reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2017

Mnie też lekarz powiedział, że ostatni termin to 13+6, choć rzeczywiście zawsze najbezpieczniej jest koło 12 tc w razie, gdyby ciąża była starsza, ale to pewnie już miałaś potwierdzone na wcześniejszych usg. Spokojnie Wendy, zdążysz :)
 
reklama
Internet to zło może nie w stu procentach ale w w większości...
Ja doła złapałam przez wujka Google strasznego...

Jadę jutro na wizytę bo dalej mam brązowe upławy ale co jest najdziwniejsze tylko po czopkach... nie rozumiem... Nie mają nawet drobinki krwi ale brąz i tylko w ostatnich dwóch dniach od tych tabletek dopochwowych jak już się oczywiście rozpuszcza ( pięknie stylistycznie napisałam sorki ;-))

Dziwne ale ja wolę na usg się upewnić.

Pierwsza ciąża i wszystko nowe. Czuję się jak dziecko we mgle bo jeszcze nic nie wiem i nie jestem wstanie stwierdzić czy coś tak powinno być czy nie.

Życzcie też powodzenia... wizyta jutro o 18 w centrum Dublina... Już widzę te piękne korki i moja nerwice.


Dodatkowo ciąża + jazda samochodem + choroba lokomocyjna = murowany paw i ból łba

Cu - do - wnie

A miało być tak pięknie.... taaaa

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom

Trzymam kciuki, dasz radę! :-) :)
 
Sylver - witaj po przerwie [emoji5].
Geriatryczna matka? Zabraniam Ci tak mówić - jesteśmy młodymi mamuśkami - zapamiętaj [emoji16]. Jedynie co, to dzięki peselowi nie musimy płacić za te szczególne badania [emoji23].


Morela - ojej... Jelitowka? Biedna :-(. Szybkiego powrotu do zdrówka życzę.


Lilith - raz jeszcze gratuluję udanej wizyty. Cudne masz to usg [emoji3]



Aim, Ika, Pola - wiedza nigdy nikomu nie zaszkodziła. Ważne aby nie dać się zwariować natlokiem wyczytanych informacji. Historie, o których czytacie przytrafiaja się, ale nie jest powiedziane, że akurat na nas musi trafić. A i każdy przykry przypadek - może mieć różne zakończenia.
Aim - już kiedyś pisałam, że ciężko będzie z Tobą dyskutować, bo masz spora wiedzę i doświadczenie zawodowe. Ale... Przecież oprócz tych przykrych historii oddziałowych zapewne widziałaś też całą masę szczęśliwych. To powinno dodawać wiary [emoji5].

Maziajka - fasolka po brytonsku? Ojjj Laska - oby Ci nie zaszkodziła.

Wróciłam z młodą z urodzin na sali zabaw. Wypiłam tam słabą kawę, zjadłam mały kawałek ciasta i cierpię.. Wracając do domu, zrobiliśmy szybkie zakupy + kurczaka z różna. Nie odrzucil mnie zapach, ale...ponieważ już mi było ciężko na żołądku, to nie ryzykowalam z jego jedzeniem.


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom

Aga, dobrze prawisz! :D
I fajnie, że nie jestem jedyna z taką metryka :p;)
 
Witam się porannie [emoji3]
Aga, dobrze prawisz! :D
I fajnie, że nie jestem jedyna z taką metryka :p;)
Ja dokładnie mam 82 na początku... Ale, że styczniowe jestem, to wiesz... Zaliczona jestem do starszego grona [emoji6]
Jest nas tutaj trochę z początku '80, a nawet mamy mamę z lat '70. Jednak pisząc z dziewczynami nie czuje różnicy pomiędzy nami - wiek się zrownal. Jedynie przybytkiem dzieciowym się między sobą różnimy [emoji5]
Aga chyba Ty wczoraj pisałaś o zapachach, ja gdzies od wczoraj boje sie otwierać lodówkę, dosłownie wstrzymuje oddech a wszystko mam zapakowane :/ dziś weszłam do przedszkola to od progu wiedziałam co dzieci jadły, masakra

Aga jaka fasolka ja nic o fasolce nie pisalam:D cos Ty nie zjadlabym w ogole nie lubie a co dopiero teraz.

Truskawka w pierwszej ciazy tak mialam a dzial z nabialem w sklepie maskra jakas:D

010igov3fkey3mez.png

Aga to Lilith miala fasolke sama sie zastanowilam.ze chyba nie dalabym rady podziwiam :)
A tak w ogole to witajcie nowe i stare tzn. mlode mamusie po kilku dniach trafilam w hasło do logowanie. Kompa nie odpalam a na tel co jakis czas wywala mnie i potem nie pamietam jakie mam haslo :(
Ale czytam ciagle jestem na biezaco.
Gratuluje udanych wizyt zdjecia super :))
Bidulkom chorowitkom zdrowka.

Co do kremow to polecam.Palmersa dobra cena nawet i mega wydajny.
Co do jedzenia to tez nie jem zbyt wiele ale za to mdlosci mnie mega dopadly ale co tam damy rade.

Juz nie pamietam co mialam jeszcze pisac.

A wiem chcialam zapytac kiedy tzn w ktorym tc umawialyscie sie na badania prenatalne, wiem ze powinno sie miedzy 11a13tc ale czy 13+4 nie bedzie za pozno?
Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana Maziajko i Lilith - przepraszam Was bardzo za tą pomyłkę. Myślałam, że daję radę pisać sensownie ok. 21:00 (gdzie normalnie już śpię), ale pomrocznosc mnie jednak dopadła [emoji15]. Przyznam się, że zaraz po napisaniu posta usnęłam... Więc - same rozumiecie [emoji23]

No dobra.. Jeszcze 20 minut podrzemie, i o 6:00 rodzinkę budzę.
Do później [emoji5]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkie mamuśki [emoji6] ja już w drodze do pracy i niestety po bezsennej nocy [emoji22] od 3.30 nie mogłam już zasnąć. ..ciężko będzie wysiedziec w pracy

Aga_k_m ja jestem 83 rocznik, więc też 'delikatnie' po 30-tce [emoji4]

LILITH jeśli znalazlabys chwilkę to please dopisz mnie do listy mam [emoji56]

Ja mam usg prenatalne dokładnie chyba 12t3d, czyli w środę 21.12,tak mi gin wyznaczyła

Miłego dnia życzę [emoji5]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny

Wendy a czemu tak długo chcesz czekać z badaniami? Ja robię 12+2, jakby coś wyszło zle mogę jeszcze zrobić gdzies indziej konsultacje, poza tym ciąża zawsze moze być o te kilka dni większa wiec lepiej sie wcześniej zapisać.

Niewa zależy jakie fora czytasz, na kafeterie szkoda czasu, napewno warto zobaczyć na naszego bociana, przede wszystkim sa tam opinie lekarzy. Mnie fora dużo pomogły, szczególnie jeden wątek tu na bb, gdyby nie wiedza niektórych dziewczyn i porady, dzięki którym bardzo cisnelam swojego lekarza o pewne badania i leki to nie wiem kiedy bym w ta ciąże zaszła. Według mnie idąc do lekarza trzeba juz konkretnie wiedzieć o co pytać i co jest istotne. U mnie rozmowa z nowym ginekologiem trwała ponad 20 min, w 1 szej ciazy w ogóle byłam nemo i nie wiedziałam co mowić i o co pytać.
 
Karolina2412, niewa - powodzenia na dzisiejszych wizytach [emoji110] [emoji110]


Co do prenatalnych - jestem zapisana na nie w 13+4 (teraz jestem w 10+6). W poniedziałek idę do gina - jeżeli coś będzie nie tak...spróbuję przyspieszyć badania. Ale jestem dobrej myśli [emoji4]. Termin ciąży póki co jest zgodny z usg, więc powinno być dobrze.


Morela - jak zdrówko? Puścilo cos?


Lilith - ja też skurczowa (ale mi póki co tylko stopy wykreca). Wystarczyło wrócić do magnezu - i spokój [emoji5].


Truskawka - tak, tak - to mi się zapachy wyostrzyly. Nie reaguje źle na wszystko - ale jest kilka, które totalnie mi nie sprzyjają.
Wczorajszy kurczak z różna był stolerowany - mój M i J mogli spokojnie go wcinac. Ja nie zaryzykowalam, i o dziwo głód mi nie dokuczal (pomimo braku obiadu i kolacji - na tej imprezie przegryzlam kawałek ciasta i zmeczylam kawę), a rano wstałam bez uczucia zatrucia [emoji6].
Najbardziej mój M jest poszkodowany przy tej mojej tolerancji zapachowej - wczoraj kazał mojej przyjaciółce aby go "obwachala". Ta wyczuwala jedynie nuty zapachowe jego perfum (szczególnie cytrusy), a ja nadal wyczuwam czosnek, cebulę, jakieś przyprawy.. Coś co mógłby zjeść kilka godzin wcześniej.. Ale on tego nie jadł [emoji23].

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny :)
Co do madrosci internetowych- tez nie czytam zbyt wiele, bo tylko sie niepotrzebnie nakrecam. Lekarz powiedzial mi, ze mam sobie zestaw pytan szykowac na kazda wizyte u niego i pytac, pytac, pytac. Bo czytanie forow i porownywanie sie do innych jest niewskazane. Kazdy przypadek jest inny.
Mnie teraz strasznie mecza zachcianki jedzeniowe. Mieso jadlabym w kazdej postaci :) ale jak pisalyscie o racuchach z jablkami, to dostalam takiej checi na nie. Teraz siedze w pracy i kombinuje skad by tu takie wytrzasnac ;)
 
Truskawka chcialam poczekac do 13 tyg bo w 12 tyg musze isc do lekarza na nfz po skierowania na badania potem do mojego lekarza po l4 i wyszlo by ze w jednym tygodniu jeszcze musialabym isc na prenatalne a 3 razy gin to dla mnie za duzo.
Aga odwazna jestes nie znasz powiedzonka ze najlepsza kolezanka meza .... żart oczywiscie ale ktos mi kiedys tak powiedzial i jakos utkwilo mi to w glowie i zawsze gdzies z tylu swieci mi ta mysl [emoji13]

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam się porannie ;) ja siedzę w pracy i już odliczam do godziny 14.15 i do domku idę sprzątać,bo jutro przychodzą znajomi z płytką z wesela wiec mamy wieczór filmowy :-D Kupiłam takie śliczne światełka do okna i jak starczy mi sił to jeszcze dziś przystroje i będzie już tak świątecznie :) dziewczyny jak wy tak piszecie o tych swoich mdłościach to ja aż się zastanawiam czy wszystko ze mną ok,bo ja się czuję rewelacyjnie i mam nawet apetyt szczególnie na owoce ;) czasami miewam gorsze dni że nic mi się nie chce ale ogólnie jest ok z czego się cieszę bo jeszcze do końca grudnia pracuje.Już mi się nie chce pracować ale dziś trzyma mnie przy życiu że jest piątek a za tydzien do domku jedziemy i wtedy odpoczne sobie :) Jutro zaczynam 9 tydzień. Wczoraj byłam na zakupach w galerii i mnie tak wieczorem brzuch bolał że aż zaczęłam się martwić podejrzewam że od zbyt długiego chodzenia :(
 
Do góry