reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Moj tez poki co bez trądziku. Za to problem z gazami. No i nie odbija za bardO...

Słuchajcie JAK to robicie, ze kąpiel wycisza wasze dzieci? Na mojego działa odwrotnie :/ tzn sama kąpiel bardzo mu sie podoba, ale moment wyjscia z wanny, wycierania i ubierania potem to płacz... o nacieranie oliwka czy masażu wyciszającymi bie ma mowy, bo sie drze. Tak jakby było mi zimno, ale temp w pokoju jets naprawde wysoka :( i nie wiem, moze powinnam go dluzej w tym ręczniki trzymać? Jakies rady?

Ps. Miał glutki, wiec maz postanowił użyć fridy, ale z kropelkami soli fizjo. Ja pierdziele.... to jak krzyczał, haki sie zrobił siny, jak sie zestresował... ja wyszłam, bo nie mogłam tego znieść. I zaczelam ja ryczeć.... dramat :/ to nie na moje nerwy


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola ja Mikiego po kąpieli owijam szczelnie ręcznikiem i przytulam do siebie. Wtedy się uspokaja na tyle żeby go ubrać w ciszy.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola odwagi i siły Ci życzę bo co będzie jak pójdziecie na pobranie krwi lub szczepienie. Przecież wiesz że nic złego się nie dzieje, nie możesz tak przeżywać bo mały jeszcze bardziej się nakręca. Dla niego to nowość i szok to się drze. Mojemu ostatnio musiałam gluta patyczkiem wydlubac bo się nie chciał frida wyciągnąć, nie powiem żeby był zachwycony ;) ale już mu było ciężko ssać i trzeba było.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My też po kąpieli szczelnie owijamy ręcznikiem, tak że tylko buzia wystaje i tak trzymamy kilkanaście minut, mąż leży z nim tak na łóżku i wyciera, masuje, potem jeszcze przez chwile wietrzymy pupke i dopiero potem ubieramy. Ale mój lubi kąpiel i nie płacze po wyjęciu z wody, także tak..

Kurcze, jak tak czytam o waszych problemach z maluszkami, to aż mi głupio, że mój w sumie jest bezproblemowy. Chociaż pewnie i nam się w końcu coś przytrafi..

Misia, super ze jedziecie na wieś! Ja też planuję w sierpniu na trochę wyjechać do rodziców na działkę. To tylko 60km, ale będzie zaliczona pierwsza dłuższa podróż [emoji4]

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Morela to wlansie nie takie proste, bo sie tak wierci, ze ciagle mu cos wypada :D a tto ręka a to noga

Misia ja wiem, dlatego wyszłam. Nie wiem, moze to subiektywne, ale mam wrazenie, ze np Ty sobie wyobrażasz, ze on po prosu płakał moze CIT głośniej niz zwykle. A on sie darł w niebogłosy, zapowietrza i był dosłownie siny... dlatego tak to przezywam :( wiemX ze trzeba było to zrobic itd, ale to było naprawde straszne.
Ale masz racje, musze sie wziac w garść i tego tak nie przezywać, bo sie wykończę.

Linoone No wladnie on nie tyle płacze po wyjęciu z wody ile juz położony na ręcznik, a najbardziej jak sie go odkrywa. Ale
Moze za słabo owijam i za krotko trzymam w tym ręczniku. Jutro spróbuje tak jak Wy :)
Wcale nic sie Wam nie musi przytrafiać ;) najwyzej pozniej zęby :p oby dalej było tak spokojnie :) zazdroszczę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola wierzę Ci że wpada w histerie i wygląda to strasznie. Widziałam takie numery, córka mojego kuzyna takie odstawiała od urodzenia.
Linoone Grześ też właściwie nie płacze, trochę się drze jak chce cyca i tyle. Nawet na pobraniu krwi z żyły nie pkakal, a ja przeżywałam dużo bardziej niż on. W ogóle to wszystko chyba wyolbrzymiam i za bardzo przeżywam, a to brak kupy (swoją drogą od tej wielkiej wczorajszej znowu cisza), a to glut w nosie.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paninka a gdzie trzeba pytać o ten dodatkowy 1000?? Zazdroszczę sprzątania.

Olisia dzięki za info odnośnie pamperów.

Właśnie dziewczyny kupiłam w Lidlu pampersy te zielone. 144szt.za 49.zł. Cieszę się bardzo.

Pumelova niestety nic nie odpoczęłam. Pojechałam na budowę po południu zawieźć mężowi i panu jedzenie i goście mi się przyplątali. Niby fajnie że goście, ale dlaczego nie jak jestem sama? my już tak mało czasu spędzamy razem, a jak mamy możliwość 2 razy w tygodniu chociaż wieczór posiedzieć to zawsze ktoś się przypląta. no i na domiar złego z buteleczką na drineczki(do dziecka w odwiedziny) i niby nie jakoś dużo, po 3 drineczki, ale to nie jest potrzebne. Nie mam siły. Wykończę się.
Moja pyza też nie zawsze odbija i przez to potem się jej wraca (nie ulewa)i czkawka, a dziś znów wymiotowała taką fontanną. Słyszę wyraźnie jak łyka powietrze przy piciu. Nie wiem co robię nie tak?

Nikka wydaje mi się że po tych premium właśnie Maja miała taką lekko czerwoną pupkę. Jak by nie przepuszczały powietrza, nawet ich nie dokończyłam używać. Te zielone są super.

Chybra super że możesz liczyć na rodziców i trochę wypocząć. Człowiek od razu inaczej się czuje.

Karuzela nie poddawaj się. Kp nie jest na początku łatwo, ale dasz radę. Nawet jak mały będzie ci przy cycu spał, to niech ciumka i stymuluje.

Abed no ja wiem że hormony i samo zejdzie, ale zastanawiałam się czy inne położne coś na to zalecają, bo nasza właśnie nic.

Emol miałam też małą paczkę babydream, wydają mi się sztywne. Ale wiadomo kwestia dopasowania do potrzeb u każdego inna.

Misia te kropki i pryszczyki to właśnie trądzik od naszych hormonów.
Dobra decyzja z wyjazdem. Odpoczniecie trochę. Daleko pojedziecie?

Liluli a gdzie trzeba o to pytać??

Ola W jak ty będziesz takim strzępkiem nerwów, to twój mały się też nie wyciszy. Wiadomo, każda się stresuje jak dziecko płacze, ale nie można aż tak przeżywać jak nic się nie dzieje.
Moja mała też się tak drze przy wycieraniu, a nie raz już przy kąpaniu. Wiem że nie robię jej tym krzywdy, to trudno trochę niech poryczy, chociaż też się tym denerwuję.

Jestem padnięta, a nie potrafię zasnąć. Cała się trzęsę i mam takie dziwne uczucie w żołądku. Taki ucisk jakby miało się coś złego wydarzyć .
Spokojnej nocy mamuśki.
 
Ostatnia edycja:
Bab super, gratuluję! [emoji4] [emoji4]

A propos ciuchow do karmienia to wczoraj w koncu kilka rzeczy kupilam na allegro i ciekawe czy beda mi pasowały... bo jednak wydaje mi się, że moga byc wygodne zwłaszcza na wyjscia...

My mamy wanienkę ze stojakiem i jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeszcze co prawda kąpiemy Szymona w umywalce bo mamy taką podluzną i sie w nuej świetnie mieści, ale pewnie juz niedługo przerzucimy się na wanienke [emoji4]

Dziś minely nam 2 tygodnie! ! Przez ten dlugi pobyt w szpitalu w ogole tego nie czuje. .. [emoji4]

Pumelova, macie rehab metodą vojty? Orety przy niej zawsze jest wrzask... a nie mozna Bobath? Delikatniejsza metoda..?

Olisia dla mnie ten cewnik to mega badziew. Niewygodny okropny, bimba sie i generalnie brrrr [emoji3] no i skurczy dostalam. Ale chyba o to chodzi [emoji3] ale mi nie wypadl. Chodzi sie normalnie w miare

Mam chyba klopot z blizna po cc. W jednym miejscu gdxie mialam wyciek w szpitalu mam bardzo twarde i boli. Kazali mi to rozgrzewac wiec klade sie spac z termoforem. Ale na razie nie widze poprawy. Ktoras z was ma podobnie? ?? Polozna mowila ze jak się nie poprawi przez weekend to warto by bylo zeby moj gin na to spojrzał. .. zastanawiam się czy truc mu dupe bo ma w poniedziałek dyzur w szpitalu...

Kasia - gratki!!!! [emoji7]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry