reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Chyba chce do niego namiar [emoji23] niech mi tez podpowie jakies nr!!!

Pumelova dziekuje [emoji173]️

Agniesia rozumiem Cie w 100%. I minie chwila zanim trafi do Ciebie (emocjonalnie, bo racjonalnie trafi od razu) to, ze po 1. U takich maluchow WSZYSTKO jest to wypracowania i to SZYBKO. Naprawde. Wiem, co mowie, bo lekarze mnie nastraszyli, ja sama die nakręciłam i to jeszvze w coazy. A dzis byłam na usg przezciemiaczkowun - wszystko jest ok. Fizjo pochwaliła Kubę, a widzimy sie z nia raz na 3 tyg i NAPRAWDE nie pracujemy duzo w domu. Tzn podnoszę (a przynajmniej sie staram) wg tego ndt bobath, ale wychodzi roznie.
Nie bede sie wymądrzać „zmień nastawienie”, bo mi to zajęło 3,5 miesiaca. Ja po prosu wiem, ze u Ciebie tez bedzie ok i tez sie zmieni nastawienie :) trzymam kciuki.

Do dziewczyn, których dzieciaki maja UJEMNA PRÓBĘ TRAKCJI: dzis bylismy u fizjo i pokazała nam BANALNE ćwiczenie - siadacie na krzesle. Dziecko bierzecie na kolana do siadu. Łapiecie tak zeby trzymać jego rączkami jego stopki. Pochylanie dziecko do przodu i do tylu. Im pewniej trzyma głowę tym bardziej wy wyginanie sie do tylu, zeby dziecko sie o Was nie opierało. NIE BAĆ SIE JAK GŁOWA LECI DO TYLU. Juz nic złego mu sie nie stanie :) po prostu wtedy albo zmęczone dziecko i spasować albo troche oprzeć. To co w tym jest ważne, to zeby to był ciągły ruch. Czyli zeby nie doprowadzać do tego, ze dziecko siedzi w jednym miejscu. Ma byc ciagle „przód-tył”. Powili, ale cały czas
Moze ktorejs z Was sie to przyda :) za 1 razem nie jest łatwo, ale praktyka czyni mistrza ;)

Nam poleciła
Robic to dea razy dziennie tak długo jak młody to wytrzymuje. Jak juz zacznie lepiej trzymać ta głowę to raz dziennie.
A przypomnę ze na brzuchu Kuba bardzo ładnie trzyma gloweZ a próba trakcji mimo to ujemna

Mam nadzieje, ze w dosc jasny sposob to opisałam :D


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ola a gdzie chodzicie do fizjoterapeuty ? Może i my byśmy poszli kontrolnie

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bab gabinet promyk na odolanskiej :) nie wyglada zachęcająco :D ale babki fajne. Jedna (my do niej akurat nie chodzimy) została mi pozniej polecona przez dziewczyne od si, ktora pracowała w moim przedszkolu (tzn w przedskzolu jako psycholog, a ogolnie terapeutka si w swoim gabinecie) i ktora bardzo sobie cenilam


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jestem. Maja zasnęła 24.30 i do 5 , 7, 9 i teraz, w dzień ciągle marudziła i wisiała na mnie.

Aim dziękuję za przesłanie tekstu.

Kasia ja też się wkurzam i niestety mówiąc elegancko , zwracam się do wszystkich podniesionym tonem:happy:
Kasia jak czytam o późnym powrocie męża, chwilowym ponoszeniu, posłodzeniu, to dokładnie jak u mnie. Później idzie z młodym spać, a ja się dalej użeram aż do teraz.
Mam nadzieję że u was dobrze po szczepieniu?

Aga_km dobrze że twój mąż się chociaż zapytał o te kwiatki(domyślny). Mój by nie wiedział o co mi chodzi:szok:
Dobry lekarz to podstawa. Można zaufać i człowiek się tak nie stresuje.

Maziajka nie kupiłam bielizny, za to dla maluchów jak zwykle. Kurcze jak by mi się przydał porządny biustonosz, ale też nie za miliony. Co prawda żuru nie kazali, ale za to mi młody powiedział, że jak ostatnio ich u babci na chwilę zostawiłam, to uwaga....dziadek dawał Majci ugotowaną frankfuterkę polizać. Nosz ku..a, Młody im uwagę zwrócił, że jest za mała.

Misia była kupka? Jak z siurkiem, jest lepiej? Pamiętam, że mojemu synkowi lek.kazała fioletem smarować. Ciągle miał też z nim problemy, aż jak miał 3latka, to chirurg, mu odciągnął skórkę i obczyścił, od tej pory spokój, ale zabieg masakra, na żywca, tylko lignocainą posmarował. Biedny malutki Grzesio jeszcze pik miał, dzielny. Takie maluszki kochane i ciągle coś im dolega. Ja dzwoniłam wczoraj do położnej i mam podawać 3 dni probiotyk, jak jej nie pomoże, to do lekarza.

Emol doczytałam że spotkanie było fajne i z prezentami
U nas i tak było kilka kupek dziennie, tylko nie aż tak duże i wodniste.

Agniesiam witaj.
Powiem szczerze że moja mała za rączki też się nie chce podnośić, ale jak leży z podparciem, np.mała poduszeczka, to sama podnosi główkę mocno bez pomocy. Tak że nie wiem dlaczego za rączki się nie dźwiga. Niedługo szczepienie, to popytam. Z tym NFZ to jakieś jaja sobie robią.
Tak właśnie się mężczyzną wydaje. Mój mąż mi w niedzielę powiedział, że jest zmęczony, bo nie może w dzień spać jak ja, bo powycieram podłogi i leżę z małą. (A ja nie pamiętam kiedy się w dzień położyłam)
Dwoje dzieci do ogarnięcia i praktycznie dwa domy. tak że ten...
Najlepszego dla Lidki❤

Pumelova najlepszego dla Agaci ❤
Stęskniła się Agatka za tatusiem?
Ja nie potrafię robić czystki. Rzadko coś wyrzucam, niestety.

Joldżi dopiero sobie uświadomiłam, czytając ciebie, że Majci też zaniknął odruch Moro.:oo2:
Nigdy was nie nadrobię:baffled: jeszcze 10 stron, a prezeska wzywa.
Cdn
 
Aniek42, abed, Ola W. dzieki za mile slowa:*
Ola W. dzisiaj humor lepszy juz mam, bedziemy cwiczyc I bedzie dobrze. Nie moze byc inaczej. Powoli zbieramy sie do fizjo.
Jejku jak czytam jakie niektorzy maja pomysly z tym jedzenie dla niemowlaka to jestem w szoku. Dobrze, ze u mnie nie wpadli na frankfuterke czy miod:p
Powiem Wam, ze to forum super sprawa. Czlowiek az lepiej sie czuje jak Was czyta :D
Milego dnia dziewczyny, odezwe sie wieczorem.
 
Hej:)
Dziś mała baardzo marudna i non stop płacze.Umówiłam nas do lekarza na dzisiaj,niech ją osłucha bo z kataru różne inne choroby mogą powstać a już go ma ponad 2 tyg,od wczoraj tak jakby ciężej oddycha no.bo zrobił się tak gęsty że mało co wysysam.Ale zmęczona jestem,Emila jakoś słabo śpi po drugim karmieniu w nocy,nie wiem czemu...

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny!:) ja tez czytam ale szans na odpisanie wszystkim jakbym chciala nie mam szans:/ teraz na chwilke jestem, zaraz na spacerek idziemy, bo zimno, ale przyjemnie i wreszcie slonecznie u nas:)

Aniek ale sie usmialam z ta frankfurterka!:) dobrze ze piwka malej jeszcze nie podawali hihi:) ale tak na powaznie to pozniej strach zostawiac z kims dzidziola.
Moj maz najchetniej tez tak by robil ze chwilke ponosi i koniec, ale ja go zmuszam, czasem troszke kosztem malej, bo jak maz jest to do niej nie podchodze i juz, on ma isc. Tylko wkurzam sie przy okazji, bo idzie za wolno i mala placze juz czy cos, albo siedzi w mokrej pieluszce. Ale nie odpuszczam, bo wiem ze jakbym odpuscila, to by nic pozniej przt niej nie robil.

Kasia jak juz dwa tyg kataru to dobrze ze idziesz osluchac. A podajesz malej cos? Ja przy katarze odciagalam go i podawalam cebion kropelki - to wit c, nebulizacje z soli fizj.

Agniesia na pewno fizjot. I cwiczenia pomoga szybciutko.

OlaW dzieki za opis cwiczen! Niby ciagnie ta glowke ale moze cos pocwicze.

Pytalyscie jak po lidlo-zakupach, wiec kupilam taka mate na podloge, posciel, bodziaki i czapeczka+ szalik, takze fajnie:)
 
Pumelova ja nie piękne ale printa sobie z twojego przepisu zrobilam.
Aha cieszę się że żyjesz.
Paninka ale akcja z autem.
Agniesiam nie łam się asymetrie ma połowa maluchów. Szybko będzie poprawa na pewno.
Joldżi gofry mniam, ja mam koktajl z buraka haha. :)
Aniek kupka była w sobotę i coś czuję że właśnie teraz :) siusiaka sprawa opanowana. Okłady z rivanolu pomogły.
Pola o widzę że zakupy udane.
Byliśmy na spacerze o matko jak mnie wywialo.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurczę ja też chcę Lidla obok siebie!:hmm: Takie fajne rzeczy tam są.

Noc ok, L spał całą noc i K też z tymże z nami:-p Pogoda ładna, wieczorem pewnie wyjdę do sklepu. L śpi, K dziadki zaraz przywiozą, aż mi tak dziwnie pusto gdy go nie ma nawet tą godz czy dwie. Obiad jest, poćwiczone, głowę umyłam, po 17 w końcu ta szafę i łóżko przywiozą.

Heh to dawanie dzieciom jedzenia, masakra, moi rodzice też mają niezłe pomysły, aż dziw, że nasze pokolenie przeżyło te eksperymenty naszych opiekunów:laugh2:
 
reklama
Aniek po szczepieniu ok.Była troszkę ospała tak jak za pierwszym razem i to tyle.
No Pola pomysły dziadków dot karmienia są niesamowicie smieszno głupie...też się właśnie zastanawiałam co mnie podawali heh Używam tylko soli fizjologicznej...o Wit c nie pomyślałam chociaż sama biorę,dopiero Pumelova pisała że podaje Agatce.Tylko że moja karmiona mm i niby wszystkie Wit tam są ale może faktycznie przy przeziebieniu potrzeba więcej.Kurczę sobie nie boję się dawać Wit a dziecku tak.Ale kupię tą Wit c.A nebulizator też sobie kupię.
Byłyśmy u lekarza,osłuchowo czysta,gardło i uszka też.Wiecie co?jak ją rozebrałam żeby ją osluchał to zobaczył taką Ala wysypke u niej na klatce piersiowej (takie biało czerwone plamki,których moje oko nie dostrzegło wcześniej) i to jest oznaka że jakiś wirus krąży w organizmie..ciekawe,nigdy czegoś takiego nie słyszałam.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry