodu nie pomogła. Zaraz umówię się gdzieś tutaj w razie co na usg i tyle [emoji52]
Spokojnie, ja też mam dni, że małego nie czuję, tłumaczę to sobie tym, że na tym etapie ma jeszcze sporo miejsca i czasami tych ruchów nie czuć.
Ja na początku ciąży miałam takie sny że wypada ze mnie martwy płód, teraz z kolei mam takie krępujące, np. dzisiaj śniło mi się, że byłam w szpitalu i lekarz kazał mi nogi rozłożyć na szpitalnym korytarzu, gdzie chodziło pełno ludzi, mówił że musi mnie zbadać.
@slodkatrojeczka jak córka dzisiaj, dalej boli brzuch?
 
Do góry