reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Wendy[emoji108] [emoji108] [emoji108]

010igov3fkey3mez.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karolina2412, niewa - powodzenia na dzisiejszych wizytach
emoji110.png
emoji110.png



Co do prenatalnych - jestem zapisana na nie w 13+4 (teraz jestem w 10+6). W poniedziałek idę do gina - jeżeli coś będzie nie tak...spróbuję przyspieszyć badania. Ale jestem dobrej myśli
emoji4.png
. Termin ciąży póki co jest zgodny z usg, więc powinno być dobrze.


Morela - jak zdrówko? Puścilo cos?


Lilith - ja też skurczowa (ale mi póki co tylko stopy wykreca). Wystarczyło wrócić do magnezu - i spokój
emoji5.png
.


Truskawka - tak, tak - to mi się zapachy wyostrzyly. Nie reaguje źle na wszystko - ale jest kilka, które totalnie mi nie sprzyjają.
Wczorajszy kurczak z różna był stolerowany - mój M i J mogli spokojnie go wcinac. Ja nie zaryzykowalam, i o dziwo głód mi nie dokuczal (pomimo braku obiadu i kolacji - na tej imprezie przegryzlam kawałek ciasta i zmeczylam kawę), a rano wstałam bez uczucia zatrucia
emoji6.png
.
Najbardziej mój M jest poszkodowany przy tej mojej tolerancji zapachowej - wczoraj kazał mojej przyjaciółce aby go "obwachala". Ta wyczuwala jedynie nuty zapachowe jego perfum (szczególnie cytrusy), a ja nadal wyczuwam czosnek, cebulę, jakieś przyprawy.. Coś co mógłby zjeść kilka godzin wcześniej.. Ale on tego nie jadł
emoji23.png
.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maziajka przynajmniej wiesz na czym stoisz szkoda tylko zmarnowanych lat...ale i mnie w pracy tak samo potraktowano jeszcze nie uslyszalam milego slowa...no coz trzeba byc twardym w zyciu

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sylver boli bo jak pracowalam to bylo wszystko super do d**** by weszla...sms wypisywala z serduszkami Bog wie co...ja wiedzialam i tak , ze ona falszywa i tylko $$$$ sie licza ale myslalam ze chociaz dobre slowo bo tylu latach uslysze...

Wendy[emoji108] [emoji108] [emoji108]

010igov3fkey3mez.png

Wiem, że boli. Ja przy drugiej ciąży miałam podobnie, tylko w drugą stronę. Wiedząc, że w końcu odejdę na zwolnienie (pracowałam wtedy w banku), przygotowywałam jedną z doradczyń na swoje miejsce. Zawsze taka pomocna, przygotowana, a tylko zacierała rączki, by wskoczyć na wyższe stanowisko. I ja głupia dałam jej rekomendację przed dyrektorem regionalnym... A po dwóch tygodniach od odejścia na L4 wchodzę do oddziału, a tam, w moim ku**a gabinecie, wszystkie moje dyplomy (nie tylko za moje zasługi, ale całego zespołu!) zdjęte ze ściany :errr: Ale oliwa sprawiedliwa, wyszło szydło z worka i długo jej na stanowisku nie zatrzymali, za to ja spokojnie wróciłam po macierzyńskim na swoje miejsce.
Mam nadzieję, że tej Twojej (tfu!) szefowej też odbije się czkawką jej wdzięczne zachowanie...
 
Wendy super że ci się polepszylo ;) dużo odpoczywaj i niczym się nie stresuj ;) Ja jeszcze nie powiedziałam w pracy o ciąży zamierzam poinformować swoją szefową w piątek 23 grudnia przed swoim urlopem i wyjazdem na święta ;) ciekawe czy chociaż wydusi z siebie słowo gratuluję bo to taka zolza jest ! Ja dziś troszkę wysprzatalam przystroilam pięknie okno światełkami i już powoli czuję święta :) Tak pisałyscie o winku itd a ja wam powiem że wcześniej myślałam że jak zajde w ciążę to ciężko mi będzie bez piwka i winka bo wódki nie lubię i nie piję.Zawsze w weekend z mężem wieczorkiem lubilismy po piwku jakiś popcorn i film ;) Ale teraz jestem mile zaskoczona bo w ogóle nie ciągnie mnie do alkoholu wręcz mnie od samego zapachu odrzuca jak mój pije piwo to nie mogę znieść tego zapachu :-D
 
Sylver tak to juz jest szczegolnie z prywaciarzami...jedyny plus to doswiadczenie ktore tam zdobylam ...choc i tak watpie bym wrocila do gastro zbyt stresujaca praca..
Zawsze mowie ze dobro i zlo sie wraca ..! Karma jest suka.


Agnes tez tak myslalm szczegolnie jesli chodzi o piwo ja po pracy lubilam sobie wypic na rozluznienie piwko mhm a w lato to juz w ogole..a teraz na sam zapach piwa bleh.Za winem nie jestm choc podczas staran pilam czerwone bo jest zalecane na endometrium.

010igov3fkey3mez.png
 
Maziajka przerabane z taką szefową ale masz rację,Karma wraca,tak apropo ja też pracowałam w gastronomii więc wiem jak wyczerpująca i stresująca jest to praca.
Już pisałam że jestem wielką wielbicielka piwa i piłki nożnej,ale narazie na meczach grzecznie pije herbatkę,wiem że później gdy miną mdłości przyjdzie ochota na browara,przyznam że w poprzednich ciazach parę razy wypilam bezalkoholowe.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha jutro będę aktualizować listę. Dopisze oczywiście.

Aga nic się nie stało, jeszcze tak późno. Od razu wiedziałam, że do mnie piszesz hihi.

Co do genetyki to nie jest tak, że dokładnie dzień się liczy a wielkość malucha. Miałam powtarzane, po 14tc i zmiescilam się z wielkością. Nie pamiętam już dokładnie ile max może mieć dzidziuś, coś koło 8cm chyba. Wtedy na wysokim centylu jest też wyższy centyl NT.

Aga jem regularnie, plus potas. Mimo to się zaczęło.. Tez wykreca stopy.. I łydki juz lapie nocą.. Coś poradzisz??

Ha, ja też po 30 :) Maniek jaki miesiąc?? ZONAGRAJA tez 85?? U mnie cc 2 m przed 32 wiec mam szczęście hihi.

Dziewczyny zauważyłam tego zylaka? 20.12 idę do lekarki.. Myślicie. Ze mam się martwić??

Wczoraj wypiłam słoik soku z ogórków.. Wcale nie smacznego..


Pola kciuki trzymam mocno by było już tylko lepiej.

Wendy konieczniemwiecej odpoczynku.

AIM, że co ile można nospe??
8-12h??
Pierwsze słyszę, że tak rzadko.
Buscopan tez częściej można..

Miałam dzis udany dzień.
Do 13 się wyrobilam z praniem, zrobilam sernik krakowski imgotowany a popołudniu smietanowiec.
Syn był na party w przedszkoly do 16 a cora w szkole. Zalatwilam ważne sprawy w banku plus ogarniecie chaty obiadu imdeseru na dziś.
Potem zwierzaki i juz mam luz ake ledwo się trzymam..

Zupy pojadlam, ale mnie wywalilo haha.
 
Sylver tak to juz jest szczegolnie z prywaciarzami...jedyny plus to doswiadczenie ktore tam zdobylam ...choc i tak watpie bym wrocila do gastro zbyt stresujaca praca..
Zawsze mowie ze dobro i zlo sie wraca ..! Karma jest suka.


Agnes tez tak myslalm szczegolnie jesli chodzi o piwo ja po pracy lubilam sobie wypic na rozluznienie piwko mhm a w lato to juz w ogole..a teraz na sam zapach piwa bleh.Za winem nie jestm choc podczas staran pilam czerwone bo jest zalecane na endometrium.

010igov3fkey3mez.png
Hehe to tak samo jak ja podczas starań zawsze były romantyczne wieczory z czerwonym winem ;) ale nawet nie wiedziałam że ma takie właściwości podczas starań ;) może dlatego w tym cyklu nam się udało :-D Piwko bezalkoholowe można się napić w ciąży od czasu do czasu moja siostra pila Lecha free podczas jakiś imprez np jak znajomi wpadli lub w święta z rodziną ;)
 
reklama
Jestem po wizycie. Plamienie na brązowo było wynikiem nie jak na wujku Google pisało "ciężka tragedia" tylko to zeszła ze mnie stara krewka z juz nieistniejącego krwiaka. Organizm sam się pozbył tego co zbędne.

A moja już w sumie nie Kropeczka ale Mały Człowieczek szaleje... wymachuje rączkami i nóżkami. Serduszko bije jak dzwon i aż się łezka w oku kręci na ten cud boski :-)
Teraz już wiem czemu się na kobietę w ciąży mówi że jest w błogosławionym stanie... ;-)

Polecam Wam dziewczyny zainstalować aplikacje na telefon:
"Moja ciąża" lub "Asystent Ciążowy".
Tydzien po tygodniu dowiadujecie się jak rośnie i rozwija się wasze maleństwo :-)

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry