reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Tea dawki euthyrox po porodzie miałam zmniejszone, a po 8 tyg mam zrobić kontrolne badania.
Co do mm to ja wczoraj miałam kryzys bo jak Kubuś był na mm to jadł i spał spokojnie a od kiedy jest na kp to w dzień widać że go brzuszek męczy, w trakcie dnia między 13-17wisi na cycusiu żeby sobie wyprodukować ile potrzebuje. Wczoraj starsza córka u dziadków a ja od rana o 16 dopiero znalazłam chwilę żeby coś zjeść i zwątpiłam czy to ma sens. Zobaczymy.

Ja nadal muszę wybudzać tego mojego śpiocha, najgorzej w nocy on wogóle nie chcę się rozbudzić coś tam pociumka i śpi dalej, a ja odciągam bo całą noc bym nie wytrzymała.
Byłam dziś na kontroli i chyba wychodzę na prostą i będę mogła wkońcu zamknąć rozdział powikłań po cc.

Aim super, że udało się załatwić!

Aha czy to u Was był problem z pupką synka? czym sobie poradziłaś?

Zazdrość i u nas na tapecie. Początkowo była fascynacja tak jakby nowa zabawka się w domu pojawiła, a teraz pojawiają się takie złośliwe zachowania, ale ja cały czas sobie tłumaczę że to jest próba zwrócenia uwagi. Jeszcze przed porodem rozmawiałam z psychologiem i mówiła że normalne że starsze dziecko będzie chciało spać z nami, nagle stanie się niesamodzielne (po przy noworodku wszystko się robi) będzie złym zachowaniem chciało zwrócić na siebie uwagę itp Mam okropne wyrzuty sumienia że mam tak mało czasu dla córki. Jedyne co to jak karmię albo odciągam to czytam jej książki i rano zazwyczaj po śniadaniu Kuba śpi albo leży spokojnie to staram się coś z córką porobić.

Gratulacje dla kolejnych mamuś i kciuki za dzisiejsze! :-)
 
reklama
Tea mi w szpitalu kazali zmniejszyć z 50 na 25 i zmierzyć tsh po 6 tygodniach jak będzie ok to nam odstawić i w październiku ponowic badania i iść do endokrynologa.
A ja muszli na co dzień. Na noc i na wyjście wkładek jednorazowych ale to dopiero kilka zuzylam to się nie wypowiem.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tea mi endo po porodzie kazała odstawić i w październiku zrobić badania i zobaczy czy potrzebuje dalej brać.

Pumelova no bo były korki i wolno jechaliśmy a już szybciej później i po dziurach jej się podobało mi mniej na moje krocze ;)
Położna obejrzała Ige lekko jest zażółcona obserwujemy, waga od wczoraj wzrosła i mówi położna że w nocy nie była głodna tylko może brzuszek ją bolał i racja bo słychać było jak jej tak jeździło w brzuszku, ale wypiłam frugo i mówi że raczej po tym. Pokazała mi jeszcze raz pielęgnację całą chciała kąpać ale już z moim spróbujemy sami ;) ogólnie jestem zadowolona z tej pani jak ona wszystko spokojnie robiła nie mogłam się napatrzec :D pozwoliła iść nawet na spacer ale sama nie wiem chyba że zmniejszy się trochę wiatr później.
Teraz śpi od 13 pewnie wstanie jak mąż wróci z pracy :D
 
Liloone, jak wizyta u lekarz?

Dziękuję za wszystkie kciuki, będą na jutro[emoji8][emoji8]

Przenieśli mnie na patologię, wcześniej założyli balonik i mam czekać. Może coś się ruszy w nocy, jak nie to jutro rano wywoływanie od nowa i wtedy już powinnam urodzić... Rozmawiałam z położną i ona od razu po wydruku z ktg obstawiała poród jutro. Co tylko ciekawe, oksytocyna działa na mnie niesamowicie usypiająco... Inne kobiety pobudzone, ja jak po środkach nasennych[emoji23][emoji23]
Tak więc czekam dalej[emoji6] na oddziale mam fajną dziewczynę, więc luzik.
Jedno co dobre, że mogłam obiad zjeść[emoji179][emoji179] nie myślałam, że taka zwykła czynnośc może dać tyle radości[emoji16][emoji16][emoji16]

Skurcze były nieregularne, dochodziły do 75. Do przeżycia, było całkiem ok. Gorsze to bóle krzyżowe, nie myślałam że aż tak będą dokuczliwe dla mnie.
Co mnie tylko troszkę zmartwiło, że położna jak zmierzyła miednicę to powiedziała, że jest nieco za mała... Cóż, zobaczymy co przyniesie wieczór i noc[emoji4]
 
Pulmelova ja mam właśnie kupione te lovi żelowe. Cieszę się że jesteś zadowolona
Chciałam tylko zaczerpnąć opinii co w rzeczywistości się wam sprawdza, które polecacie a ktorych już nigdy nie kupicie. Ja wiem że na pewno rosmanowskich nie kupię bo właśnie były mega grube poduchy widoczne pod ciuchami [emoji16]

Na basen nie pojechałam, jakieś skurcze zaczęły mnie chwytać. Teraz minely. Także dobrze że nie mogłam się w żaden kostium wbić i zostałam w domu

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
czy bolą / bolały was w ciąży palce u rąk podczas zginania, stawy? Ja tak mam od 3 tyg, bolą cały dzień jak zginam je a najbardziej są sztywne w nocy i trudno je rano rozruszać...
 
Ja tak mam Kasia. Niestety to, że ty masz jak ja nie jest najlepszą opcją. Obstawiam że u mnie niestety może to być wynikiem rozszerzenia się choroby autoimmunologicznej albo "złapania" nowej, bardzo się tego boję, a jest to prawdopodobne. Ty masz jakąś z tych chorób?
 
reklama
Olisia, ja mam BabyOno chyba, są cienkie ale dają radę. Ja noszę stanik usztywniany, więc nic nie widać.

Maziajka, no to będę musiała spróbować jeść w miarę normalnie, obserwować małego. Ale nie wiem czy na słodycze i fast foody się skuszę..

Pumelova, mi też tak kapie. Karmie prawym to w lewym powódź i odwrotnie. No masakra jakaś. Wystarczy że pomyślę o mały i już mi leci

My po wizycie, wszystko ok, dzidziol rośnie jak szalony. Teraz będziemy rozkminiać co robimy ze szczepieniami.. po wizycie zjedliśmy trochę cyca i padliśmy obydwoje. [emoji4]

Patuszka, trzymam kciuki żeby się rozwijało dalej!!

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry