reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Maziajka dzięki. No ja go i tak już mniej karmię, ale są dni kiedy po prostu mnie to wkurza.. będę próbować zmniejszać ilość. Szczególnie, że ja też nie chcę podawać mm. We wtorem idę na kontrolę to podpytam lekarza o to zwykłe mleko. Bo zastanawiałam się też nad roślinnym, a nie wiem czy można. :)

Usg genetyczne mam w połowie lipca. A tak to generalnie wszystko ok. Nie mam mdłości ani nic. Nie czuję ciąży w ogóle, tak jak poprzednio. Za to w ogóle się niczym nie przejmuję, nie schizuje jak wtedy ;) jakaś jestem spokojna. Także na plus :)

Nika, ja nie pomogę, bo ja po prostu zapominałam brać ze sobą smoka na spacery, gubiłam i nie miałam co dać. No i jakoś sam o nim zapomniał. Ale to miał z 7-8 miesięcy, także był młodszy..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja też nie może zasnąć bez smoka i na spacery czasami daje, a raczej to mniej nie daje niż daje. Ale zauważyłam że jak jej mówię "wypluj smoka" to wypluwa :)

Maziajka wszystkiego najlepszego dla Jagódki :)
 
Też myślałam że uda się pozbawic Artura smoka. Niestety wyjazd trochę nas rozlegulowal. Artur wstaję o 5 więc smok obowiązkowy. Oraz do zasypiania na noc czasami. I Czasami na spacerze chce, dłużej zasypia ale zasypia bez.
 
My w ramach akcji nauka spania zabraliśmy młodemu smoczek już bardzo dawno (grudzień czy styczeń coś takiego). Był wrzask 3 noce i koniec. Oczywiście nasza historia jest znana, że nijak to nie wpłynęło na jego sen :p no ale sprawa smoczka się rozwiązała.
 
Linoone - w książce 'Odżywiaj dziecko w zgodzie z natura' jest nawet rozpisany schemat żywienia dzieci mlekiem roślinnym. Z tego co pamiętam schemat dotyczy maluchów praktycznie od urodzenia karmionych systemem mieszanym kp plus mleko roslinne. Nie wiem na ile jest to rzetelne. Może sobie zerknij.
 
Linoone dlaczego nie chcesz podawać mm?

Ola i Nika, ja czytałam, że najlepszym momentem na odstawienie smoka jest okres po 3m życia a później dopiero ok 1,5roku.Dlaczego tak? Zabijcie mnie, nie wiem:) nie było wyjaśnione:)

Beatka ja też jak mówię: wypluj tego smoczka bo nie jest ci teraz potrzebny to wypluwa.Ja to chowam i nie tęskni za nim.
 
Poranna burza, dzięki! Poszukam i poczytam :)

Kasia, bo dziecko 12m+ nie musi pić mleka. Więc nie chcę go cofać. Znam dzieci 3 letnie które w nocy budzą się na mleko, czy w dzień piją z butli. Dla mnie to nie do pomyślenia ;) dlatego będzie jadł normalne jedzenie + okazjonalnie mleko roślinne/krowie np. do kaszki czy coś. Ale do sierpnia/września pewnie i tak będzie jeszcze trochę na cycu. :/
 
reklama
Z tego co wiem, to z roślinnych nie zaleca się mleka ryżowego dla dzieci.
Linoone mam podobne przemyslenia co do takich duzych dzieci z butla. Ostatnio widzialam w parku dziewczynke na rowerze (normalnym, dwa kola) ja tam bym nawet z 5lat dala z butla mleka [emoji53]
 
Do góry