reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej dziewczyny, mój chłopczyk (podobno) ma się urodzić 9.07. Czekamy z niecierpliwością :D Mam takie pytanko. Bardzo się stosowałyście do rad położnych i lekarzy jeśli chodzi o nazwę to "nowoczesne podejście" np pozycje wertykalne podczas porodu, bankowanie krwi, budzenie dziecka w nocy na karmienie, brak poduszek w łóżeczku i inne? Nieraz rozmawiam o tym z mamą i mnie po prostu wyśmiewa, bo "kto mi takich bzdur nagadał?!" Sama nie wiem już co myśleć, a po urodzeniu zostaniemy z narzeczonym sami bez żadnej pomocy..
 
reklama
Aha, Lilith, Maziajka gratuluje Wam z calego serduszka!:) to jest naprawde wspaniale, ze macie juz swoje kruszynki (Aha Ty wieksza kruszynke;)) przy sobie!:)
Zycze Wam samych wspanialych chwil i spelnienia w macierzynstwie!:)

Misia sto lat!:)

Karuzela czekamy na wiesci:)
 
Standardy opieki poporodowej i neonatologicznej zmieniają się w miarę z nowymi badaniami. Myślę , że to nie bzdury a cenne wskazówki - z którymi trzeba się "przespać" i nie brać jako pewnika. Pozycje wertykalne bardzo pomagają ale to też indywidualna sprawa - trzeba spróbować na sobie podczas porodu, bankowa nie krwi ma swoich wyznawców i przeciwników - trzeba samemu podjąć decyzję po przeczytaniu wszystkich za i przeciw, brak poduszek w łóżeczku - oczywiście chodzi o kręgosłup dziecka, do 3 roku życia może spać w ogóle na płasko bez poduszki lub na tzw "nalesniku". budzenie dziecka na karmienie w nocy - takie zalecenia pediatrów a nie widzi misie rodziców. A nasze mamy? No cóż - rodziły jakieś 30 lat temu więc czasy były inne i techniki zarówno jak wiedza lekarzy była inna.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nocka super.
Jestem zaaakochana na zaboj :p
Synek chyba co jeszcze nie do końca pojmuje.

Tez dokupilam kilka tych mniejszych ubranek. Dobrze, że mam tyle bo już muszę pranie wstawic.
Dziś położna przyjdzie, ciekawe ile mała teraz waży.

U mnie super.. Jak to po cc ale kaszle kurde.. Wcześniej na mokro wiec było lepiej.



Misia wszystkiego naaj.


Kasia ale musiałaś sie zestresowac, jak mi się krew teraz puściła to jakoś od razu wiedziałam, że to czop.. I spokojna byłam.. Ale tak to jeju.. Kiedy masz jakąś kontrolę??


Lekarka mówiła, że pewnie SN skonczylyby się jak z pierwszą córa, która zamiast na parciach wyjść, jak Irene uciekła pod zebra..


Dziewczyny pamiętajcie, że ten prywatny jest dla aktywnych mam i każda z dostępem powinna również pochwalisc się później swoim maleństwem.. :)
 
Hej dziewczyny, mój chłopczyk (podobno) ma się urodzić 9.07. Czekamy z niecierpliwością :D Mam takie pytanko. Bardzo się stosowałyście do rad położnych i lekarzy jeśli chodzi o nazwę to "nowoczesne podejście" np pozycje wertykalne podczas porodu, bankowanie krwi, budzenie dziecka w nocy na karmienie, brak poduszek w łóżeczku i inne? Nieraz rozmawiam o tym z mamą i mnie po prostu wyśmiewa, bo "kto mi takich bzdur nagadał?!" Sama nie wiem już co myśleć, a po urodzeniu zostaniemy z narzeczonym sami bez żadnej pomocy..
Marcia myślę, że dużo rzeczy się zmienia na przestrzeni lat, niekoniecznie to co stosowały nasze mamy sprawdzi się w dzisiejszych czasach ale też nie należy wszystkiego wykluczać. No np z tym, że nie powinno być podusi to racja bo to zmniejsza ryzyko wystąpienia smierci łóżeczkowej no i dziecko powinno na płasko leżeć, o pozycjach wertykalnych nie mówiono nam na szkole rodzenia hehe, co do karmienia to czytałam, że ta przerwa nie powinna trwać w nocy dłużej niż 4 gdz - ale narazie dla mnie to teoria, bankowanie krwi - to twoja decyzja - nie sądzę, żeby to była bzdura po prostu jedna matka decyduje się na bankowanie a druga nie. Moja mama tez mi zaczęła rady dawać a urodziła mnie 34 lata temu. Przychodzi taki czas w życiu kiedy to nasze mamy mogą uczyć się od nas a nie my od nich. Nie pozwól też, żeby mama cię krytykowała, że wszystko co robisz jest bzdurą, beznadziejne itp.
 
Nika99 - u mnie niby kojarzą temat, ale też nigdzie nie ma, papierki lakmusowe również brak - jedynie internet....

Emol - seksów nie było, ale nie wykluczam możliwości zwiększonej wydzieliny.

Misia12 - właśnie też mam taką nadzieję, ze to po prostu po całonocnym leżeniu i ta zwiększona wydzielina :) Staram się nie wpadać w panikę, ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy jakiś alarm się włączył. Już teraz jak ochłonęłam i widzę, że nic się nie dzieje dodatkowego to wiem, że był to fałszywy alarm :)

Jak to dobrze Dziewczyny, że jesteście !!

Ola W. - ja jutro zaczynam 40 tydzień a też mam jeszcze czasami problem z zaparciami, także też mam nadzieję, że organizm się przed porodem ogarnie i się oczyści - jeżeli nie to lewatywka pójdzie w ruch :)

Marciaa1994 - witamy w gronie lipcówek ! Odnośnie porad to co temat to tak naprawdę różne podejście. Odnośnie np. bankowania krwi są tutaj dziewczyny, która są za a które nie chcą tego brać. Ja np. należę do grona takich co nie biorą tego typu opcji, ale nie negują jak ktoś bierze. Odnośnie pozycji wertykalnych to wszystko zależy od szpitala w którym rodzisz i ich położnych i całego przebiegu porodu - jednej kobiecie tak jest rodzić wygodniej inna woli leżeć - sama ocenisz swój organizm. Odnośnie braku poduszeczek na początku to ja akurat jestem zwolennikiem, że im mniej "bibelotów" w łóżeczku tym lepiej - mam fioła na punkcie tematu nagłych zgonów łóżeczkowych i wg najnowszych wytycznych tego typu rzeczy w łóżeczku zwiększają ryzyko wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej, a że dziecku jest wszystko jedno czy ma coś w tym łóżeczku czy nie to nie będę nic wsadzać dodatkowo. Oczywiście nie mówię tutaj o przypadkach, gdzie dziecko ma problem z nadmiernym ulewaniem i wtedy się wykorzystuje tzw. poduszeczki kliny. Odnośnie podejścia naszych rodziców do pewnych spraw teraźniejszych to z całym szacunkiem, ale np. doczepianie czerwonych kokardek do wózka bo inaczej na dziecko ktoś rzuci urok albo nie patrz na pająki w ciąży bo będzie miało znamię, wcześniej było czymś w co ludzie naprawdę wierzyli a dzisiaj uważam, ze nie mieli racji i sama nie chcę tego praktykować choć upór jest w tym temacie duży :p Wcześniej nie było USG 3D, badań prenatalnych a uważam, że są to bardzo fajne i przydatne badania. także nie popadajmy w skrajności. To Wy jako rodzice musicie podejmować decyzje w sprawach maluszka bo to WY najlepiej będziecie wiedzieć co dla niego najlepsze :D Noi się rozpisałam....
 
IMG_8057.JPG
IMG_8058.JPG
Dziewczyny, dla poprawienia humoru :) mysle ze to wiekszosc z nas aktualnie... :)
 

Załączniki

  • IMG_8057.JPG
    IMG_8057.JPG
    22 KB · Wyświetleń: 458
  • IMG_8058.JPG
    IMG_8058.JPG
    17,5 KB · Wyświetleń: 461
Misia ooo mój mi nie masuje. Zazdroszczę[emoji173]

Kasia831 uważaj na to coś:/ żebyś zakrzepu nie miała! Nie możesz tego komuś pokazać? Wyobrażam sobie jak się wystraszylas.

Mumusia ciekawe czy to wody. Ale chyba za mało żeby coś znaczylo? Musiałoby być tak częściej?

Joanna no szkoda szkoda:D

Nika a nazywa to tak jak powinien czy mówi papierki do wód plodowych?:D bo to są chyba lakmusowe (?)

Emol potem zbledną i nie będzie widać:*:* nie martw się:)
No aż się zdziwiłam bo dziś go tak skrzyczalam że normalnie też by mnie skrzyczał a on mi przyznał rację?! Dziwne :D

Czekolada tak ma że się magicznie kurczy jak się ja otworzy [emoji6]

Marciaa1994 moja mama też się dziwi wielu rzeczom o ktorych jej opowiadam np z tym karmieniem co 3 g ale ma to uzasadnienie medyczne więc się z ciekawością przysluchuje jak jej i tym opowiadam ;-) mam nadzieję że Twoja mama nie będzie Ci utrudniała prawidlowej opieki nad dzieckiem.

Lilith cieszę się że u Ciebie wszystko super:-)) cudownie!! Zazdroszczę;)


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe Mamusie i gratuluję tym, które już urodziły!
Przede mną jeszcze 3 tyg., termin na 14 lipca, i chciałam zapytać czy przyjmiecie mnie do swojego grona? Poród coraz bliżej i mam coraz więcej wątpliwości, pytań którymi chciałabym się podzielić.
Jak zapewne się domyślacie to moja pierwsza ciąża...
Czekam na odpowiedź :)
 
Do góry