reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Monti z domowych sposobów na ból ucha (tylko nie wiem czy można w ciąży, koniecznie zapytaj ginekologa!!) ja bardzo polecam taką roślinkę Geranium/anginka -urywasz parę listków, ugniatasz w ręce, tak żeby listki puscily sok i wkładasz delikatnie do ucha (tylko w taki sposób, żeby listek nie utknął w uchu i żeby dało się go wyjac pozniej!) no i chodzisz cały czas z tym listkiem co jakiś czas go wymieniając.

To tak doraźnie, a myślę że powinnaś koniecznie z tym bólem ucha pójść do laryngologa lub na IP, żeby tam zobaczyli. Czasem wzięcie antybiotyku jest dla dzidzi bezpieczniejsze niż bakterie w organizmie.
 
reklama
Metoda z wodą utlenioną i spirytusem jest polecona kiedyś przez laryngologa właśnie i w początkowym etapie zapalenia pomaga. Boję się tylko, że dziś obudziłam się że zbyt zaawansowanym stanem. Daje sobie czas do jutra i zobaczę czy jest progres jakiś.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Truskawka strasznie Ci współczuję stresu, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku.

Dziewczyny wiem że temat drazliwy, ale czy paliła któraś z Was przed ciąża?
Co prawda udało mi się rzucić ale gdy tylko widzę papierosa znów ochota mi wraca. Jak sobie z tym radzić? Maz rzucił razem ze mną ale mam kontakt z osobami palącymi i nie ukrywam że jest ciężko
 
Ja w pierwszej ciąży miałam dość duża cukrzyce, a jestem czekoladoholikiem (nie wiem czy można porównać do papierosów) ale myślałam, ze w mam w nosie swoją chwilowa przyjemność i zdrowie dziecia ważniejsze
 
Monti tak samo polecam tą roślinę co Pola@ szybko pomaga, ale wiadomo nie każdy ma ją w domu ;) ale może sąsiadka, koleżanka ...

Truskawka trzymaj się ! Wierzę, że będzie dobrze :*
 
Dzięki dziewczyny, trochę sie uspokoiłam. On to policzył bo mam niskie wyniki białka i bety wolnej (w granicach 5 centyla) oraz wysokie tętno dziecka(179) tyle ze syn na tym etapie miał 173 wiec widać moje dzieci maja wysokie. Na usg wszystko dobrze, a taka ciężka wadę podobno by było widać, bo wtedy narządy w większości nie sa poprawne. Ehhh jeszcze to prawdopodobnie moja wymarzoną, wymodlona córeczka wiec juz w ogóle stres niesamowity. Tak czy siak na nifty jestem zdecydowana bo to zbyt małe ryzyko zeby robić amino
 
Dobry wieczór :)
Jutro mam usg prenatalne i proszę Was o kciuki bo bardzo się boję czy z bliźniakami wszytko jest dobrze.

Truskawka mam nadzieję, że wszystko będzie u Ciebie dobrze. Ja też miałam to ryzyko i syn urodził się z rozszczepem podniebienia :(

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę spokojnej nocy...
 
reklama
Witam się wieczorową porą [emoji3]

EmiWie - witaj wśród nas [emoji5]. Współczuję początkowych historii ciążowych. Najważniejsze, że mijają, a i Twoje nowe nastawienie jest godne podziwu i warte naśladowania [emoji5]

Bulkaasia - trzymam mocno kciukasy za Twoje bobaski [emoji110][emoji110]

Ale wy chyba nie kumacie o jakie sytuacje mi chodzi. Znaczy nie chyba tylko pewno[emoji14]Ale ok, myślę że temat nie ma sensu być kontynuowany przynajmniej z mojej strony :) raczej się postaram na przyszłość hamować z pewnymi tekstami żeby kogoś przypadkiem nie urazić :)

Myślę, że to wszystko zależy po której stronie barykady się stoi.

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png

Pomóc może pomiędzy parciem :) i na serio to tam koniec z mojej strony, no racja że ja stałam od tej strony od której zdecydowana większość z was nie stała więc mamy różne na pewne rzeczy spojrzenie czy doświadczenie, postaram się nie uprzykrzać już więcej nikomu życia sobą w tych kwestiach :)
Dorzucę jeszcze swoją odpowiedź w sprawie skurczy [emoji6]

Od zawsze miałam problemy z bólem brzucha (nieżyt jelit, helicobacter w mocnym stadium zaawansowania, do tego bolące @, i inne takie). Zapytałam kiedyś koleżanke, która dość lajtowo wspominała swoje 2 porody sn, jak to jest rodzic, jakie to uczucie - powiedziała mi tak... To jest tak jakby "cisnąć kupę przy mega zatwierdzeniu" [emoji6].
Jak doszło do mojego porodu, to swój ból pokonywalam w ciszy. W ogóle potrzebowałam przestrzeni - mojemu M zabroniłam chuchac w moją stronę. Aby ulżyć troszkę sobie w bólu - chodziłam na wycieczki do wc, 2 razy byłam pod prysznicem.
Nie wiem czy to kwestia wysokiego progu bólu, ale to moje zaparcie w ciszy poskutkowalo szybkim porodem [emoji6]. I rzeczywiście ból podobny do mega zatwierdzenia [emoji1].
Następnego dnia rodziła jedna taka Kobietka... Poród trwał prawie dobę, darla się non stop.. Przerażające mam z nią wspomnienia. Może rzeczywiście czas porodu był uzależniony od jej krzykow.


Aim - no to teraz oprócz teorii i doświadczeń od strony widza, dojdzie Ci doświadczenie od strony rodzącej [emoji6]
Mimo wszystko musisz maksymalnie próbować się uspokoić bo dziecko czuje stres. Wiem że jest to ciężkie ale masz większe szanse że okaże się że jest dobrze niż że jest źle a duży stres nawet idealnie zdrowej ciąży może poważnie zagrozić. Musisz maksymalnie na ile dasz radę wierzyć w maleństwo i nie nakręcać się, w miarę dobrze nastawiać, nie myśleć w kółko o najgorszym. Stres naprawdę może zagrozić mocno, pamiętaj.
Truskawka - trzymam mocno kciuki, aby wszystko ułożyło się w porządku [emoji8].

Podpisuje się pod słowami aim.
Staraj się uspokoić. poczekaj jeszcze na wyniki krwii.
Ma nifty masz jeszcze troszkę czasu.


Ania023 - ja popalalam przed ciąża. Nie dużo, ale jednak (paczka starczala mi na 5-6 dni).
Ostatnia fajkę wypaliłam w przeddzień spodziewanej @, wraz z wykonaniem 1 testu (na którym wówczas nic nie było).
Kiedyś poruszalysmy temat fajek, i kilka z nas paliło - także mię jesteśmy osamotnione w temacie [emoji6]
Mnie odrzucilo na maxa od fajek odkąd jestem w ciąży. To samo dotyczy kawy.
Bardziej mnie ciągnie do winka bądź piwa. Ale tu spokojnie sok z aronii bądź czarnej porzeczki mnie zadowala, ew. Piwo bezalkoholowe [emoji6]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry