reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej dziewczyny :) współczuje marudnych dzieciaczków u nas niestety podobnie :( narazie mamy 4 ząbki. mam Pytanie do dziewczyn, których dzieciaczki chodzą lub zaczynają chodzić, gdzie kupiłyście pierwsze sandałki takie małe rozmiary, i ile mniej więcej kosztowały takie buciki? Mieszkam przy niewielkim mieście i niestety w żadnym sklepie nie widziałam sandałków o rozmiarze 19, wolę nie kupować bucików przez internet bo chcę je najpierw dokładnie sprawdzić. możecie polecić jakieś sklepy?
 
reklama
My żeby mamy ciągle tyle samo czyli cztery na górze i dwa na dole. I chyba wychodzi trójka Górna więc te dolne to jakoś słabo :) ale się nie przejmuje. Tymi zębami potrafi nieźle ugryźć.
Robię dzisiaj ryż na mleku z jabłkiem. Ciekawe czy młodemu zasmakuje
 
L pierwsze butki chyba w zimę będzie miał dopiero...

Nooo mam to! Bylam w firmie, dyrektora mojego nie było( nie wiedziałam o tym:p) , byłam u kadrowej, na spokojnie obliczyłyśmy do kiedy mam urlop ( do 28 września) i później wypisałam wychowawczy do 27.09.19 r :) Aż mnie głową teraz boli, chyba ze stresu heh .
 
My mieliśmy do zoo jechać do Austri no pojedziemy chyba do Krakowa:)ale

Emi rzucała się przezez 7m, później jej minęło na szczęście bo wogóle nie spałam.

Liluli trudna decyzja.Ja też nie wiem czy bym zaufała...w końcu już nie jesteś sama tylko jest i dziecko-ludzie sie ot tak nie zmieniają....

Byłyśmy jeszcze na badaniach na pasożyty, na tarczyce, i na Wit d bo pediatra chce wiedzieć czy to że Emi jest taka drobna wynika faktycznie z genów czy jej coś dolega np też anemia.Dziś miałyśmy kolejne ćwiczenia, strasznie płakała i uciekała do mnie, jak się przytulała to tak mocno jakby chciała powiedzieć mamo ratuj.Pumelova Agatka też tak płakała? I wspomniałam tej Ani fizjo o tym,że mamy takie problemy z usypianiem, że muszę ją na rękach od 2m usypiać i dopiero jak poczuje się ściśnięta to usypia.Też jak ją kładę na boczku w łóżeczku to muszę mocno ją jakby wepchnąć w materac przytrzymując bark i udo-wtedy sie czuje bezpiecznie i usypia.Powiedziała mi że jeśli Emilka nie łapałaby teraz kontaktu z ludźmi to mogłoby to wskazywać na autyzm ale że jest kontaktowa to można to wykluczyć.Natomiast mogą to być zaburzenia SI i trzeba ją obserwować a najlepiej poszukać psychologa, który się specjalizuje w takich maluszkach.
 
Nie pisałam chyba, za nami szczepienie przeciw ospie. Młody dziś narzekający mocno, ciekawe czy to firma nop-u. Za tydzień drugie bexsero i pozniej nie jesteśmy zapisani ale jeszcze pneumokoki i Odra różyczka świnka. No, także mamy maraton..
 
Jenny dzięki, spotkanie udane bardzo:)

Kasia ale zauważyłam że młodsze dzieci Agatki nie interesują, te w jej wieku albo starsze jedynie:) może dlatego Emilia olewa mlodsze:D cieszę się że jesteś zadowolona z tej lekarki mimo tego jak do niej trafiłaś. My cwiczylismy metoda vojty, to jest dosyć specyficzna metoda- rodzić ćwiczy w domu sam z dzieckiem, my 4 razy dziennie po parę minut - nie było razu żeby nie płakała. Ale to było dla jej dobra. Nie przejmuj się, zobaczysz że robisz postepy to nie będzie Cię to tak bolało. Nie będzie tego pamiętać. A jak nie zapewnisz jej tych ćwiczeń to nie dasz jej szans na wyrownanie zaległości. Będzie super zobaczysz :)
A co do takiego uciskania to czytałaś o zaburzeniach czucia glebokiego? Zaleca się takie uciskanie dziecka, po kąpieli np uciskaj cała otwarta dłonią od ramion do dłoni i od ud do stóp. To bardzo rozluźnia dzieci które mają z tym problem. Tak jakbyś ciasto ugniatala. Poczytaj na necie o tym:)

Aimja właśnie się wybieram na ospe niedługo, też przed nami - 2xospa, 1xbexero nam zostało, pneumo i Odra świnka rozyczka. Ja też się będę szczepic na ospe.
 
Aim co rozumies. Przez „firma nopu”? :D

Ja tez jestem przed ospa No i pozniej Odra różyczka świnka. Szczepisz mmr czy priorixem?

Daj znac jak młody po ospie- mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok

Kasia No ale widzisz- przynajmniej masz jasny komunikat!
 
reklama
Oj, miała być forma xd literówka :D
U nas był marudny ale też w żłobku spał dużo mniej niż zwykle więc to mogło być z tego. Ale D to twarda sztuka, nic mu po żadnym szczepieniu nie było. Tylko pierwsze pneumokoki to przespał dzień, pamiętna sytuacja :D ale więcej się nie zdarzyło. Nawet stanu podgorączkowego.

Którym jeszcze nie myślałam, przyznaje. Poczytam, to dam znać :)
 
Do góry