reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ola w właśnie też tak myślę. Wiadomo każe dziecko inne, ale skoro w podobnym czasie, mamy podobne problemy, to znaczy że tak ma być.

Judith nie wiem czy z glutenem stara szkoła, bo jak młody miał wprowadzane posiłki, to nawet nie zwracałam uwagi czy kaszka ma gluten czy nie.

Emol wy już przy jajeczku? Pędzicie z tym rozszerzaniem diety. Gratuluję obrotów.

Kasia też od teściowej słyszę podobne teksty, tylko ja odpowiadam krótko" nie każdy jest tak doskonały jak ty" i widzę jak się w niej gotuje.
Ja też tak myślałam o tej nerwowości Majki, ale ona się tylko tak zachowuje 21-22 do pory aż zaśnie czyli od 3 dni do 1.30. Myślisz że to może tak działać?
O jak dobrze że twój już przyjeżdża, będzie ci lżej i Emilka się ucieszy.
Oglądałam trochę kiedyś tego Zawitkowskiego, fajne ma facet podejście.

Mamusia Muminka gratuluję postępów. Dziękuję za info odnośnie żywienia. Lepiej wiedzieć jak to po kolei powinno iść. Daj znać jak te worki się sprawdzają, cena kusząca. Zgadzam się że nie wszystko można dziecku dać do zjedzenia, ja czasem daję coś tylko polizać jak patrzy tymi oczętami błagającymi, a jedzenie i tak jej nie bardzo się podoba, bo bez smaku.
Teksty babcine NAJLEPSZE.

Ewella ooo tak, moja teściowa też mówi " Maja u mnie płacze , bo ją babcią straszysz" -"nie muszę straszyć, nie odwiedzasz, to cię mało zna, a swoją drogą, u nikogo więcej nie płacze. Podobno dziecko dużo wyczuwa"
Obstawiam że u Igi idą ząbki.

Maziajka dokładnie intuicja matki nie zawodzi. Maja też skoszuje tego co my jemy i widzę że zdecydowanie bardziej jej to smakuje niż słoiczki.

Inka mój mąż kiedy mówię że wybieram się z Majką do fizjo, to też mówi ,że wymyślam i wyszukuję zdrowemu dziecku choroby. A to nie o to chodzi i tak pójdę.
Ja zawsze robię krokiety i zamrażam, a potem wyjmuję i albo tylko lekko rozmrożę, albo od razu na gorącą patelnię i na minimu opiekam. są pyszne.
Napisz coś o tym ściąganiu zauroczenia, jak nie chcesz tu, to na priv.

Patuszka miło że jesteś. Fajnie opisałaś ten jadłospis. W tym roku na szczęście u nas dorośli zdecydowali że nie robimy prezentów, tylko dla dzieci, no i we własym domu np.my z mężem tylko sobie i dzieciom . Ale dobry pomysł z tymi piżamami.
U nas też były dłuuugo zielone, śluzowate kupy, pediatra poleciła nam vivomix pierwszą buteleczkę 2 razy dziennie po 5 kropli, kolejne 1 raz dziennie 5 kr., już kończymy pierwszą i kupy są dalej bardzo luźne, ale żółte, bez śluzu i nie śmierdzą. Po za tym w okresie jesień- zima działa uodparniająco.

Pola zdrówka dla starszaczki. Jednak za wcześnie na mięsko?
Trzymam kciuki za pomyślne leczenie kolana.

Misia ja też nie byłam ani u fizjo, ani u neurologa. Pediatra nawet nie proponowała.
Zresztą z chłopakami też nie chodziłam i są ok. Zamierzam się umówić po nowym roku, jak mała nie zacznie się przekręcać.
Miłych "prac"

Abed łączę się w bólu z niewyspaniem. Marzę o tym żeby raz się tak wyspać, aż się sama obudzę.

Pumelova dziękuję, oby wreszcie jej przeszło to nocne rządzenie ,
Mnie niestety w rodzinie nie ma kto dowartościować, ale za to zrobiła to dziś zupełnie obca osoba i to taka po której nawet bym się nie spodziewała. Miłe to jest.
Hmmm może pani doktor ma jakąś radę na oduczenie od nocnego karmienia? Chętnie się dowiem.
To ciekawe z tymi drzemkami, tylko jak to wprowadzić w życie???

Monti ja właśnie też słyszałam że jest czas do 6mca.więc postanowiłam zaczekać do nowego roku.

Liluli nie ważne co pomogło, ważne że robi i się nie męczy. Noo mam nadzieję że u nas się trochę poprawi to spanie, bo wysiadam.

Chybra zdrówka dla małego.

Kupiłam wczoraj dla Majki na prezent krzesełko do karmienia. Wrzucę jutro na zakupowy, jest super.
Byłam też w Pepko i są bodziaki świąteczne po 4.99 przecenione.
Udało mi się zwieźć już część zakupów świątecznych i nawet trochę pogotowałam.
Chwalcie się dziewczyny, jakie macie tradycyjne potrawy???
 
reklama
No ciekawe z tym spaniem, moja miała wczoraj 2 porządne drzemki i jedną słabą i musiałam trochę nosić w nocy bo po jedzeniu się budziła. Jadła o 23 i obudziła się po godzinie więc ja nosilam, uspalam i spala do 4[emoji7] Będę pilnować żeby drzemki były:D ale wściekła chodziłam bo mój spał jak zabity i rano wygladalam jak zombie i się pyta co się stało to mówię że wstawalam sto razy i powiedział że mam go budzic. Zobaczymy.

Kasia831 no wiadomo każde dziecko inne,
Ale moja jest ewidentnie śpiąca a zasnąć nie potrafi sama. Coś mi się popsulo:)
Myślałam że jak ja przeciagne do wieczora to zaśnie a to właśnie tak nie dziala.

Judith ja już zamówiłam tą mniejszą kulę z grzechotka bo kosztuje 18zl a te większe jakieś mega drogie:O
Tam w tym artykule jest napisane że drzemka godzinę

Mumusia dziekuje! Zakupie, ale najpierw daj znać czy.sa spoko:)

Chybra daj znać po lekarzu jak Leos;)

Abed moja tak od 6 do 7 nie śpi ale potem jeszcze śpi z godzinkę:D
Mmm pierozki!

Aniek cudowne teksty rzucasz tesciowej[emoji23] moja rzadko się widzi z Agatka więc jak ma ja na rękach i zaczyna płakać to mi ja oddaje.. A mąż mówi kiedy ja zostawimy z jego mama. Jak mam na zostawić jak ona jej nie zna w ogóle..
Nie pytam o rady przy nocnym odstawianiu bo ja nie chce jej odstawić, bo już w ogóle nie będzie przybierać:/
No wiesz co moja jest mega spiaca, trze oczka, zamykaja jej sie, więc ja chwilę ponoszę i spi.
Ja całe święta w gosci, zlecono mi zrobienie kapusty naa wigilie, jedna z grochem i jedna z grzybami i surówkę też zrobie. A tak to tylko ciasta piekę (takie które mogę czyli jablecznik (ciasto leniwej żony ewella;-)) i sernik) bo idziemy na obiady do.rodzicow.

Miłego dnia!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek trzymaj się. Mam nadzieję że młoda da Ci się wyspac w końcu.

Wczoraj pisała do mnie męża koleżanka (ta co by znieczulenia nie brała itd) napisałam ze Artur dostał koszule i musiałam kupić spodnie aby ładnie był ubrany na święta to mnie zjechała jak takiemu dziecku chce ubrać koszule, ona by nie założyła dziecku i ze jej syn ma 2 lata i nadal koszul nie lubi.
A mnie to tak interesuje czy jej się to podoba czy nie i czy jej dziecko nie lubi koszul.
Jeśli widzę że dostał 100% bawełny koszule która jest miękka od chrzestnej i widzimy się z nia na wigilii to nie widzę powodu aby jej nie zakładać. Denerwuje mnie takie wpierniczanie się w wychowywanie nie swoich dzieci. Gdyby chociaż jej dzieci były wychowane. A jak ostatnio jak przyjechali to krzyczeli, wygrywali sobie ciastka z rąk, skakali po sofie aż obrazki spadły. A ona z tekstem "co złego to nie my"
Serio?! I taka osoba neguje moje wybory?
 
Aniek tak tylko usłyszałam od pediatry, wiadomo, ze wszystkim jest jakaś moda jest nagle nie ma i znowu to samo :) powiedział że tak uczyli go na studiach jeszcze a to nie było poparte niczym a teraz są nowe badania.

Pumelova ta większa chyba 24 zl [emoji12] może znalazłaś jakąś mega ogromniastą [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pumelova tyle słodkości mniam. Fajnie że się w święta gościcie. A jakie w ogóle potrawy macie na wigilię?
Tak dzieci są cwane i już wiedzą jak na nas coś wymusić. Staram się dzieci z teściową nie zostawiać (ona bardzo by chciała) . Młody tam lubi być bo babcia tak jak on uwielbia gry komputerowe i grają bez ograniczeń. No a Majki na razie nie mogę nawet w kryzysowej sytuacji, bo mi się zapłacze.
W dzień nie jestem w stanie pilnować regularnych drzemek, bo jak jest spacer to śpi , jak nie ma to różnie, no i w samochodzie też zasypia. Ehhh...damy radę.

Emol no co za głupia baba. Taki maluch jest słodki w koszuli.
Zapomniałam zapytać, jak po fryzjerze? Spisał się?


Judith, co lekarz to inne zalecenia. I bądź tu mądry.

Miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie świąt dziewczyny.:-D
Screenshot_2017-12-22-09-33-04-1.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-12-22-09-33-04-1.png
    Screenshot_2017-12-22-09-33-04-1.png
    917,1 KB · Wyświetleń: 383
Aniek dodałam zdjęcie, nie wczytalo się? Strona 2619 :) Jestem zadowolona. Nawet jak nie mam czasu suszyć suszarka i ich układać to i tak ładnie wyglądają. Nie są oklapniete.
Co do świąt to my mamy 3 wigilie ale w sobotę upiekę ciasto na jedną (do teścia) bo teściowa to dot ciasta piecze więc wolę z moją bombą cukrowa nie wychodzić. A moja mama powiedziała ze ona kupiła ciasto to nie muszę piec. Ale tam to zawsze jedna synowa przynosi więc nie chce być gorsza. :)
 
Aniek dokładnie! Jak się zgadzamy ze swoimi lekarzami to tak robimy, każda trochę inaczej, ważne żeby dzieciaczki były zdrowe i najedzone :)

A ja nie lubię świąt [emoji12] na szczęście mieszkam na przedmieściach i nie muszę oglądać tegoco dzieje się w centrum [emoji16] ale chyba ze względu na Hanię chyba muszę kupić choinkę [emoji14]

Emol, takie bobaski super wyglądają w dorosłych ciuchach. A tak w ogóle co komu do tego jak ubierasz synka? Co za baba.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Emol też mnie to wkurza, miałam jedna taka sytuacje, koleżanki z pracy, w tym jedna ma roczne dziecko i mi coś mówi że czekanie do 6 miesiąca z rozszerzeniem diety jest zle jej zdaniem.. No i przy kolezankach mi tak mówi, a wiadomo korpo to korpo. Cud miód i orzeszki, nie krytykujemy się, wszyscy są idealni[emoji23]

Judith kurcze nie zauważyłam tej za 24:/// widziałam tylko jakaś interaktywna za 67. Kurdejuż zamowilam:p najwyżej kupię druga jak się spodoba[emoji173] wczoraj nie bylo!

Aniek ryba kartofle kapustą z grochem/grzybami, zupa grzybowa. Makowki i kompot z suszu. Chyba tyle, nie kojarzę więcej bo ja nic z tego nie lubię ino kartofle [emoji173]
A wy??
Rozumiem, przy drugim nie będę już taka cwana;))





Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry