reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Patuszka zaczynałam od 1/3 łyżeczki do butelki.Następnego dnia 1/2,kolejnego już całą.Teraz daję nawet 3 t.j 3 miarki które znajdują się w mm.Ja też używam coccolino (w uk nazywa się Comfort),uwielbiam ten zapach:)
Inka a nie da się jakoś zażegnac tego konfliktu?
Aniek jakoś nie używam u nas tego słowa SKOK.Po prostu podchodzę do tego w ten sposób że ma swoje humory:)A propos tego nerwowego spania Mai to poszłabym do fizjo.Mi powiedziała że to może też mieć związek z wnm.




Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Misia jeśli nie widzisz nic niepokojącego to nie idź:)Co do @ to powinnam już dostać mam dni płodne dopiero.Jestem kompletnie rozregulowana.
Mamusia masz rację co do tego że układ trawienny jest jeszcze nierozwinięty.Dlatego ja tak powolutku ze wszystkim.
Pumelova u mnie też by nie przeszedł brak karmien w nocy...myślę, że to przyjdzie naturalnie.Np zawsze karmiłam o 2 i o 5.30...a teraz już 5.30 przesypia i karmię dopiero o 7.
Super że możesz tak polegać na mężu że odpoczywasz jak on jest hehe Wczoraj wyniosłam w końcu 5 worków śmieci, sąsiadka została z Emilką.Już mam dość bycia samą z nią, lekko nie jest:)Ale jutro tatuś przyjeżdża, już właśnie jedzie na prom:)



Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola to fakt :D

Monti dlatego nie warto się martwić:)

Kasia831 u mnie każda noc w sumie inna.
Wystarczy mi fakt że jest w domu, jak mam dosyć albo chce się wykąpać jak normalny człowiek to mogę mu zostawić dziecko. Odpocznę psychicznie[emoji173]
Super że jutro już przyjeżdża Twoj. Tyle dni nie wyobrażam sobie bez faceta.

Właśnie wyczytalam, nie wiem ile w tym prawdy (szukałam czy moje dziecko nie śpi za dużo w dzien) że dzieci w tym wieku powinny mieć 3 drzemki w ciągu dnia ok 9 12 I 16 i że powinny trwać godzinę żeby miały dobry skutek. Jak się obudzą wcześniej to należy uspac tak jak w nocy, bo inaczej dziecko jakoś 'przetrwa' do następnej drzemki. I że im lepiej dziecko śpi w dzień tym lepiej śpi w nocy. Jak nie ma drzemek to jest tak zmęczone że będzie źle spało w nocy... I tak do 8/9 miesiąca.
Co sadzicie?
Ja się właśnie zastanawiałam bo Agatka najchętniej to by spala przedpołudnie popołudniu i koło 18 i się martwiłam czy może jest tak senna bo ja głodze[emoji23]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova uważam że każde dziecko ma swój rytm.Owszem, czasem trzeba go uregulować bo to my jesteśmy rodzicami i my rządzimy ale jak dziecko nie chce spać bo najzwyczajniej tego nie potrzebuje to nie zmusisz, wywołasz tylko gniew dziecka.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Misia ja nie byłam u fizjoterapeuty , ale też czuję jakąś powinność bo może czegoś nie widzę? Zastanawiam się nad tym może w styczniu pójdę do kontroli. U neuro byłam bo pediatra (nie nasz prowadzący) spanikował [emoji28]

My teź mamy tą piłeczkę oball a w zaadzie dwie ta grzechotkę i większą bez niczego, moja woli tą bez niczego [emoji848]

Pumelova ja też czytałam że im lepiej dziecko wypocznie w dzień tym lepiej śpi w nocy, u mojej się sprawdza. Też czytałam o 3 drzemkach w dzień ale nie wiem ile mają trwać moja śpi około 40 min no czasem godzinę ( albo 2 jak są teściowie czyli cały ich pobyt u nas [emoji23])
Zazwyczaj robi się senna koło 2h po jedzeniu. Ostatnia drzemka koło 16 później juz tylko zabawa kąpiel amciu i spać :)

Chcieliśmy dziś zaszczepić moją kruszynę ale okazało się, że akurat tej jednej jedynej szczepionki przychodnia nie prowadzi i mam sobie kupić, a na 2 poprzednich wizytach mówiłam że tym szczepimy eh nie lubię tej przychodni. Dobrze, że mamy prowadzącego pediatrę w luxmedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pumelova- ja kupowałam te worki próżniowe na allegro. Oliwia sklep z tego co pamiętam.
Mój ma gdzieś takie normy. Spać nie będzie i koniec. Także ja uważam, że nic na siłę.
 
Hymmm Pumelova coś w tym jest. L ma 3 drzemki i w nocy śpi w miarę ładnie.

Nakupowaliśmy już resztki na Święta i do domu parę rzeczy jak czajnik, opiekacz, termos, jakoś ostatnio wszystkie nam się popsuły.
A rano z L do przychodni, oby dr była ( jesteśmy zarejestrowani, lecz kiedyś też tak było i nie przyszła). Poszła bym wczoraj, ale wczoraj i dziś w ogóle pediatry nie było. Masakra... Kurde żeby noc była spokojna dla L, aż mnie boli jak słyszę ten Jego kaszel.
No nic. Dobranoc:*
 
reklama
Pumelova co ja bym dala z 3 drzemki po godzinie :-) marzenie... Moj spi po 15 minut, ale spi ladnie w nocy, czasami nad ranem po karmieniu nie moze usnac...

Chybra spokojnej nocy

Ja wlasnie skonczylam robic uszka i pierogi :-)
 
Do góry