reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Lilith mój sie w ogole nie przejmuje, ze sie zesikał, moze tak chodzic w mokrych spodniach, jemu to nie przeszkadza kompletnie, natomiast przebieram go od razu, bo nie chce zeby sie przeziebił. Majteczki jak ma kilka kropel to nie przebieram, bo musialabym to robic co poł godziny. Moj w ogole nie woła, ze chce siku, po prostu co jakis czas go sadzam na kibelek- do kupy mamy nocnik, do siku podkładke na wc, ale tez nieraz go sadzam na zwykla toalete i trzymam po prostu, na stojaco nie chce sikac.
Przed spaniem niestety wypija butelke mleka, bez tego nie ma szans zeby sie polozyl, bedzie plakac dopoki nie dostanie tego mleka, wiec wiem, ze bedzie problem z sikaniem dopoki bedzie ta butla :/
Ja sie troche boje, ze ma problem z nerkami czy z układem moczowym, bo u nas niestety cała moja rodzinka ma jakies problemy łącznie ze mna, napewno jak to nie przejdzie to bede musiala sie tym bardziej zainteresowac i porobic dokładniejsze badania.
 
reklama
Truskawaka - my od 3 tygodni uczymy spać w nocy bez pieluchy (złożyło się to przy chorobie bo mówiła, ze ją pupa boli i myslismy ze jakies podrażnienie - ale niestety na końcu okazała się infekcja)...na początku było ok...w zeszłym tygodniu 2 wpadki pod rząd....i tak jak u Ciebie ...spała tak mocno, że nawet nie czuła że ma mokro.
Od kilku dni ok 22:00 mąż bierze nocnik do łóżka, sadza ją " na śpiocha" i odpukać - sparwdza się to rozwiązanie ..
Zobaczymy jak będzie dalej....

No i oczywscie każdego wieczora przed spaniem kilka razy przypominamy że ma wołać siusiu ..a rano jest dumna, ze łóżko było suche :)
 
Cześć dziewczyny:)

A ja wczoraj aż usnąć nie mogłam bo tak mnie maluszek kopał:) Już pod ręką czułam a nie tak jak do tej pory tylko w środku. Teraz już 20 tydzień a ja pierwsze motylki, slizganie poczułam w 17 tyg- wiedziałam że to to bo mam ogromną świadomość swojego ciała - myślę, że to przez to, że od 3 lat jogę ćwiczę a joga wymaga też skupienia na swoim ciele, na każdym zakamarku. Ale jak pytałam mojej przyjaciółki kiedy czuła pierwsze wyraźne ruchy to mi powiedziała, że w obydwu ciążach końcem 6 miesiąca, wcześniej nic a nic.

Napisane na GT-P5110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny :)

Akurat juz zajęcie znalazłam dzisiaj wybieram zdjęcia do wywołania z całego roku właśnie przeglądałam pobyt w Chorwacji mm..ale słońce hehe :D a jutro już będę w ramki oprawiac i na ścianę, bo robimy w salonie dużą ścianę w ramkach ze zdjęciami :)
 
Truskawka - ja wprawdzie miałam łatwiej bo pieluchy odrzucilysmy latem - więc Lena po prostu biegała w samych gatkach. jak zmoczyla to też chciała sama się przebrać i dużo wolała "mama pisiu". w sumie poszło szybko bo w miesiąc się ogarnęłyśmy z totalnym sikaniem na nakładkę. na nią działała nakładka bo chciała tak jak mama być duża a nie na nocnik. ale to jest bardzo indywidualna sprawa i potrzeba dużej cierpliwości :* powodzenia kochana dacie radę :)

f2w3rjjgy5cue5bk.png
 
Jenny a ile Twoja córeczka ma lat teraz? Jak zaczełas odpieluchowywac w nocy? tzn dawałas ja 1szej nocy bez pieluchy na nocnik? czy po prostu nie zalozylas i czekalas co bedzie? czy wczesniej corka miala rano sucha pieluche? Przepraszam, ze tak wypytuje, ale wlasnie sie zastanawiam kiedy bedzie ten moment na odpieluchowywanie nocne. U nas nawet na drzemke musi miec pieluche, bo niestety sie zesikuje :/
 
Hejka witam sie poniedzialkowo jakis len forumowy mnie ogarnal i tylko podczytywalam:p
Ja juz po zakupach znow w lumpie bylam przyjaciolka mnie wyciagnela ale wygrzebalam dla siebie ekstra marynarke z nexta 2 polowki dla R i jedna dla taty zal bylo nie brac:p
W ogole to jest taki lumpeks w Oswiecimiu w ktorym ubiera sie nawet maz Beaty Szydlo haha:D

Ewella ja sie za wywolanie zdjec biore juz uwaga 5 lat jakos mi to nie idzie za bardzo!..

Katarzyna witamy:-)

Co.do odpieluchowania ja nie pamietam kurcze zbytnio ale na 2.5 roku juz byl odpieluchowany bo szedl do przedszkola.Jakos tragedii chyba nie bylo skoro nie zbyt to pamietam:p



010igov35ye70zfx.png
 
Witam,
Truskawka u mnie ze starszym bylo tak ze,od jakiegos czasu wstawal z sucha pielucha i odpieluchowanie poszlo rowni dzien i noc ale on malo pil i nie bylo,problemu pozatym jak zasypial,o 19 to o 22 wysadzalam go na spiocha zawsze zrobil,siku i spal,dalej nigdy mi sie jiz nie zesikal takze jakos poszlo ale to ograniczenie picia jest konieczne inaczej ani rusz.

f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
Jenny a ile Twoja córeczka ma lat teraz? Jak zaczełas odpieluchowywac w nocy? tzn dawałas ja 1szej nocy bez pieluchy na nocnik? czy po prostu nie zalozylas i czekalas co bedzie? czy wczesniej corka miala rano sucha pieluche? Przepraszam, ze tak wypytuje, ale wlasnie sie zastanawiam kiedy bedzie ten moment na odpieluchowywanie nocne. U nas nawet na drzemke musi miec pieluche, bo niestety sie zesikuje :/


Moja córka ma aktualnie 2 lata i 7 miesięcy ... w sumie całą "akcję" z nocnikiem itd. zaczęliśmy w październiku..tzn moja mama zaczęła i chcąc nie chcąc musiał się spiąć i kontynuować ..na początku w dzień ..i teraz w połowie stycznia w nocy ..(na łóżku kładziemy pod prześcieradło te podkłady jednorazowe, ale i tak w razie czego cała pościel jest do przebrania). U nas tak jak u Ciebie ..przed snem mleko musi być, po mleczku z reguly idziemy myć ząbki i tam zawsze siada na nocniczek - czasem coś polecie, czasem sama jeszcze zawoła, ze chce wyjść siusiu ( jak ma już spać) ...
No i w zwiakzu z tym wpadakami ..dziś chba będzie 5 dzień jak wysadzamy ok tej 22 na nocnik ido rana jest ok.

Jak spała wczesnije to się zdzarały noce ze pielucha sucha, a czasem była mokra...czasme budziała się z płaczem w nocy i nie wiedizalmy o co chodzi ...a chodziło o siku (jak miała pieluszke).

Teraz jej ulubiona książeczka to " Mały miś chce siusiu "

Probowałas z bajeczkami...??
 
reklama
Lilith - w lecie jest różnica między chłopcem a dziewczynka, bo chłopcy mogą na stojąco na trawce trenować, a dziewuchy tylko nocnik lub w plenerze - przy pomocy rodziców na zasadzie podtrzymania [emoji6].
A jeżeli chodzi o samo nocnikowanie - to wiadomo to już tak samo w obu przypadkach [emoji6].

Co będę robić? Odprowadzilam młoda na zajęcia (11-14:00), zrobiłam już pranie, kończę gotować zupę wiosenną, drugie danie zrobię po odbiorze młodej z zajęć (tagliatelle z krewetkami). O 16:00 idzie na urodziny, więc troszkę odsapne.

Jutro chce z rana porobić jej badania w labo, i znowu od 11-14:00 ma zajęcia.

W środę o 10:00 mam prenatalne, a następnie byczymy się do niedzieli w Karpaczu.

I nie wiem co w przyszłym tygodniu.. Młoda jest zapisana na 3-dniowe warsztaty, a ja nie wiem czy brać wolne, L4, czy iść do pracy..
 
Ostatnia edycja:
Do góry