reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Witajcie.
Pospałyśmy dziś z Majcią rano. Wieczorem byliśmy na zakupy. W tesco są pampersy w promo.
Jadłyśmy dziś pierwszy raz warzywa z królikiem i zamiast 3 łyżeczek Majcia zjadła chętnie 4. Więc mięsko jej smakuje.
Mamy pierwszego guza...:hmm: księżniczka zaliczyła dziś bliskie spotkanie z podłogą, bidulka malutka, a matka ryczała.

Agniesiam gratulujemy chłopaka. Cudne zdjęcie❤
Maja wczoraj też strąciła kubek ze stołu. Na szczęście był już pusty, tylko szkła wszędzie było pełno.

Beatka trzymam kciuki szybką przeprowadzkę na swoje.

Pumelova jak twoja noga po historii w szpiluniach?
Nie mogę:-Doczami wyobraźni widzę jak lecisz z tym telefonem. Biedak piesio i ty potłuczona.

Linoone mój mąż kilka lat truł o egipcie, ale dla dobra małego(jod) wybieraliśmy polskie morze. Ja uwielbiam i mamy super miejscówkę z dala od ludzi i całego zgiełku w lesie, blisko morza. Teraz do Egipu też bym się bała, choć podobno dla rodzin trzymających się hotelu jest bezpiecznie.
Mężowy koniecznie nalega na Chorwację w tym roku. A jego siostra(nasza broszka na wszystkie wyjazdy:crazy:) marudzi o Grecji.

Emol tak czy inaczej będziecie mieli fajny wyjazd. Wyobraź sobie gdybyś musiała wszędzie jeździć z siostrunią męża(DOROSŁĄ):baffled:
Coś lepiej się czujesz po tym rwaniu??

Kasia dobry plan z tym swataniem:-D mój B mówi, że nie długo zakupi karabin i na strychu będzie punkt widokowy. Wszystkie kawalery będą miały tyłki zsitowane:rolleyes:

Napolka podbijam pytanie, jak wydłużyć szyję? Już doczytałam jak to ćwiczyć, ale faktycznie nie jest to łatwe.
Fajnie że już są efekty ćwiczeń, to cieszy.
Podbijam pytanie o suplement na libido? Wątpię czy coś takiego dla kobiet wymyślili.

Kurcze dziewczyny jestem pod wrażeniem jak macie ułożone dzieci i pory karmienia. My idziemy na żywioł, po za obiadkiem w porze mojego obiadu(2-3łyżeczki) i po kąpieli kaszki z owocem(2-3 łyżeczki) . ja chyby u żadnego dziecka tak nie miałam ułożone z jedzonkiem, do czasu 3 lat jak poszli do przedszkola. Podziwiam.
Majka też się nauczyła specjalnie kaszlać i jak długo nikt do niej nie podchodzi i jesteśmy nie czuli na jej nawoływanie i śpiewawanie, to zaczyna kaszlać.
Przybijam piątkę ze śpiącymi z gołym cycem.

Ola W . czyli tak jak myślałam nie ma co się spinać i spieszyć, mają czas te nasze boby na różne rzeczy do 9mca?
Ola wiem jakie miałaś przeżycia i nie dziwię się że masz traumę. Ale pamiętasz , skierowałam cię kiedyś na fb na grupę gdzie laska pisała o dokładnie tych samych rzeczach które ciebie spotkały. I pod opieką dobrego lekarza zaszła w kolejną ciąże i urodziła. Tak że czas pokarze, może się zdecydujesz, a nawet jak nie, to masz super bobasa.
Dobrze że Kubuś nie cierpiał po szczepieniu.

Aha u nas to samo, muszę Majki pilnować nawet z chrupkami. Ona się wszystkim krztusi. Gryzak z siateczką zamierzam kupiąć na owoce.
Dziękuję , ale do wiosny to ja nie mogę czekać, zaczęłam obcinać porcję od dziś.
Szafę starszak posprzątał?

Madzik ja też mam wrażenie że mąż mi tylko pracy dokłada, a napewno mi nie ułatwia.
Co do jedzenia , uważam dokładnie tak samo. Mleko podstawa, a inne rzeczy jako dodatek. Myślę że przy kp to troszkę inaczej wygląda niż przy butli. Nie da się tak wszystkiego zaplanować.
U nas też się ze spaniem powaliło z dnia na dzień i trwa już od połowy listopada.
Również miałam starszych rodziców, ale nigdy się nie wstydziłam. Fakt, czasy były inne i ludzie się inaczej ubierali, wyglądali na jeszcze starszych, ale ja tego nie odczuwałam. Macierzyństwo w każdym wieku ma inne zalety. 1 bąbel u mnie w wieku 19 lat, 2 w wieku 34 i teraz w wieku42. Trochę miałam obawy że jestem w tym wieku, ale zaryzykowałam i nie żałuję.

Integral pediatra zawsze coś wymyśli głupiego. Maja waży 6.900 i dopiero tydzień temu zaczęła się przekręcać z plecków na brzusio i też w lewą stronę. Zastanawiam się nad tym fizjo, chociaż dla własnego spokoju.?

Abed teraz doczytałam, dziękujemy za życzenia❤
U nas też z jedzeniem nie najlepiej, ale ja to na spokojnie biorę, ważne że coś posmakuje.
Wiem co czujesz po nocnej imprezie ,bo mam tak od połowy listopada.

Ewella jak macie ochotę wcześniej, to nie ma problemu, ja bardzo chętnie i teraz i w ferie też...
Trudno powiedzieć czy śpi lepiej. Raz lepiej, a raz gorzej. Co prawda zasypia po 24.00 ale śpi bardzo czujnie do ok.3.00 tak się wyrywa ze snu co kilkanaście minut, jakby sprawdzała czy jestem i zasypia. No i budzi się na cyca co1.5-2 godz. Ale nie mam sumienia jej ograniczyć, szczególnie że tak mało przybrała. Gdybym z nią leżała, to jest w stanie spać nawet do 12.00. Nie chcę zapeszać.

Włosy mi wypadały ale zaczęłam brać witaminy jakiś czas temu i dodatkowo D3 2000 i już mi nie wypadają tak mocno.

Kasia czytam że Wy już u siebie. Jeju biedna Emilka nie lubi pewnie być w samolocie skoro tak płakała? Szybko się przyzwyczai , no i ma na miejscu tatusia.
Słabo że nie macie tych słoiczków wszystkich, a może popatrz jeszcze w innych sklepach?
Maja faktycznie woli chłodniej, tylko ja w rodzinie jestem zmarźluch i mi zawsze zimno.

Przyszła mamusia u nas też cyc to podstawa i pamiętam że młody też wolał cyca. A karmiłam 3,5 roku, tak że tego.....:-) :)

Saba Maja też dopiero od niedawna się odwraca(kilka razy) a skończyła już 6mcy.
Właśnie się boję podawać coś w kawałku, bo ten pieronek dziąsłami jedzie aż ugryzie.
Wow Portugalia, super!

Pola nie dawno pisałaś o namawianiu na próbowanie czekolady. Maja właśnie wczoraj dostała od brata pierwszą czekoladę polizać. Niby nie dużo, ale jednak.
Zostawiłam ich na chwilkę i poszłam do toalety, wracam patrzę a ten mały pieron trzyma łapkami tego starszego za rękę i coś wcina....patrzę i oczom nie wierzę, a ten jadł ptasie mleczko " i tak na mnie patrzyła, że nie mogłem jej odmówić. Nie gniewaj się mamo, przecież wiesz jak ją kocham i niczego jej nie potrafię odmówić. Ona ma dziś pół roku, to w urodziny mam jej nie dać??" no.....

Mmag moja też tak wypychała język i nawet ją naciągało, co i teraz się zdarza, ale ja uparci po troszkę daję. Co konkretnie cię niepokoi u dzidziolka że do neurologopedy się wybierasz? już doczytałam, jeszcze jest malutka, ale pewnie, jak się martwisz , to lepiej pójść.

Beatka narazie nie mam przepisów. Warzywko do małej ilości wody i gotuję, blenduję(jeszcze lepiej na parze). Na razie zjada mi tak mało, że nie opłaca się gotować, to słoiczek. tylko dynię jej gotuję, bo bardzo lubi domową.

Katja gotowe.
Zazdroszczę gotującej babci i spadku wagi.

Maziajka, no może Pumelova się zgodzi. Fajnie będzie się spotkać. Ooo widzę, że się zgodziła, super!
Zazdroszczę wzrostu libido. No tak szczerze mówiąc, to my nawet nie bardzo mamy kiedy...o 3.00 jak mała zaśnie?

Dziękujemy bardzo za życzenia na pół roczku.
Życzymy zdrówka posmarkanym

Mąż rano wyjeżdża na kilka dni, a ja się tu boję sama spać. Pakuję się i pojadę do siostry, a później ona do mnie, albo odwrotnie. Wiem, głupia jestem, ale na głupotę nie ma lekarstwa.
Dobranoc mamusie.
 
reklama
Kasia jak ja wysyłam młodemu paczkę, to kurier do 30kg.-100zł
A poczta do 1kg. W formie lisu w foli bąbelkowej 30zł. To nawet jak ktoś by ci kupił i posłał, to raczej się nie opłaca.
 
Dziewczyny dzis dzien z serii „nie chce wstawać z łóżka”. CZEMU moj syn tez nie moze miec takiego dnia? [emoji23] chciałabym niec chociaz 1/4 jego wnergii. Serio :D jestem nieprzytomna (a w nocy spał)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Agusia teraz mnie mniej boli niż jak ten ząb był i mi Napieral na wszystkie inne. Tyle że mam ograniczone ruchy i nie mogę do Artura się uśmiechnąć, ani głośno gadać.
A co do sublementy na libido wydaje mi się że dla kobiet jest.
Ja to libido mam wysokie, czasami za wysokie w porównaniu do męża.
 
Misia w malym rondelku gotuje wode.Wkladam do niego mala szklana miseczke rozpuszczam maslo i dodaje jajo .Mieszam az jajecznica bedzie dobra.

Aniek ja bym wolala spac u siebie niz przenosic sie do siistry jakos nie umiem gdzies spac.
Juz nie moge sie doczekac spotkania!
Super ze Majci smakowal krolik.

Co do miesa czytalam ze ma byc okolo 10gr na porcje czyli mniejs wiecej stolowa lyzka.

Mloda zaczela wczoraj robic papa a pierwszej osobie ktorej pokazala nowa umiejetnosc byl ksiadz [emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15]

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek, mój też już zaliczył bliskie spotkanie z podłogą jakiś czas temu. Chwilkę popłakał i tyle.

Ja co prawda nie blenduje, ale mam i blender kielichowy i ręczny i wg mnie, do małych ilości lepszy ręczny.

Dziś sukces, tylko 3 pobudki w nocy i obyło się bez imprezy w łóżeczku ;)

A moje libido nie istnieje, ale w sumie zawsze miałam niskie. Podobno dobra na podwyższenie jest czekolada, krewetki i coś tam jeszcze ;)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny witam się niedzielnie,
córcia od jakiegoś czasu śpi z nami w łóżku,za nic nie chce spac w swoim łóżeczku, ale mniejsza z tym ; chciałam prosic was o radę odnośnie czerwonej skóry mojej myszki, załączam zdjęcie,ze smarowideł co używałyśmy i nie pomogły są to: emolium, atoperal, linum, emotopic, krem z emolium; dodam, że takie czerwone miejsca robią jej się we wszystkich zagięciach,pod kolanami, na kostkach, czasem pod pachami, na szyi, na nadgarstku.
Bez tytułu.jpg

Jedyne co lekarka kazała nam stosowac to jakąś maśc imunoglukan, ale w aptece mi powiedzieli, że to masc dla dorosłych.
Może Wy macie coś sprawdzonego co by podziałało?
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    445,6 KB · Wyświetleń: 2 067
Maziajka [emoji23] słusznie! Popieram młoda! Tez bym zrobiła księdzu „papa” ;p

Ciekawe kiedy moj zaskoczy taka umiejętnością. Mam kolegę, ktory wszystkim dzieciom macha i nikt mu nie odmacguje [emoji23] a jedno jak mu raz odmachalo to pezy okazji zapatrzyło sie na niego tak, ze wpadło na stół.... wiec obiecałam koledze, ze nauczę Kubę machać u on bedzie mu machać [emoji23]

Przyszła Mamusia to sa takie miejsca, ze to moze byc alergiczne. Moj Kuba ma za kolanami tylko. Tez nie wykluczam alergii. Ale ja olałam te mazisla i smaruje go od kilku dni olejem ze słodkich migdałów. I buzia poki ci dochodzi do normy. Zobaczymy.

Sprobuj tez wykapać kilka razy w krochmalu. Tylko potem od razu musisz nawilżyć, bo krochmal moze wysuszyć, jesli sie zaraz po kąpieli nie nawilzy


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Maziajka , hahaha nieźle, podoba mi się ;)

PrzyszłaMamusia, też sądzę że to alergiczne może być. Rozszerzasz jej dietę?

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry