reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Pumelova chyba Ci wcześniej nie odpisalam, jedziemy na koncert Davida Guetty :D

My w Egipcie byliśmy parę razy, teraz mąż tez chciał leciec ale jednak boimy sie, że napije się Iga wody i będą problemy z brzuszkiem. Zaczekamy na kwiecień/maj jak tutaj gdzies bedzie cieplej :)

Ja rozszerzam dietę po swojemu, czytam w necie kiedy gluten i jakie kaszki można ;) pomału dodaje warzywa, owoce. Na razie jest KP plus po 11 kaszka z owocem i po 15 warzywa, juz chce coraz więcej warzyw(papka) wiec w przyszłym tygodniu wprowadze jej mięso pomału :) każdy robi jak uważa :)

Madzik gratuluje ząbka :)

Abed, Aniek najlepszego na pół roku :*

Abed moja też w nocy jak kończyła pół roku robiła imprezę aż się boje jak będzie roczek świętować ha ha ;) może uda Ci się odespac trochę w dzień :)

Miłego dnia
 
reklama
Ja też rozszerzam po swojemu. Cały czas podstawą jest cyc na żądanie. Warzywa i kaszke dostaje po mleku, jak już jest w miarę najedzony, ok 12 i ok 18. Tylko tak jak pisałam, u mnie to on na razie tylko próbuje, poznaje smaki. Nie syci się tym tak jak mlekiem i pewnie zanim zrozumie, że to też jedzenie to trochę czasu minie :o

Abed, współczuję. Mój za to wstaje 5 razy w nocy, co 1.5-2h Już nie mam do niego siły

Integral, ja mam problem w drugą stronę, mój ma skończone 6 miesięcy, a waży tylko 7,2kg ma 70 cm. A jeść więcej wcale nie chce :o ale nie będę go tuczyć na siłę przecież..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
My na razie zaczynamy z wprowadzaniem jedzonka, nie spieszy mi się tak jak przy K:-p Na razie była 3 dni marchewka, 3 dni ziemniak i dziś jest 3 dzień dyni, jutro zaczynamy z brokułem, później burak, kalafior i może pietruszka, seler. Później kaszki i później owoce i potem będę je przeplatać i mieszać, taki mam plan:blink: Po ziemniaku wyszła mu mała alergia na rękach, po jakimś czasie spróbuję znowu.

Zaraz L będzie miał pół roku i ciągle jest na Bebilonie Ha 1 i zastanawiam się czy przechodzić na Bebilon Ha 2 czy na zwykły Bebilon. Hymmm . W pon mamy szczepienie więc wtedy pediatry się zapytam.
A flipsy L wcina jak szalony. Całą pakę by zjadł gdyby mógł:-pNo i oczywiście woda. Ostatnio wścieka się z braku laku więc ciekawe czy zębole przybędą.

A ja dostałam @ na reszcie i nowe tabsy poszły w ruch. Obym tylko weszła w regularność i obym nie zapomniała kiedyś.
No nic. Na reszcie piątek, mąż w pracy, L śpi, K mi śmierdzi pod nosem:-p

A tak w ogóle to przerywam nocnikowanie, bo się cholera tak zraził, że szok:frown: Gdy zrobi się ciepło zrobię to na twardo i już. Nie ma innej rady.
 
Dzien dobry Dziewczynki [emoji8]
Czytam caly czas ale pochlonela mnie ksiazka i brak weny zeby odpisac :D

Pumelova najlepszego na rocznice [emoji4]

Abed to moj byl chyba z Twoim na imprezie [emoji23]
bo jak zawsze spi po 20.30-21 tak wczoraj zasnal przed 2.

Wszystkiego dobrego dla dzieciaczkow na pol roku[emoji16]

My w tym roku wakacje ze znajomymi nad morzem.

My tez jestesmy w tyle z rozszerzaniem ale ja tj. Ewella rozszerzam po swojemu. I narazie je kaszke ok.10.30 i jakis owoc/warzywo ok.15.
I miedzy czasie chrupki kukurydziane.


Aha moja siostra uzywala takich siateczek dla syna i byla zadowolona. A ja sie wlasnie nad nimi zastanawiam.

Napolka mi troche wypadaja jeszcze,ale tez rosna mi i tak szybko teraz i stercza na wszyskie strony..

Agniesia cudne zdjecie [emoji7]




Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Codzień próbuje się wbić w temat i jakoś mi nie wychodzi :( A czuję się strasznie sama, bo mąż ostatnio całe dnie w pracy, my z córeczką na szczepienie idziemy 17 stycznia, to wtedy dokładnie się dowiem ile waży i mierzy, my 3 lutego kończymy 6 miesięcy, na razie wprowadzam kaszkę manną mleczną i troszkę sobie ciamka.
@agniesiam86 świetne zdjęcie, dzieci fajnie się obserwują, a co to za puzzle na podłodze, gdzie kupiłaś? Też bym takie nam sprawiła, śliczne kolorowe. :)
 
Linoone mała nasza je tyle ile chce. Mniej więcej co 3 godziny. Jak zje cala butle to ok. Kak tylko 120 to też w nią nie wmuszam. Kaszki czy zupki zjada po kilka łyżek. Czasem więcej czasem mniej. Nigdy mi nie placze z głodu. Nawet jak zjada tylko troszke to spokojnie wytrzymuje do kolejnego posiłku. Mysle ze z ta waga jest tak jak aga pisala. To geny. Moja to "wantuszek". Mimo ze wcale dużo nie je.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Linoone, Iga tez tak się budzi w nocy co 1,5h a jak zje i się przebudzi i zasnąć nie umie to znowu chce jeść..oszalec idzie bo ja juz zasypiam przy tych kamieniach ostatnio i później budze się z cyckiem na wierzchu iga płacze i juz sama nie wiem czy to Ma być kolejne karmienie Czy co :o dzisiaj o 5 się obudziła bawić się chciała ale odlozylam ją do lozeczka i zasnęła o dziwo sama, ale Ja chyba szybciej od niej :D
Dzisiaj plan jest taki że jak się obudzi po 1,5h to mąż wstanie i uspi żeby zjadła jednak po 2,5-3h może przez weekend się uda oduczyc tak częstego wstawania jej ;)

Liluli tez w międzyczasie daje flipsy, 2 te długie na dzień czasami nie zje a czasami jak wychodze to nie wiem ile mąż jej da bo nic nie mówi ;)

Też myślę że z jedzeniem każde dziecko je tyle ile chce :) później będą biegać to wszystko zrzucą ;) w tamtym tyg Iga zjadła 3 łyżki warzyw a teraz juz 8, ale to tez od dnia zależy, wczoraj malo zjadła też. Ale nie wpycham jej :)
 
Przyszła Mamusia to zdjęcie to akurat u koleżanki, ja mam jednokolorowe puzzle. Z tego co wiem to ona dostała te puzzle pod choinkę.

Co do jedzenie to nam pediatra mówiła, że dziecko w tym wieku ma mieć 4 posiłki mleczne. Na opakowaniu mleka tez tak jest napisane. Poza tym ktoś tu wrzucał plan rozszerzania diety, chyba Misia i tam było: posiłek mleczny, posiłek mleczny, obiad + deserek, posiłek mleczny, posiłek mleczny. Moja by na pewno nie przeżyła na 3 posiłkach mlecznych.

Mój wczoraj wycudował tak, że myślałam, że go zabiję. Wyobraźcie sobie, że zrzucił z ławy kubek z kawą. Nie wiem jak to zrobił, że wszystko brudne od kawy, nawet sufit !!!!

Mała jadła już kaszkę, ale miała strasznie czerwone policzki. Zastanawiałam się od czego to może być. Odstawiłam kaszkę i przeszło. Nie wiem, czy znowu próbować, czy odczekać jakiś dłuższy czas. Chrupki kukurydziane u nas super się sprawdziły, Lidka zadowolona i cała brudna :D
 
Ja po wyrwaniu zęba. Mam antybiotyk bo musiała wiercic zuchwe i wyrwala tylko 1. Teraz schodzi mi znieczulenie i nie jestem w stanie otwierać buzia na więcej niż 1,5 cm. Masakra. Przykładem zimny oklad, mam nadzieję że pomoże. :)
 
reklama
W Egipcie byłam 3 razy i były rodziny z takimi maluszkami ale ja osobiście nie odważyłabym się-o zatrucie nietrudno...
Emol przypomniałam sobie właśnie, że zostawiłam kaszkę zbożowa w pl,którą dostałam z bobovity.Niemniej jednak zamówiłam inne glutenowe i już poszły z całym dobytkiem kurierem:)a z tego.co sobie przypominam to na tej bobovicie nie pisało żeby gotować....
Dziewczyny z tym brakiem szyji to nie przesada?Kurcze, założę się że my też w tym wieku ledwo co miałyśmy a teraz mamy normalne heh
Napolka wypadają mi ale już mniej, lecz sama nie wiem czy to efekt pociążowy czy po prostu się lenie tak jak.zwykle na jesień i zimę.Ale zaczęłam ostatnio kurację mleczkiem pszczelim.Skarbnica witamin, polecam.
Madzik ja też tak czytałam.Że do roku mleko to podstawa.A później już może jeść tak jak my:)
Linoone z tą wodą w Egipcie to mit, tak nam mówiła rezydentka.Że tą klątwa faraona bierze się z powietrza po prostu a nie z wody czy owoców, które są płukane w tej wodzie.
Pola z dostosowaniem się do schematu żywienia różnie bywa.Moja np jest mega daleko w tyle także pewnie to co powinna jeść w 5m przesunie się gdzieś o miesiąc czy więcej.Dziś idę do Tesco wyczaić co oni tu wogóle dla niemowląt mają bo z tego.co pamiętam to słoiczki nie obiły mi się o oczy...

Abed nie martw się, tak jak pisałam wyżej my w rozszerzaniu też postępów nie robimy.
Agniesia moja odkąd skończyła 2m je na raz 120ml, no czasem 130 co 3 gdz, także te 4 posiłki mleczne to chyba jak dziecko je ze 180[emoji16]
Podróż wczoraj ciężka, myślałam że wyzione ducha wchodząc do samolotu z dzieckiem na jednej ręce, , jej torbą i walizką...a później po wyjściu to samo, i kolejne schody do odprawy, i kolejka ogromna.Niestety nie było nikogo kto mógł by mi pomóc bo większość rodzin z dziećmi była ehh w dodatku Emilka prawie cały.lot przepłakała.W nocy nie.mogła spać...w końcu nie było nas 5tyg i się odzwyczaiła.Dopiero twardo usnęła nad ranem koło 6.


Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry