reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Witam wieczorkiem!!! Rzeczywiście nie macie kiedy nóg ogolic?? Ja już zapomniałam jak to jest...

Jeju dziś w nocy mogę rodzić. Przelecialam odkurzaczem cała chatę i jeszcze na mokro.
Wzięłam prysznic ale znów ze mnie leci taka cieplota w domu.
Mąż jutro jedzie na ten koncert. Ale wkurzyl się... znów go kuzyn wykiwal bo nie odbiera telefonu i pojedzie prawdopodobnie nasza 10 latka. Gdybym nie rodziła lada chwila pojechalabym z nimi bo miejsca siedzące.

Ha! I jeszcze mamusce wygarnal że nigdzie z dziewczynami nie wychodzi.

Dziś u nas nocuje kuzynki syn, jutro z moim wraca do domu, kuzynka jedzie też na koncert a młody był u babci ale wykańczal ja psychicznie :D no to przygarnelismy go na jedną noc :D
Mój też jest cierpliwy wrócił z pracy, wziął dziewczyny i jechał po młodego... jeszcze na Orlik ich zabral :O obiad oczywiście zjadł dopiero po powrocie....

Uff pootwieralismy okna i fajny przewiew jest, najwyżej komary nas zjedzą :( ale od razu lepiej
 
reklama
Misia pumelova nam odpadł wczoraj ale trochę ropą i krwią podszedł i nie wiem czy to normalne. Jutro będzie położna to niech sprawdzi. W sumie nie za każdym razem go psikalam i czyscilam ale nie zaslanialam go aby sobie oddychal.

Panienka to trzymam kciuki aby dzisiaj poszło jeśli chata ogarnieta ;) a co do komarów u nas sprawdzalo się takie coś do kontaktów. :)

Czy Wy również macie napady gorąca i zimna w nocy jak spicie? Ja budzę się cała spocona więc się rozbieram, a chwilę później jest mi tak zimno ze znowu muszę się ubrać i jeszcze przykryć po uszy.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emol ja mam te napady goraca i zimna. Upoce sie woda ze mnie wychodzi po czym mnie telepie z zimna.

My dzis mamy rowne dwa tygodnie

Co do pepuszka nam dzis odpadl. Ja mialam jazdy przy synu z smierdzacym ropiejacym pepkiem i wyladowal wtedy w szpitalu i teraz bardzo sie balam. Zalecono nam nie robienia NIC samemu przy pepku, bo wystarczy zle powycierac octenisept lub spiryt zeby zaczelo sie slimaczyc. Tak wiec nie robilam nic i tylko od urodzenia gdy byla cztery razy kapana w ciagu dwoch tygodni to polozne to robily i dzis odpadl.

Co do sab simplexu i delicolu tez przerabialam z synem. Delicol nie pomogl bo on na enzym laktazy dziala a to nie bylo to. Sab podawalam i wlasciwie niewiem czy pomogl, z nim jest tak jak z hemoopatia - pomaga dlugotrwale stosowanie a nie dziala odrazu.

Moja tez sie prezy przed kupka np w nocy ale i w dzien i kwiczy kurczy nozki. To nie kolka -
To poprostu ich sposob na zrobienie tez strzelajacej kupki.
Ja od wczoraj podaje raz dziennie krople probiotyczne BioGaia raz piec kropli. Jest w miare ok.

Wiszenie na cycu- no tez przerobilam z synem, z liwia narazie nie ma tragedi.
Jest cos takiego jak skok rozwojowy- kryzys. Wtedy faktycznie oliwier wisial caly czas ale to podobno mialo na celu ustalenie laktacji. Poddawalam sie temu ale on byl pierworodny wiec mialam na to czas. Niewiem czy teraz bym ogarnela.

Laski jak tam odchody poporodowe? Ja dzis rowne dwa tyg po i leci i leci jeszcze krwiste, nie jest jeszcze brazowe.. gin mowi ze spoko do poniedzialku poczekac, polozna mowi ze moze juz jakies leki. Jak to u was? Myslalam ze po lyzeczkowaniu pojdzie to predzej.

A tymczasem ja opadam z sil. Dzis mialam kryzys. Juz czulam sie lepiej ogarnialam dom a dzis mi jakby ktos prad odcial. Niewiem czy to wina krwawienia i karmienia , moze hemoglobina znowu mi spada...

Sciskam was, co moglam to odpisalam :) buzka.
 
Emol ja sie budzę zlana potem, a nie moge wstać, bo mi w sek zimno.

Ja jestem 12 dni po. I tez mam krwiste poki co. A tez po cc.

Ja dzis mam kryzys... on non stop płacze, wieczorem histeria nie mozna go było uspokoić... jedzenie, Pielucha, tulenie... a ryk jak 150... mam wrazenie, ze wszystko robie nie tak. Jak on płacze tak histerycznie, to ja czuje, ze to moja wina, serce mi pęka. A do tego od razu mam wizje negatywnych zmian w jego mozgu po czyms takim.
Juz ma mega zmarszczkę mimiczna na czole-nawet ja po 28 latach nie mam
Tak głębokiej zmarszczki...
Przez sen tez ma wkurwiona mine...!wydaje mi sie, ze na buzi postarzał sie od wyjscia ze szpitala o jakis miesiac..

Powiedzcie mi czy wasze dzieci tez maja mega silny odruch moro? Mnie to niepokoi, bo o ile jest dobrze jak np wózkiem niespodziewanie wjadę na nierówność albo cos huknie, o tyle dzis np miał ten odruch podczas snu. I nie siem czy to ok.

W ogole mam wrazenie, ze to wszystko przez to, ze prawie 6 dni sie nim nie zajmowałam. A potem w domu chaotycznie i jakos tak po prostu złe..



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Paninka moskitiery polecam u nas okno cały czas uchylone. Czyli chata gotowa, obyś po tym wysiłku poczekala aż mąż wróci z koncertu.
Emol mi pomogła położna z przystawianiem do piersi, jest konkretna, jak masz jakieś pytania to wal śmiało. Wiem że ma strasznie dużo maluszków w terenie to może o czymś zapomnieć.
Też mi raz gorąco a raz zimno, wczoraj się cała mokra obudziłam. Myślałam że to pot a mi mleko tak pocieklo że wkładki przemiekly.
Katja moje odchody-matko co za okropienstwo-sa różowo żółte, ponoć ok i te 4 tygodnie po cc powinny być.
No ten pępek mi właśnie śmierdzi, ale już tak dokładnie wysuszam. Bo bałam się wcześniej tak głęboko wsadzac patyczki, ale mi położna pokazała co i jak. I powiedziała że jeszcze z tydzień.
Grześ znowu ssie, szykuje się bezsenna noc.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova sprawdź czy pępek nie śmierdzi, mojej młodej po 2 tyg się nie goił i zaczął brzydko pachnieć zrobiłam go starym sposobem czyli fioletem i po 3 dniach nie było.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paninka i co, rodzisz?:D

Emol ja też mam takie poty i też trudno mi się zagrzac ale myślę że to z niewyspana



Katja ja jestem 3tyg i 2 dni po i nadal mam na papierze jakaś krew ze sluzem, albo żółte roznie. Też miałam lyzeczkowanie

Ola W pewnie go brzuszek boli:* moja też ma taki silny odruch moro tzn miała na spacerach bardxo, przez sen czasem ale wydaje mi się że coraz słabszy jest. Sama siebie budziła w ten sposób a teraz rzadko jej się zdarza
Wszystko sobie poukladasz:*;* nie martw sie:* to.minie podobno..

Misia mój powinien lada dzień odpaść bo widzę jak słabo się trzyma. Nie mogę się doczekać już żeby jej taka fajna kąpiel zrobić


Olisiaa nie śmierdzi:-) lekarz go oglądał nawet i spoko
Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
No pewnie tak. Teraz wlasnie pocisnął kupę i zupełnie inne dziecko. Wczoraj zrobił 4, a dzis 2. No i ta trzecia teraz, wiec moze
Go męczyło. Kropli sama nie podaje, bo ostatnio lekarz nie zalecił. W pon idziemy do pediatry na NFZ-teoretycznie prowadzącego to zapytam wprost o krople na brzyszek


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U nas pępek odpadl w poniedziałek czyli 10 dni po urodzeniu.
Emol też budzę się cala zalana potem a zaraz mi zimno...

Ola W u nas mała od 21 histerię ma cały czas zje, pielucha sucha 10 min ciszy i krzyk i aż do teraz tak jest cały czas już sama nie wiem co mam z nią robić...
 
reklama
U nas pępek odpadl w poniedziałek czyli 10 dni po urodzeniu.
Emol też budzę się cala zalana potem a zaraz mi zimno...

Ola W u nas mała od 21 histerię ma cały czas zje, pielucha sucha 10 min ciszy i krzyk i aż do teraz tak jest cały czas już sama nie wiem co mam z nią robić...
Miałam tak we wtorek, musisz ja uspokoic, ona chce jeść tylko dlatego żeby się uspokoić ssaniem. Mąż jej dał smoczka i kolysal aż zasnela. A u mnie ten maraton trwał od 9 do 24.

Ola W no ciekawe moze.pediatra Wam coś pomoże:-)

Po niespokojnej nocy ryzykuje i dziś podaje sab simplex. Oby pomogło:-(

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry