reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Tea wiem jaki stres przezywasz ja znam nie na polu psychicznyam, a rozwoju mowy u strasznego. Tez czekałam, aż zaśnie mowić po ludzku, kolejne miesiące i nic i nic. Także wiem, ze u Ciebie tez to nastąpi, bądź cierpliwa i spokojna.

Truskawka u mnie gładko poszło odpieluchowywanie, ale nie przyśpieszalam tego momentu za bardzo. Obydwaj na 2latka 3 mce. Na ten temat to ja mam totalny luz. Jak glowka załapie to nie ma problemu zwykle. A wpadki są zupełnie normalne przez długi czas

Pumelova sałatka z krewetkami. Krewetki smażę z czosnkiem i papryka ostra do tego daje miód i cytrynę. Miks sałata, ser pleśniowy, krewetki, granat. Sos oliwa zioła wyciśnięty sok z pomarańczy.
Pasta rybna. Ser biały, 2 puszki rybne, ketchup, zblendowac dodać szczypiorek.
Sałatka z makaronem kokardki, tuńczykiem. Pokroić paprykę konserwowa, ogórek konserwowy i suszone pomidory w paski. Zalać zalewa z pomidorów
Tortellini zmieszczą z pesto, uprażyć słonecznik, dodać pomidorki koktajlowe i skropić octem jabłkowym
Makaron z sosem śmietanowym kaparami i łososiem
Makaron z duża ilości parmezanu i pesto
Pasta z jajeczna z oliwkami
Sałatka wiosenna jajko w ćwiartki, groszek, ogórek świat sporo koperku i szypiorku. Sos majonezowy- jogurtowy
Sałatka z brokułem. Brokuł, feta , prażone migdały i warstwa czosnkowego jogurtu
Ser biały zbelndowac z przecinietym czosnkiem zawinąć w łosia wędzonego
Humus a do tego marchewka i seler
Pieczarki duże portabeno wydrążyć, nadziac z wymieszanym ulubionym serkiem typu almmette wg mnie najlepiej pasuje chrzanowy/ czosnkowy. Zapiec. Pod koniec położyć plaster mozarelli do rozpusczenia

Ja często robię kolacyjki dla znajomych i imprezy wiec mam dużo wypróbowanych przekąsek ;)
oo ten post sobie skopiowałam bo ja nigdy nie wiem co na kolację zrobić :)

f2w3rjjgy5cue5bk.png
 
reklama
Abed, fajny wozeczek! Będę musiała obejrzeć na żywo :-) choć nie wiem dlaczego do mnie przemówił Lupo comfort new

U nas odpieluchowanie, to było istne piekło... Cieszyłam się, że Młody z maja, to na dwa lata będzie akurat czas na chodzenie bez pieluchy :p
Nic bardziej mylnego, mokre gacie Mu nie przeszkadzały. Specjalnie ubieralam spodenki jeansowe, bo hak się zesika będzie bardziej twardo.... Yhy... Potrafił chodzić, aż nie wyschlo... Dziś z tego się śmieję, ale wtedy do śmiechu mi nie było...
Siku zaczął wołać jak miał 2,5 roku, gorzej z grubszą sprawą, bo umiał tylko robić na stojąco... I tak jak na noc ubieralam pieluchomajtki tak po max 10 minutach była niespodzianka.... Było tak do czerwca, czyli miał 3 lata i miesiąc jak zaczął i to wołać :p
 
Kasiulka - przenieś proszę te propozycje przystawek do przepisów [emoji3] - są świetne (sałatkę z brokulami robię zamiast z migdałami to z uprazonym słonecznikiem - mniam) .
Tyle dobrego na raz - szkoda, aby gdzieś nam Twój post przepadł [emoji5]
 
Mój luby jest zwolennikiem kuchni austriackiej - pracował kiedyś w Austrii w kateringu i mu się spodobała ta kuchnia. Nawet na gwiazdkę kupiłam mu oryginalną książkę kucharska, cieszyl się jak dziecko.:) Ale tam są same konkrety, mało przystawek.

Napisane na GT-P5110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lilith u nas nie ma problemów z siusiakiem, tez sie zastanawiałam czy to infekcja ale nie mówi zeby go coś bolało. Faktycznie przy zabawie sobie zapomina, ale dzis 2 razy byłam z nim w łazience, nic nie zrobił a po 5 min majtki zlane. Z przedszkola tez w jeden dzień przyniosłam mokre spodnie i majtki. mial przerwę w chodzeniu do przedszkola wiec moze dlatego sie stresuje i tak robi :(

Pumelova tez robię te ślimaczki :p zastanowię sie i moze jutro wrzucę jakieś przepisy na nasz wątek przepisowy, sama bym chętnie inne przepisy poczytała

Wendy to wyprawkę ubraniowa masz z głowy!! Fajnie, my dzis patrzyliśmy w pokoju gdzie jakie mebelki ustawimy, napewno musimy kupić duża szafę :D w sumie większy pokoik zostawiliśmy wolny bo zawsze mówiłam ze moze druga sie córka trafi a dziewczynki maja więcej rzeczy i chyba miałam nosa ;)

Kasiulka dołączam do prośby agi o przeniesienie przepisów do wątku z przepisami, tu zaraz zginie a ja tez chętnie skorzystam ;D
 
Tea wiem jaki stres przezywasz ja znam nie na polu psychicznyam, a rozwoju mowy u strasznego. Tez czekałam, aż zaśnie mowić po ludzku, kolejne miesiące i nic i nic. Także wiem, ze u Ciebie tez to nastąpi, bądź cierpliwa i spokojna.

Truskawka u mnie gładko poszło odpieluchowywanie, ale nie przyśpieszalam tego momentu za bardzo. Obydwaj na 2latka 3 mce. Na ten temat to ja mam totalny luz. Jak glowka załapie to nie ma problemu zwykle. A wpadki są zupełnie normalne przez długi czas

Pumelova sałatka z krewetkami. Krewetki smażę z czosnkiem i papryka ostra do tego daje miód i cytrynę. Miks sałata, ser pleśniowy, krewetki, granat. Sos oliwa zioła wyciśnięty sok z pomarańczy.
Pasta rybna. Ser biały, 2 puszki rybne, ketchup, zblendowac dodać szczypiorek.
Sałatka z makaronem kokardki, tuńczykiem. Pokroić paprykę konserwowa, ogórek konserwowy i suszone pomidory w paski. Zalać zalewa z pomidorów
Tortellini zmieszczą z pesto, uprażyć słonecznik, dodać pomidorki koktajlowe i skropić octem jabłkowym
Makaron z sosem śmietanowym kaparami i łososiem
Makaron z duża ilości parmezanu i pesto
Pasta z jajeczna z oliwkami
Sałatka wiosenna jajko w ćwiartki, groszek, ogórek świat sporo koperku i szypiorku. Sos majonezowy- jogurtowy
Sałatka z brokułem. Brokuł, feta , prażone migdały i warstwa czosnkowego jogurtu
Ser biały zbelndowac z przecinietym czosnkiem zawinąć w łosia wędzonego
Humus a do tego marchewka i seler
Pieczarki duże portabeno wydrążyć, nadziac z wymieszanym ulubionym serkiem typu almmette wg mnie najlepiej pasuje chrzanowy/ czosnkowy. Zapiec. Pod koniec położyć plaster mozarelli do rozpusczenia

Ja często robię kolacyjki dla znajomych i imprezy wiec mam dużo wypróbowanych przekąsek ;)
Kasiulka! dziękuję! ja też często ale zbrzydło mi to wszystko co ja robię i szukam pomysłów :D

@Truskawka89 dziękuję z góry! też tam wrzucę to co robię ale to jutro :D
 
Tea ciezka sprawa z tym chodzeniem ale skoro lekarze nie widza jakis medycznych przypadlosci to moze w koncu sie osblokuje i ruszy,moze to taki ostrozny typ.
Truskawka ja tez juz pokoj,pomalu mebluje w wyobrazni ;)
Kurcze szybko,odpieluchowalyscie te swoje pociechy ja probowalam latem mial 1,5 i niby jakos wolala ale sie zrazil teraz nic nie wola i ch6ba poczekam do lata noe bede go stresowac zaczne w maju moze do kolejmych pieluch wyjde z tych ;) ewcia twoj syn to hit mojego starszego jak odpieluchowywalam to robil u dziadka na trawnik jak,psy haha musze mu to przypomniec ;) tez bylo lato ale dal rade :)


f2w3rjjgvtrkt7iq.png
 
Co do zrzucania pampersa to u nas tez to bylo 2 latka i kilka miesiecy...pamietam, ze im bardziej ja sie denerwowalam i naciskalam tym bylo gorzej, wiec pozniej wyluzowalam,ale nawet teraz 3,5 sie czasem posika. Syn kolezanki u babci ostatnio tez sie posikal w nocy a ma 4 lata. Takze mysle, ze spokojnie;-)
 
reklama
Kurcze, ja zas o ruchach pomecze.. 18/19 tydz w drugiej ciazy juz chyba powinnam dobrze czuc ruchy, czy jeszcze spokojnie?
 
Do góry