reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Artur oprócz tego że oczywiście zrobił nadal wodniste kupki i trochę jeczal o 2.30 ale jak zrobił kupę to ładnie dalej spać. Nie spadł. Ale na wszelski wypadek zastawilam przejście kura babci dany. Pięknie wyglądał w takim dorosłym łóżku :)
 
reklama
Dziewczyny czy dziecku trzeba pobierać mocz na czczo?? Bo zwariuję chyba, młoda na czczo wogóle mi nie sika, noszę ją z tym woreczkiem ponad godzinę u nic, a wody nie chce pić rano:/ w pieluszcze woreczek wogóle mam się nie sprawdza...ehh
Z tego co wiem, to nie. Godzina czasem to mało, nastaw się na kilka prób :p kilka worków, moim zdaniem dziewczynomd trudniej pobrać niż chłopcom więc tym bardziej. Polecany sposób to dać ten woreczek ipójść do łazienki i puścić wodę. Wydaje się głupie, ale bardzo często w ciągu paru minut dziecko sika przy tym dźwięku. Pamiętaj że do zbadania wystarczy nawet 20ml, nie musi być pełen worek czy Bóg wie ile, troszeczkę wystarczy złapać tam
 
Chyba w każdym żłobku rozdzielają. U mnie (tam gdzie pracowalam) tez tka jest.

Emol czad z tym łóżkiem!

Słuchajcie Kuba id kilku dni jest mega mega drażliwy. Ogolnie ok, Alr wystarczy, ze cos mu zabiorę (nawet zeby pokazać jak trzymać), to jest darcie sie i plavz, ale taki.... do tego od 2 nocy budzi sie ok 2-3. Daje smoczka i orzysypiaC ale musze byc obok, bi inaczej płacze. Potwm budzi sie ok 4.
No i dzis jak leżał i otworzył buzie, to zauważyłam na gorze czerwona kropkę w miejscu czwórki. Wiec zakładam ze idzie! Chyba ze sobie podraznil zabawka :p ale pamietam jak szły mu górne jedynki to miał sine dziąsła. Przy dwójkach zaczerwienione. Wiec tu by sie zgadzało. Do tego na dole tez po prawej to dziąsło wydaje mi sie delikatnie jakby rozpulchnione przynajmniej w stosunku do tego po lewej.
Szczerze to mam nadzieje, ze to przez zeby, a nie parszywy charakter ;p

Czy u któregoś dzieciaczka wybiły sie juz czwórki?

Kasia zalezy chyba na jakie badanie...
 
Ola u nas dopiero idą .. [emoji27]

Kasia spróbuj dwoma palcami ucisnąć (delikatnie) wzgórek. Taki sposób polecił nam pediatra i zadziałało. Jak my badaliśmy to nie musiała być na czczo, ale była mniejsza i to byłoby niemożliwe.
 
Ola W doskonale rozumiem co masz na myśli z tym nadrabianiem.Wprawdzie my nie mieliśmy takich złych przejść ale mam pewne traumy z dzieciństwa i Emili daję mnóstwo od siebie żeby tylko nie popełnić błędów moich rodziców.

Aim mądrze gadasz z tym żłobkiem:) w koncu dzieci wychowujemy dla świata.Jest to bolesne no ale tak trzeba...

Pumelova moja ma nadal dzieci w d****.Nie za bardzo ją interesują.Ostatnio spacerujemy z moją koleżanką, która ma 6m córeczkę to ta Oliwka jest tak podekscytowana gdy widzi Emilke że cóż nieprawdopodobnego.A moja? Wogóle jej nie zauważa...
Co do tego wtrącania się mojej cioci...byłyśmy u pediatry-cudna kobitka.Dała nam namiary na dziewczynę, która specjalizuje się w rehabilitacji niemowląt i już byłyśmy u niej.No i Emilke trzeba rehabilitować bo jeśli chodzi o rozwój motoryczny to jest na poziomie 4 m dziecka.Ma i wzmożone napięcie i obniżone, bardzo słaby brzuszek i bez pomocy sama nie usiądzie ani nie będzie się podnosić do wstawania.Już jesteśmy bo jednych ćwiczeniach, kolejne dzisiaj.Miałyśmy jechać na tydzień do Austrii no ale chcę żeby ją cwiczyła nawet codziennie gdy będzie taka możliwość.

cdn.





Sent from my ASUS_Z00VD using Forum BabyBoom mobile app
 
Ola W u Was czwórki a mojemu na roczek dopiero wyszły górne jedynki :p czy tylko my jesteśmy aż tak w tyle z zębami :-D?

Kasia ja mega źle wspominam pobieranie moczu z woreczka, bo młodemu wyszły bakterie, nie wiem, czy ja coś źle zrobiłam, czy coś ale aż nas pediatra na sor skierowała. Powiedzieliśmy kilka h i na szczęście wróciliśmy do domu. Na drugi dzień złapałam mu na przewijaku bezpośrednio do pojemniczka i czysto, zero bakterii. Ale to ten plus chłopaka, łapanie moczu ;-)

Emol super łóżko! Mój niestety będzie jeszcze więziony w szczebelkach, bo na wolności jak śpimy jest niebezpieczny dla otoczenia :-) ale marzy mi się takie łóżko domek :-D
 
Emol widać, że A ogarnięty jest więc świetnie sobie poradzi w dużym łóżku, mi się tak bardzo podobał K w nowym dużym łóżku, słodki widok:) ( chociaż On zaczął w takim spać dopiero w wieku 2 lat, bo trzepał się i rzucał zawsze w łóżku jak szalony )

Też myślę, że lepiej wychodzi pobieranie moczu u chłopców, ale i tak jest to nie przyjemne...

Ola u nas jest na razie 6 zębów więc do 4 daleko, ale u Ciebie to pewnie to może połączone z jakimś skokiem, pieron wie u takich smrodków.

Kasia no to trzeba malucha popchnąć nie ma co, w sumie wychodzi na to, że wyszło dobrze. U mnie na szczęście L i K lubią inne dzieci, wieczorem nad zalewem L widział się z kolegą Tymkiem, prześmiesznie się bawili :)

My dajemy jedno danie gdyż i my jemy jednodaniowe obiady, na dwudaniowe szkoda czasu:p Chyba że na weekendzie u rodziców rosół i drugie :p

Kurczę ja dzisiaj jadę do pracy załatwić urlop wypoczynkowy i wychowawczy, oby gładko poszło, ściska mnie w żołądku jak przed magistrem:p Trzymajcie kciuki!
Buziaki :*
Oooo L się obudził uśmiechnięty :)
 
Ola, mojemu właśnie wybija się czwórka. I jest dramat, wczoraj od 21 do północy obudził się 5 razy, ciągle pakuje ręce do buzi, okropnie płacze niby bez powodu, jęczy przez sen, wczoraj się poddałam i dałam mu syrop przeciwbólowy, bo w ogóle nie mógł spać...

Kasia, to działajcie z Emilką :)
 
reklama
Linoone, ale tez zaczynało sie jakas jakby kropka na dziasle? Ja nie wiem, moze on sobie łyżeczka podraznil.
Poki co odpukać nie jest złe. Popłacze jak cos nie po jego mysli, musze bc przy zasypianiu i tyle. Na szczescie bez goraczki, dramatycznych histerii w nocy „bez powodu”. Nie wiem czy to to, bo pcha ręce do buzi, ale No zabawki gruzie mocno ale przednimi zębami.... nie ładuje ich jkos gleboko
 
Do góry