reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Agniesiam przykre... trzymaj się

Emol gratuluje :*

Misia mam po drugiej stronie ulicy Kaufland a nie widziałam słoiczków ;) pójdę dzisiaj i kupię :)

Pumelova z tego co widze to męża muszę pilnować bo on by jej dał już wszystko do jedzenia tzn takie płynne ;) :o

Kasia współczuję, ehh mąż powinien słuchać Ciebie. Moja mama też się śmieje że nie ma takiego czegoś jak za dużo bodźców, że kiedyś takich rzeczy nie wymyślili...

Też muszę kupić jakieś witaminy bo zostanę łysa niedługo :p

Aniek pewnie jak trzeba to lepiej iść do specjalisty :) W Tychach 70zl wizyta w domu doradcy laktacyjnego :)

Misia ja też lubię tutaj siedzieć i czytać co u Was taka rodzina ;)
Wybieram się na spacer po 12 bo idę do kosmetyczki, u nas śniegu już nie ma.

Ktoś pisał o burzy u nas była w nocy burza :D

Integral też muszę siedzieć chociaż przy Idze żeby widziała że jestem bo inaczej marudzi, a sama pobawi się ok.20min ;)

Aga super że wypad do kina się udał :) ja zawsze zostawiam herbatę i mm ale i tak się zawsze spieszę żeby zdarzyć na karmienie ;)

Pumelova jak Agatka po szczepieniu? :*

My dzisiaj kontrola bioderek a ja jutro endokrynolog.
Wczoraj miałam jechać do Tesco kupić Idze kombinezon ale jakoś wychodzić mi się nie chciało, wieczorem przyjechali znajomi i kupili jej właśnie śliczny kombinezon z FF :)

Miłego dnia
 
reklama
Aniek42 - żadnych tabletek nie biorę tylko pije taki koktajl bogaty w wapń a na zęby taki żel elmex raz w tygodniu. Stawy mi też trochę zaczęły siadać, ale już ten koktajl pity od kilku dni mi pomógł. Najgorsej z zębami... :( nigdy tak mi się nie posypały jak trraz po ciąży a o włosach to już szkoda gadać...

Jenny- to u nas my tez jak ﹰWy wzrostowo podobnie, choć z mężem oboje wagi większej :) a robi Twój szkraby kupy codziennie, co drugi dzień? Gdyby dziecko było niedozywione to pierwsze w kolejności zanikają kupy i zmniejsza się ilość zasiusianych pieluszek, także kazali tego nam pilnować. Nasz też przybrał mało w przeciągu 1 miesiąc a - 800 gram. A w tym miesiącu tylko 450gram także musimy pilnować.
 
Hejka,

Aniek kupa się unormowala, tzn. Nie ma krwi, wiec to może był jednak ten banan, ale za to mega dużo śluzu, kurcze ja to wszystko jem , dosłownie wszystko, więc jeśli to śluz alergiczny to za Chiny nie wiem od czego. Zobaczę co pediatra powie, może będę musiała zastosować dietę eliminacyjna.


U mnie Miki zaglucony na maksa, ach jak nie urok to wiadomo co [emoji41]

Judith ja będę szczepila na meningo , jeszcze nie wuem która, na początku grudnia szczepie 3x 6w1 i wtedy się podpytam.

Pumelova bo meningo są dwa rodzaje, jedna typ B to do pół roku pierwsza dawka i potem jeszcze dwie, druga typ C to pierwsza dawka w pierwszym roku życia i później tylko druga

Aga_k_m ale miałaś wypad, super, a i tatuś jaki dzielny


Maziajka współczuję przejść ,aż sama zaczęłam się macac czy mi coś się nie robi . Mój też cmoka jak ja jem, a wręcz wydaje mi się ze się wkurza, że nie dostaje [emoji4]

U mnie nocki slabiutkie, tragicznie zasypia, dwie godziny musze do niego chodzić, placze i glutek tylko cycus, please powiedzcie, że któraś tak ma ,bo ja juz łapię zchizme i chce go oduczyć, żeby zasypial sam, bo przecież wiem ze najedzony, ale czy to nie za wcześnie, ale z drugiej strony będzie pewnie coraz gorzej

Agniesiam86 współczuję bardzo

Mamusia_muminka mi też niestety włosy lecą, masakra
 
Ostatnia edycja:
Aniek nie wiem ile kosztuje bo to koleżanka cioci więc nie placilam. Ile śpisz na dobe? Bo mam wrażenie że chyba tylko parę godzin bidulko.. [emoji8]
No jasne, to że wychodzisz motywuje żeby się ogarnąć. Ja nawet jak nie wychodzę to robię makijaż i się ubieram w coś po domu żeby się w tej piżamie nie ukisic na macierzyńskim
Zgadzam się z tym wychowaniem.. moja mama mi codziennie powtarza całe życie że mnie kocha więc dla mnie mówienie tego na głos jest oczywiste a przytulaski są lekiem na całe zlo. A ż drugiej strony widzę jak jest wychowany maz, oni się tak nie przytulaja:D

Jenny ja też mam osobno pneumo i 6w1:) każde szczepienie robimy na osobnej wizycie;) może szybciej zaczelam, Agatka jest z końca czerwca;-)

Misia macie snieg?! U mnie słoneczko świeci ale zimno okropnie:D

Emol mi pediatra mówiła żeby przerwy max 6h. Ale w piątek to mi doradca laktacyjny powiedział że to za długie przerwy:D no coz, jakby chciała tyle spać to bym jej nie budziła, to pewne

Maziajka mnke też 4h snu w nocy bardzo cieszy :D
Daje rade, boli ale tylko jak plytko chwyci a potem przechodzi. Zaciskam zeby i karmię:D
Jem już zdecydowanie więcej rzeczy;) ale jakoś trzymam się tych które jem od początku, przyzwyczaiłam się do tych smakow.

Ewella a to u nas był snieg?:D chyba za późno wstaje[emoji23]
Agatka dobrze, nie rozplakala się nawet zuch dziewczyna:-)
Daj znać jak bioderka ;-)

Agatka 6350g i 65,5cm (ostatnio był błędny pomiar bo wyszło 60:D) więc w 3 tygodnie przybrała dobrze, 18g/dobe:) dalej na 10 centylu ale nie przejmujemy sie, nie trzeba być kluskiem żeby być zdrowym :D


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aha u mnie też tak było chodziłam cały czas do Igi dawalam cyc a wiedziałam że jest najedzona, teraz karmię odkładam do łóżeczka idę, jak płacze wracam sprawdzam czy chce jeść jak nie to przychodzi mąż i Iga usypia w chwilę .. więc wieczorne usypianie jak na razie przejął mąż ;)

Pumelova no to dzielna Agatka, ja też śniegu nie widziałam na żywo tylko zdjęcia na Facebooku parę osób wrzuciło ;) taa słońce było ale zimno okropnie byłyśmy godzinkę się przejść a teraz pada deszcz a ja grzeje rosół żeby się zagrzac ;)
 
Aga km ja juz niepamietam kiedy sie gdzieś wyszykowalam.... Jak wyjde gdzieś na dłużej niz godzina to jest raban.... Eh ale i ta godzina dobra.

Liluli ja juz nie pamiętam kidy ogladalam fil od poczatku do konca. No chyba ze serial.

Joldżi8u moj starszak na bebiko sie tuczył. Jest mega smaczne. Kiedys kosztowalo 10 za opakowanie i ja robilam z niego blok czekoladowy :p .

Kasia 831 wiem co czujesz moj stsry i tescowa to dwie zmory z którymi ciągle walczę nic do nich nie dociera no żal.... A potem ja doe z dzieciakiem gimnastykuje.

Anirk42 miedzy moimi jest 13 lat. I chyba ten moj starszak jest zazdrosny o_O wiadomo ze go na rekach nosic nie bede ale coraz czesciej domaga sie czulosci. Zawsze byl pieszczoch ale teraz bardziej. Chciałabym zeby mi sie dzieci tak zżyły.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova nie jesteś sams. Mi tez sie nie chce codziennie chodzic na spacer i targac ten wozek ...
Z kupami to poezja. Żółto zielone ale czesciej pomaranczowe. Widac ze je cos wiecej niz mleczko.



Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola ja też urodziłam przez brak postępu porodu i złe ułożenie dziecka. I miałam usg przed porodem. Ale moje dziecko się ułożyło żle już w trakcie porodu (potylicowe tylne zamiast przednie)więc nie miałam wpływu na to, jak poród będzie przebiegał.
Przypuszczam, że u Ciebie też tak było. Nie zadręczaj się, a najlepiej odwiedź psychologa, bo bardzo częste są depresje poporodowe, nawet kilka miesięcy po. Jak urodziła się Maja to też nie mogłam sobie wybaczyć, że nie donosiłam ciąży i że może przeze mnie urodziła się za wcześnie. No i nie wierzyłam lekarzom, że spadło jej tętno, miałam wrażenie że się pomylili. A ja jestem na maxa zdroworozsądkową osobą i na mnie tak podziałał stres plus hormony. Dopiero po paru dobrych miesiącach poszłam do lekarki, która była super, pomogła mi bardzo. Do tego delikatne leki i przeszło.
Tak że naprawdę nie warto sobie dokładać...

Aniek wlasnie po zielonych pampersach! Tzn No jesli w ogole po pampersach. Nie wiem.

A z dady zielono białej jestem zadowolona :D

Hmmm rok bez ząbka tez bym sie martwiła.
Aniek ja mysle o psychologu. Mam podobnie - mam wszystko super, a czesto poczucie beznadziei. Brak akceptacji siebie. A w dodatku nie moge sama przepracować tego, ze nie urodziłam sn. CzujeC ze gdybym nie wzięła tego znieczulenia to bym urodziła sn. A tak? Nie moge dobie tego wybaczyć. Czuje sie niespełniona tez przez to.
Wiecie... co innego gdybym miała cc, bo mały zawinięty pępowina. Ale ja miałam cc przez brak postępu. I złe ułożenie dziecka (ale przeciez przed wzięciem na porodówkę miałam usg i było wszystko ok...). Pomijam krwotok i atonie, bo to moze i tak bym miała. Ale sam poród... No położna miałam wyjatkowo kiepska. Mysle, ze gdybym miała lepsza położna i do tego nie wzięła znieczulenia i sie ruszała, to wszystko byłoby inaczej... naprawde nie moge tego odżałować. Szczególnie, ze zamyka mi to triche drogę do kolejnego dziecka :(

Linoone, tak mi powiedziano. Ona jest refundowana dla wcześniaków i dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym po okazaniu zaświadczenia od neurologa.
Moze ją kupic kazdy. Tak jak infarnix. Ale refundowana jest w tych 2 przypadkach. No i to ona jest podawana wcześniakom, a nie infarnix.
Przynajmniej ja taka inf dostałam.

Moze stety - wiecej osob chwali znaczy, ze dobra ;D

Aga ale tez w ciagu dnia to jets blade i suche?

Nie wiem czy to przez ten ząbek, ale straaaaadznie mi sie dzis rozregulował w nocy... od kilku dni sie wybudza po 2-3 razy w nocy, ale daje smoczek i śpi dalej (do tej pory zasypiał wypluwał smoczek i rzadko kiedy marudził w nocy, zeby mu dac...). A wczoraj nic go nie uspokajało. Maz zrobił mu ok 2 w nocy 120ml mm. Zjadł i usnął. Nie wiem. Moze skok?
Koleżanka mi poleciła dentinox czy jakos tak. Powiedziała, zebym posmarowała i jak sie uspokoi to to na bank przez ząb. Tylko zastanawiam sie cyz jest sens, bo nie ma masakry. Marudzi i sie wybudza, ale nie ma histerii i płaczu nie do opanowania... z 2 ste po co ma sie meczyc zamiast wysypiać. Nie wiem. Wstrzymam sie do jutra i zapytam tej pediatry


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Artur chory więc nie był azczepiony, nadal mamy stosować te lekarstwa co dostał i dostał jeszcze skierowanie na przeklucxie kanaliku lzowego. Straszyli że najszybciej wizyta będzie za ok 10 miesięcy. Ale jakoś udało nam się na NFZ 20.12! Czyli tylko za miesiąc. Pewnie dlatego że przed świętami i ludzie pewnie poza Warszawą wtedy będą. Właśnie szefunio śpi i może ja się kimne.

Integral jak ma się dużo na głowie to ja jestem bardziej zorganizowana. Z nauką muszę teraz się pouczyć a nie później bo później nie będzie czasu i taka właśnie motywacja. Trochę mieszkanie na tym cierpi. Nie jest źle ale wytrzec kurze i odkurzyc by wypadało. A padam na twarz. Po tych jeczacych nocach.

Pumelova może dlatego że Agatka taka drobna i nie przybiera 1 kg co miesiąc co mój klusek. U nas jednak 75 centyl. I podobno znowu 65 cm. Jak on ubranka 74 nosi, nawet bodziaki. A wanienka ma 65 cm a on się w nią już nie mieści. W nogi dotykają az krawendzi Wanienki. Mogliby dokładniej mierzyć, bo gm mnie to minimum 68.
 
reklama
Pumelova ładnie rośnie choć malutka. U nas jest śnieg cały czas. Choć tylko już na trawniku i pewnie w centrum już nie ma, ale na moim osiedlu jest. :)
Aha biedny mały, dużo zdrówka, czym odciagasz? U nas co rano awantura o odessanie gluta frida.
Emol oj już długo Ci Arturek choruje. Gdzie się zapisaliscie? Ta deska do mierzenia jest jakaś dziwna :)
Któras pytała o kupy, ale nie pamiętam kto. To u nas są zielone, podobno po żelazie. Ale są. I odstawilam już delicol i espumisan jakiś czas temu.


Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry