reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Enter no widzisz nie dopatrzyłam teraz tego ;-)
A oni zmieniają co chwila coś, wczoraj miałyśmy mieć (ze skierowania od lekarza) na czczo i po 2 godz a Pani w lab powiedziała że od dnia poprzedniego są nowe wytyczne i muszą być 3 pobrania no to i normy mogą ewoluować ;-)
 
hey ja miała po 2 godzinach u mnie wyszło przed 78 a po 100 i takie normy maiłam na wyniku :

glukoza na czczo 70-99 mgl/dl
a po wypiciu:
<140mg/dl - prawidłowa tolerancja glukozy
140-199 mg/dl -nieprawidłowa tolerancja glukozy
>=200 mg/dl - cukrzyca

generalnie laborantka powiedziała że po dwóch godzinach wynik powinien być jak najbliżej tego na czczo także dziewczyny wszystko jak najbardziej ok i nie musimy robić tego badania drugi raz na szczęście:-)
 
hej :)!

ja miałam tylko jedno pobranie pow wypiciu glukozy i wynik przed 74, a po 2h po - 79.

Karolina,ja za toxo płaciłam niecałe 30 zł.

dziewczynki, dziś piątek piąteczek piątunio :)!ciężki tydzień w pracy za mną więc cieszę się jak dziecko na te dwa dni wolnego :)! chyba czas powolutku myśleć o L4 :)....
 
dziewczyny, co do naszych drugich połówek polecam książkę "Kochaj wystarczająco dobrze" z biblioteczki Wysokich Obcasów. niestety kobiety patrzą na zachowanie facetów przez pryzmat swojego myślenia i często źle odbierają to, co oni robią. łatwo w sobie wyrobić takie poczucie poszkodowania, zwłaszcza, jak się wejdzie na forum i wszyscy Ci przytakują (; a wina w związku zawsze rozkłada się na dwie osoby, nawet jeśli nie w proporcjach 1:1, to jednak zazwyczaj obydwie osoby są powodem tego jak się w związku układa.

btw. ja chcę iść na glukozę w przyszłym tygodniu, ktoś wie, czy w Medicoverze trzeba się na to zapisywać?
 
Ja tez ide w przyszłym tygodniu. Idziesz jak na normalne pobranie, bez zapisów, glukozę dają. W moim medicover są 3 punkty pobran w tym jeden u poloznej i do niej chodze bo jest mała kolejka :)
 
Witajcie mamusie :)

mam na imię Wioleta i mam do Was bardzo ważne pytanie....jestem w 24 tyg ciąży, mieszkam w UK... to moja 4 ciąża z czego 3 razy poroniłam....całą ciąże jestem pełna obaw wsłu****ę się w brzuszek codziennie a od wczoraj cisza...nie czuję ruchów...pierwsze ruchy mojego Jasia poczułam ok 20 tc,.. jakieś dwa tyg temu także maluszek zrobił sobie przerwę jednodniową w fikaniu... jednak to juz 24 tydz...moje pytanie czy to normalne? co powinnam zrobić? dodam, że tutaj opieka medyczna nad ciężarną jest fatalna...nie mam też tutaj żadnych znajomych czy rodziny by się poradzić...
boję się okropnie.. :(
 
Witajcie mamusie :)

mam na imię Wioleta i mam do Was bardzo ważne pytanie....jestem w 24 tyg ciąży, mieszkam w UK... to moja 4 ciąża z czego 3 razy poroniłam....całą ciąże jestem pełna obaw wsłu****ę się w brzuszek codziennie a od wczoraj cisza...nie czuję ruchów...pierwsze ruchy mojego Jasia poczułam ok 20 tc,.. jakieś dwa tyg temu także maluszek zrobił sobie przerwę jednodniową w fikaniu... jednak to juz 24 tydz...moje pytanie czy to normalne? co powinnam zrobić? dodam, że tutaj opieka medyczna nad ciężarną jest fatalna...nie mam też tutaj żadnych znajomych czy rodziny by się poradzić...
boję się okropnie.. :(

Wola nie ma się co stresować,dzidzia dużo śpi,szczególnie ze zaczelas czuć ruchy dopiero 2 tyg z każdym tyg będą intensywniejsze...
Ale ja na twoim miejscu zadzwonilabym do midwife i powiedziala jak to wygląda albo pojechala tam,może nie zrobia co od razu scanu ale maja dopplera i mogą posluchac serduchu,jeśli bije normalnie to nie ma powodu do niepokoju zreszta midwife sama będzie wiedziała co jest grane...
Midwife jest właśnie po to żeby rozwiewac wszystkie obawy,szczególnie masz do tego prawo jeśli wcześniej poronilas...
Oprócz tego polecam ci -sama tak zrobiłam- kup sobie sprzet domowy do słuchania serca dzieciątka,to bardzo uspokaja i możesz sprawdzić kiedy tylko chcesz czy wszystko gra ;-)
Powodzenia
 
Hej Mamuśki ;)
lenia mam ,tylko bym spała ....
już za tydzień wyjazd świątalny w góry i mam nadzieję ,że nie będzie zimno ,bo się przestałąm w kurtce zapinać...z ciekawości zmierzyłam sie w pasie i heheh 96 cm ;)

glukoza w poniedziałek mnie czeka -Olga u nas w MO nie trzeba sie zapisywać na badanie .

Wiola -regularne ruchy dziecka po 28 tyg , spróbuj zjeść coś słodkiego i na lewy boczek się połóż i cierpliwie czekaj ;),a jak sie denrewujesz ( co przy twojej historii zrozumiałe ) jedź/dzwoń do położnej.

miłego dnia kochane
 
reklama
dziękuję kochana za radę:) niestety nie mogę się dodzwonić do midwife ;/ spróbuję jednak wizyty w GP. Może oni ja namierzą lub chociaż coś poradzą :) Sprzęt do słuchania serduszka już zamówiłam :)
pozdrawiam serdecznie
 
Do góry