reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Aniek tak sobie mysle ze to nie normalne zeby tak pozno chodzila spac. Jeden dzien ale nie codziennie. Myslalas nad wizyta u lekarza ? Moze jej cos jest. Albo poprzestawialy sie jej dzien z noca. Nie daj jej spac w dzien to moze pojdzie wieczorem i ty tez sie poloz wczesniej a nie ogarniaj dom , bo tak sie nie da zyc. Trzymaj sie :)

Emol no calkiem waga :)

Moj bardzo cieszy sie na widok brata :) tata raczej jest mu obojetny ;-)
Tez musze meza zmuszac do zajecia sie malym. On najchetniej by z nim przed kompem siedzial ale maly nie da nawet 5 minut :)

Moj tez w dzien je co 3 godziny czasami co 2. W nocy juz co 4, wiec czasem nam wychodzi tylko 7 karmien w ciagu doby.

U nas pada snieg :) a my jakos do sklepu musimy bo cos na obiad trezeba...
 
Aniek może ząbki.... moja też w ostatnim czasie wymaga wiecej uwagi i bywa marudna, szczególnie w nocy potrafi budzić się co godzinę. Zaczęłam jej smarować dziąsła i podawać camilie, wszyscy mówili że na żeby za szybko... po 2 tyg wybiły się dwie jedynki [emoji2]

Moja przekręciła się dwa razy jak nikt nie patrzył j więcej nie chce [emoji53] ale nie schizuje, lekarze mówią że ma czas do pół roku. Zresztą ona juz wiem, że to potrafi tylko widocznie jeszcze nie jej czas na nieustanne koziołki. Dla równowagi zajada swoje stopy jak szalona[emoji23]

Mam straszne tyły w forum [emoji53]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Maziajka wrzuć proszę na naszega maila ten poradnik o spaniu i zasypianiu, bo ja z chęcią bym poczytała... jak znajdę chwilę [emoji57]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek a masz jakiś w miarę stały rytm dnia czy całkowity żywioł? Z butelka to też nie takie proste, bo jeśli jest tylko na piersi to może nie chcieć butli nawet jak jest głodna (mój tak ma). Popieram Abed - Olej trochę sprzątanie itp. I śpij kiedy tylko się da, bo sie wykonczysz i psychicznie i fizycznie. Trzymam kciuki ;)
 
Hej,

Dziewczyny moja Natalka też ostatnio miała tragiczne noce,budziła się,płakała, piersi nie chciała i inne akcje. Myślałam że może to od maści którą zaczęłam jej smarować mniejsze wargi (niestety trochę Jej się skleilo) ale pediatra powiedziała że prędzej to refluks...U nas jest lepiej ale też i po antybiotyki widać że zdrowieje ale może jak któraś z Was ma podobne akcje to warto zapytać pediatra o ten refluks?

Kylesa właśnie kojarzyłam że któraś z Was jest z pomorza :)

Zastanawiam się czy nie kupić szumisia? Czy nie za późno??? Natka zaczęła się przytulać do maskotek jak dziewczyny Jej podsuną i tak chciałam sie zapytać czy dużo Z Was ma?

Emol konkretna waga jak na faceta przystało:)
 
Każdy dzieciaczek jest inny i naprawdę nie ma co porównywać,gdybym to robiła to bym zwariowała bo moja to już wogóle wydaje się opóźniona:) Ale od zeszłego pon kiedy to byłyśmy u fizjo już widzę że nie tylko na lewą stronę ja ciągnie ale jest to bardziej wyrównane także młoda szybko kuma.Ale pilnuje żeby np prosto jadła z butli albo żeby zabawki brała najpierw do prawej rączki albo chwytała je obydwoma rękoma wzdłuż swojej osi itd
Właśnie próbowałam dać nową kaszke sorgo +ryż i nie chciała przejść przez smoka nr 3:/ no więc przelałam do miseczki i jeszcze ją trochę zagęściłam i próbowałam dać łyżeczką.Nie wiedziała co się dzieje hehe ale łyżeczka nie przeszła, wszystko wypluwała i płakała.Dałam jej wiec kukurydzianą, która przez smoka przechodzi.Oj chyba pora żeby zacząć ją przyzwyczajać...jak R przyjedzie to dam jej marchewke bo on chce przy tym być.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Joldżi ja też w pierwszej kolejności śpię, później jem i dbam o swój komfort (tzn kąpiele, peelingi i maseczki) sprzątanie jest na szarym końcu....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monti u mnie tak samo. Sprzątanie na zupełnym końcu [emoji16] na szczęście mój P nie myśli że „ siedzę w domu” więc bez presji. A poza tym jak Hania nie śpi to staram się w 100% spędzać z nią czas, zabawiać ją. Wiem że z jednym dzieckiem to łatwiej, dlatego też korzystam :)

Wow Emol, kawał chłopaka masz [emoji5]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Judith kurde nie ogarniam tej skali grubości o której piszesz :D moja spi w pajacu ale nie w śpiworku tylko owijam ją kocem jak w rożku tak że się nim nie nakryje.

Uspokoiliscie mnie że dzieci mogą jeść co 3-4h:D bo Agatka potrafi zjeść po 1,5h a potrafi 4h nie jeść, widocznie tak ma byc. Tylko muszę jeszcze ogarnąć kiedy jest głodna a nie latać jej z cycem przed nosem co pół godziny.

Ewella ojej może Iga przeżywa coś co się działo w ciągu dnia? Za dużo bodźców? Moja też płacze ale mieliśmy intensywny weekend , z tym że jak już wiem że to chodzi o zmęczenie to bujam na rękach i zasypia w 5 minut.
Plan dnia jest super ale cokolwiek zrobię inaczej to jest masakra, no ale po to jest plan żeby się to trzymac[emoji23] np Agatka ma drzemkę między 11 a 12 i wczoraj o tej porze wzięliśmy ja do babci.. masakra!

Misia no właśnie ja karmię kilkanaście razy dziennie, ba, raz było nawet 20[emoji23] ale proponuję pierś jak tak nie chce jeść co chwilę. Chyba odpuszczę i będę proponować co 3h chyba że będzie plakac:)

OLA W charakterny twój babel:D moja też się obraca na przewijaku ale jak zaczyna płakać to mam tam w cholerę grajacych zabawek interaktywnych to ją nimi zajmuje
Powodzenia u fizjo!
Agatka też wsadza nogi między szczebelki ale nic jej się nie dzieje. Ja nie chce ochraniaczy przynajmniej narazie;)

Poranna burza trzeba ciągle odpisywać na bieżąco żeby ogarnąć forjm[emoji23] u mnie nie zawsze przybiera książkowo, raz przybrała mniej raz więcej ale nie powiem Ci teraz ile. Ale my jesteśmy raczej drobnej budowy;)
Spróbuj mm jak masz być spokojniejsza to nie ma się co dac zwariowac.

Liluli zyczylabym sobie żeby Agatka jadła co 4h zawsze ale pewnie za tydzień to minie :D w nocy też śpi po 4h[emoji7]

Joldzi to właśnie u mnie teraz tak jest. Czasem co godzinę czasem nawet 5h przerwy w takim dłuższym posiłku bo ja jej ciągle ten cycek wciskam to się coś napije:D

Emol mój mąż zawsze mówi że Agatka była wyjątkowo marudna jak mnie nie ma[emoji23]

Poranna burza 8-10 razy w nocy? Fuck nie zazdroszczę... moja najczęściej to się budzi co 2h

OLA w ja też bywam niemiła i też mam wyrzuty. Potem jestem matka roku. Nie martw się, jesteśmy tylko ludźmi, a nikt nas nie przygotował do macierzyństwa.

Maziajka nie widać żeby szły ząbki ale może to to;) ja nie narzekam jak rzadziej je, jest nadzieja że będę mogła wyjść na dłużej niż 2h z domu;)

Poranna burza zawsze możesz się skonsultować u innego fizjo;) nie ma co porównywać. Ale na obracanie się jest czas do 7 miesiaca, więc spokojnie.

Aniek bo ja nauczyłaś że jest aktywność do 3 w nocy jak Ty chodzisz spać nad ranem! 22 i idziesz spać a nie sprzątasz i ogarniasz! Dom Ci nie ucieknie a zdrowie psychiczne w koncu siadzie. Ewidentnie przesunela jej się noc. Nie wiem jak to poprzesuwac, może spytać lekarza? Nie przejmuj się że jesteś w lesie ze swietami, wypisujesz w szpitalu z depresją zamiast przy wigilijnym stole.

Kylesa to ja jak jest mąż w domu to do każdego pampka go wzywam:D wczoraj byłam w szoku bo 6 rano, wstaje jak.zombie żeby ja przewinac i nakarmić a mąż leci i mówi że on ja przewinie[emoji7][emoji7][emoji7]

Emol.super waga:)

Madzik87 ja bym nie kupowała szumisia, nie jestem fanka, moja znajoma pracuje w poradni słuchu i nie poleca;)
Współczuję nocek. Cieszę się że u mnie chociaż nocki zawsze są normalne nawet jak się częściej budzi to zje i śpi dalej

Kasia831 a czemu podajesz kaszke przez butle? Ucz ja lyzeczki:p ja nawet nie pomyślałam żeby jej do butelki zrobić,podaje lyzeczka kaszke:) minę ma nietęgą ale nie dziwię się bo to bez smaku [emoji23] ale je [emoji14]

Monti o właśnie ja mam tak samo:D sprzątanie i dom jest dla mnie najmniej istotne, najpierw jest moje dziecko potem ja i moje potrzeby a jak starczy czasu to i posprzątam:D ale prędzej chodzę spać na drzemki z mloda[emoji23]



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry