reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Kasia toż to niedaleko :) myślimy aby jutro może pojechać albo do primorska albo do sinemorca. Ale zobaczymy jak będę się czuła :(
 
reklama
Miałyśmy bilans.Trochę się Pani zmartwiła, że Emi nie siedzi, nie raczkuje, nie próbuje się podnosić.No ale powiedziała, że narazie z tym nic nie robimy bo jadę do Polski to nie będzie mnie umawiać do specjalistów.Powiedziała, że w ciągu 6 tyg wszystko się może zdarzyć i ze zadzwoni do mnie jak wrócę żeby spytać jak postępy.Zaproponowała mi również konsultacje ze specjalistą od snu bo bo ta moja Emi nie umie usypiać.Ale to też po powrocie.No i za mało waży...w przeciągu 1,5m przytyła tylko 120gr, waży 7040 i mierzy 70cm.Kazała mi wydłużyć pory między karmieniami bo co dwie gdz to może być za często i dlatego nie chce jeść.No zobaczymy, spróbuję.Chyba z ponad godzinę u niej byłyśmy a wcześniej to się zgubiłam bo pierwszy raz byłam w tym szpitalu i nikt nie wiedział gdzie powinnam iść na bilans a szpital na 4 różne wejścia, myślałam, że się rozplacze bo byłyśmy spóźnione.
 
Ola luzik powiadasz ;)

Kasia, Emi się pewnie w PL rozbryka :) a co do jedzenia to Ty jej cos w ogole dajesz co 2 h (w sensie mleko lub stale) czy tylko mleko co 2 h?
 
Judith akurat w kwestii chodzenia od zawsze ;) nigdy nie rozumiałam czemu wszyscy cisną na ten rok. Tzn rozumiem ze jazdy chciałby ze dziecko chodziło przed żłobkiem. Ale naprawde mało sie mowi, ze czas jesy do 18 miesiaca. A to bardzo zle
 
Nie cisne na roczek tylko tak napisałam bo wszystkie tak piszą że ktoś będzie na roczek chodził albo nie [emoji23] chciałabym żeby chodziła ale nie mam ciśnienia, w końcu czworakuje to co za problem. Wolałabym żeby jadla niż chodzila[emoji849]

Kasia a w Polsce idziesz do kogoś? Może jakiś fizjo od bobath by Ci polecił sposób pielęgnacji który by trochę rozruszal młoda? Moja też drobniutka, 7780 i 73cm ale jest miesiąc starsza :)
 
Ola, tak Cię czaczepiam tylko ;) ale zupełnie Ciebie rozumiem z tym brakiem ciśnienia, my akurat jestesmy wyluzowani jak guma w gaciach za przeproszeniem, bo zależy nam jednak żeby poczworakowała sobie troche bo to ponoć samo dobro. Niestety zołza mała jest innego zdania i już ją ciągnie do chodzenia, chociaż na razie przy meblach. Teściowa natomiast dostała ode mnie zrypke wczoraj bo chciała ją prowadzać za rączki, a ja na to się nie godzę. Obraziła sie [emoji14][emoji6][emoji38][emoji123]
 
Judith normalnie jej daję stałe.A jak nie chce jeść no to mleko bo je zawsze chętnie wypije.
Ola zarówno ja jak i mój R zaczęliśmy chodzić w wieku 16m:)
Pumelova myślę że młoda zaraz zacznie czworakować i usiądzie także jeszcze miesiąc temu myślałam, żeby pójść do fizjo ale teraz jestem spokojniejsza. A co do chodzenia to też nie mam ciśnienia:)W końcu to geny...;)
 
Kasia bardzo dobre podejście. Najważniejsze że idzie w dobrym kierunku.
Nasza idzie od 1.08 do żłobka i tam jest wymóg aby chodziła gdyż normalnie przyjmują od 1,5 roku ale też powiedziały że jak nie ruszy w sierpniu bądź we wrześniu to jakoś dadzą sobie radę i tego się trzymam :)
 
reklama
Judith ja też młodej wszystko utrudniam:) nie ma łatwo:) i też nie pozwolę, żeby ktoś ją trzymał za rączki jak już zacznie dreptać-sama ma ćwiczyć.Teraz żeby jak najwięcej pełzała stawiam jej wieże z klocków w najdalszych zakamarkach żeby się poruszała;chociaż ona i tak żywa jest bardzo.A burzyć wieże uwielbia także chętnie do niej pełza.A teściowa starej daty jest: bo tak się robiło 30 lat temu:) poduszkami też pewnie dzieci obkładała żeby nauczyły się siedzieć.
 
Do góry