reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Emol no tak jak piszesz dziecko chce coś innego itd ale do roku to mleko powinno być podstawą tak jak czytalam. A deserek czy obiadek tylko jako dodatek. I ja to rozumuje tak że póki co moja Natka dostaje mleko (kp) co około 3 H A pomiędzy tymi 3 H owoc czy obiadek. No i w sumie dzisiaj z pediatra rozmawiałam i przytakneła. Wiadomo też że inaczej zje 6 miesięczne niemowlę A 12. Zresztą każdy robi jak uważa. Ja generalnie raczej sztywno się nie trzymam tych schematów. Za szybko i za często je zmieniają

Co do Egiptu to ja jestem cykor i bym nie pojechała
 
reklama
Hej dziewczyny
Slabo sie udzielam ale czytam codziennie. . . odniose sie co do karmienia... Moja klucha ma juz 9 kg a 6 miesiecy konczy dopiero 18......
Przekarmilam ja troszke:p
Jadlospis wyglada teraz tak; sniadanko 8-9 butla mm180 + dwie lyzeczki kleiku o smaku malinowym.
Sniadanko nr2... 11-12Kaszka podawana lyzeczka lub zupka gptowana. Mala je juz jajo w postaci roltka na twardo dodanego do zupki i zbledoeanego. Pani doktor moeila ze zoltko podaje sie na zmianę z mieskiem na rozeoj mozgu. Mala je glownie zupki warzywne z odrobina kaszki kukurydzianej. Od przyszlego tygodnia bedzie makaron i ryz w zupkach.
Obiadek 14-15 butla mm 180 bez dodatkow
Podwieczorek 17-18 deserek owocowy, owoc lub kaszka jesli nie zjadla juz jej na 2 sniadanie.
Kolacja 20... Butla 180 + dwie lyzki kleiku ryzowego.

Mala jadla juz serek twarogowy,flipsy i herbatniki. Ciezko jest znaleźć produkty ktore maja malo tych gownianycj konserwantow.... Dalam jej biszkopta petitka to potem kupe zrobila czarna jak smola. Jak przeczytalam co maja w skladzie to usiadlam.... Dobrze ze nie zaczęła swiecic... Dopajam ja woda z nestle i sokami rozcienczonymi z hippa.

Mi wlosy prawie juz nie wypadaja.

Mala dzis pierwszy raz sama sie przekrecila z plecow na brzuszek. Preceruje tylko lewa strone wiec stymuluje jej prawa. Radzilam sie pedjatry czy nie wybrać sie do fizjo. Dostalam bure ze temu sie nie przekreca bo jest przekarmiona..... Ciekawe nigdy minie ulewa i nie boli jej brzuszek....

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Madzik u mnie jest ten problem ze Arturowi bardzo smakują takie rzeczy i on 3 łyżeczek nie zje. Jest lepiej mu w ogóle nie dać niż tylko skala narobić. Więc je to jako posiłek. (czasami zje trochę i daje butelkę ale jak narazie 3 razy tak miałam) a jak chciałam mieć 4 butelki to mi jednej po prostu Hornówek i się nią bawił więc też bez sensu. Ma przerwy 3 h a pod koniec dnia 4h i widzę że głodny nie jest i mu tyle i w taki sposób pasuje ale każde dziecko jest inne i my jako mamy decydujemy jak będziemy karmić a dziecko będzie decydować co zje. Mój ewidentnie woli warzywka o mięsko a mleko to najlepiej z rana i z wieczora. Zanim to ułożyłam było tyle kombinacji jak Artur chce jeść. I tak wyszło najlepiej.
 
Madzik moja jest na mm i ja też robię tak, że nowe smaki to dostaje bonusem. Jak będzie większa i to pewnie się zmieni ale póki co dostaje male ilości na posmakowanie. Ale tak jak piszesz każdy robi jak uważa i tak żeby dzieciaczkowi było dobrze, bo jednak niektóre wolą już coś innego [emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Integral nie uważam że jest przekarmiona jak je tyle ile napisałaś. Widzę że u was są 3 posiłki mleczne jak u nas. Po prostu dobrze jej się wchłania. A je mniej od mojego a on też duży chlopiec
 
Dziewczyny eg schematu zywienia niemowlat dziecko 7-8 mies powinno miec 3 posilki mleczne dziennie, czyli wg mnie Arturek dobrze je. Moja krupcia tez az sie trzesie jak widzi obiadek i chyba by mnie zjadla jakbym dala jej tylko lyzeczke;) ja sie bardziej zastanawiam jak ograniczyc mojej posilki bo je 6, w tym 4x mleko (+5 obiadek, 6 deserek lub owoc).

Integral jak chcesz "odchudzic" (w cudzyslowiu, bo dzieci nie mozna przeciez odchudzac) to zobacz czy kaszka malinowa nie ma przypadkiem duzo cukru i nie podawaj biszkoptow i chrupkow raczej.
 
Chrupki je tylko kukurydziane i to może ze dwa razy na tydzień. K
Kleik malinowy tylko do śniadania i tylko dwie łyżeczki od herbaty. Biszkopt dostała tylko jexen jedyny raz. Wiecej jej juz niedostanie. Chyba że sama upiekę. Mam taką mysl. Może stworzymy oddzielny wątek na przepisy na obiadki i zakupy jedzeniowe? Bo ja jak mam cos kupic małej do jedzenia z produktów mlecznych lub na przegryske to spędzam godziny na szukaniu i czytaniu składów. A pomysly na zupki też mi się kończą.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chrupki je tylko kukurydziane i to może ze dwa razy na tydzień. K
Kleik malinowy tylko do śniadania i tylko dwie łyżeczki od herbaty. Biszkopt dostała tylko jexen jedyny raz. Wiecej jej juz niedostanie. Chyba że sama upiekę. Mam taką mysl. Może stworzymy oddzielny wątek na przepisy na obiadki i zakupy jedzeniowe? Bo ja jak mam cos kupic małej do jedzenia z produktów mlecznych lub na przegryske to spędzam godziny na szukaniu i czytaniu składów. A pomysly na zupki też mi się kończą.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Integral jest wątek z przepisami, możemy go używać w tym celu [emoji4]
 
Chrupki je tylko kukurydziane i to może ze dwa razy na tydzień. K
Kleik malinowy tylko do śniadania i tylko dwie łyżeczki od herbaty. Biszkopt dostała tylko jexen jedyny raz. Wiecej jej juz niedostanie. Chyba że sama upiekę. Mam taką mysl. Może stworzymy oddzielny wątek na przepisy na obiadki i zakupy jedzeniowe? Bo ja jak mam cos kupic małej do jedzenia z produktów mlecznych lub na przegryske to spędzam godziny na szukaniu i czytaniu składów. A pomysly na zupki też mi się kończą.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Integral spoko, tylko takie pomysly, bo moja ma wielki apetyt a slaba przemiane materii (i jest na 75 centylu wagi)
 
reklama
Dzien dobry :)
Nam dzis mija pol roku :) a moj w lesie z jedzeniem :( chce tylko kilka lyzek wiecej nie :( wiec nie wiem jak u nas bedzie z karmieniem. A wasze juz tyle jedza :)

Aniek najlepszego na pol roku dla Was :*

Moj postanowil zrobic nocna impreze na to pol roku ;) od 23 do 2 nie spal. Glowa mi peka i oczy sie zamykaja
 
Do góry