reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki w kuchni

Miliondni uwielbiam takie schabowe :tak: też niedawno odkryłam ten przepis.

A ja mam jeszcze przepis na takie szybkie imprezowe schabowe. Można je wcześniej przygotować (nawet dzień wcześniej można usmażyć i schować do lodówki), a potem tylko na chwilę do piekarnika i gotowe. Świetnie się sprawdziły u córci na komunii (którą robiłam sama w domu).

Schabowe inaczej.
Przygotować normalne kotlety schabowe, usmażyć.
Na każdy kotlet kładziemy plaster ananasa na to jeszcze plasterek sera, układamy na blaszce i pieczemy w piekarniku około 15 minut.
Wersja druga.
Na usmażony kotlet schabowy kładziemy łyżkę uduszonych pieczarek, na to plasterek sera i do piekarnika.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja ma dobry przepis na kurczaka ale troche czasu zabiera..
Upiec udka(bez kości, albo wyjąć je po upieczeniu; aha udka przekrawamy rzecz jasna)
Na upieczone udka kładziemy łyżkę majonezu, na to podduszoną mieszankę azjatycką, na to plasterek sera i chwile zapiec(do rozpuszczenia sera). troche roboty jest ale za to jakie pyyyyyyyyyyszne:)
 
Kochane, a macie jakis ciekawy przepis na polędwiczki wieprzowe???? Mój M uraczył mnie dwoma i teraz mam problem...
 
Jotemka ja bardzo lubię polędwiczki duszone z jabłkami, w miarę szybko i prosto.
Napiszę tak po swojemu ;-)

Polędwiczkę kroję wzdłuż i później na ok 3 części. Obtaczam w mące i obsmażam z każdej strony, następnie dodaję cebulę ok 2-3szt w półplasterki i podsmażam, zalewam wodą (dodaję ziele i listek laurowy) i duszę aż mięsko będzie prawie miękkie i wtedy dodaję jabłka pokrojone jak na frytki 3-4sztuki, sól, pieprz można trochę vegety lub delikatu czerwonego i duszę aż jabłka się rozpadną a mięsko będzie miękkie. Na koniec zaprawiam śmietaną i gotowe. Pycha :tak:
 
A za mna dzis strasznie, ale to strasznie chodzil kebab... ale szczerze mowiac ja nawet nie w ciazy nie jadam takich rzeczy, a teraz to juz szczegolnie, bo sie boje zlapania jakichs niepotrzebnych bakterii... no i kombinowalam, kombinowalam i wykombinowalam, tostowa wariacje na temat kebabu z kurczaka z grillowana na patelni piersia z kurczaka, warzywami i domowym sosem jogurtowo-czosnkowym :) Paleta smakow jest tak zblizona do prawdziwego kebabu ze az sama jestem zaskoczona, spodziewalam sie ze cos domowego mnie jednak nie usatysfakcjonuje w pelni, a tu prosze :)
ImageUploadedByForum BabyBoom1384359843.016440.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1384359843.016440.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1384359843.016440.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 59
madzikm76 Edysiek czym jest mięsko ze słoika na kanapki?? pierwsze słyszę o takim wynalazku? zdecydowanie jestem fanką nabiału, w ciąży to mogłabym jeśc tylko twaróg, różne sery, jogurty i popijac mlekiem ale może nawet ja się skusze i zrobię, jak tylko mi powiecie jak? :)

wypieki teraz zdecydowanie królują u mnie w domku co dziwne bo nigdy mi nie wychodziło pieczenie chociaż uwielbiam gotowac a teraz wszystko pięknie, każde ciasto udane :) poza ciastami, żywię się owocami w tonach, nabiałem, na sniadanko musli a jak już mam ochotę na normalny obiad to niezmiennie mogłabym jesc mielone z ziemniaczkami i buraczkami, ale narzeczonego mi żal to mu gotuje normalnie obiady..i na tym mój repertuar się kończy bo na nic innego nie mam ochoty. staram się wmuszac mięso szczególnie wołowinę bo podobno najlepsza dla dziecka, ale nie jest to nic co sprawia mi przyjemnośc. a wypieki polecam z kwestiasmaku.com przeeeeepyszne i zawsze wychodzą :D
 
madzikm76 Edysiek czym jest mięsko ze słoika na kanapki?? pierwsze słyszę o takim wynalazku? zdecydowanie jestem fanką nabiału, w ciąży to mogłabym jeśc tylko twaróg, różne sery, jogurty i popijac mlekiem ale może nawet ja się skusze i zrobię, jak tylko mi powiecie jak? :)

wypieki teraz zdecydowanie królują u mnie w domku co dziwne bo nigdy mi nie wychodziło pieczenie chociaż uwielbiam gotowac a teraz wszystko pięknie, każde ciasto udane :) poza ciastami, żywię się owocami w tonach, nabiałem, na sniadanko musli a jak już mam ochotę na normalny obiad to niezmiennie mogłabym jesc mielone z ziemniaczkami i buraczkami, ale narzeczonego mi żal to mu gotuje normalnie obiady..i na tym mój repertuar się kończy bo na nic innego nie mam ochoty. staram się wmuszac mięso szczególnie wołowinę bo podobno najlepsza dla dziecka, ale nie jest to nic co sprawia mi przyjemnośc. a wypieki polecam z kwestiasmaku.com przeeeeepyszne i zawsze wychodzą :D

Z nabialem mam dokladnie to samo, po dobroci to tylko to mi wchodzi ;) Dzis na ta okolicznosc robie soboe na obiadek nalesniki z serem, zeby bylo smiesniej, przed ciaza nie znosilam tej potrawy ;) Uwielbiam Kwestie Smaku! :) Co do wypiekow, bardzo polecam tez blog http://www.mojewypieki.com mi z tych przepisow tez wszystko wychodzi :)
 
Jotemka co prawda trochę po czasie, ale może na przyszłosc się przyda, mój ulubiony sposób na polędwiczki to pokroic w krążki i lekko ręką rozpłaszczyc, zamarynowac (oliwa z oliwek 5 łyżek, sos sojowy 3 łyżki, ocet winny 1 łyżka, swieżo wyciśnięty czosnek w zależności jak lubisz 2-3ząbki, 2 łyżki miodu), zostawic w lodówce na ok 2 godzinki żeby mięso przeszło i smażyc krótko na patelni najlepiej grillowej :) są pyszniutkie, do tego super pasuje konfitura z czerwonej cebuli :)
 
reklama
madzikm76 Edysiek czym jest mięsko ze słoika na kanapki?? pierwsze słyszę o takim wynalazku?

Takie smarowidło za mną łazi, wiem że nie do końca zdrowe i chyba bym ten smalec pominęła... przepis można sobie zmodyfikować :tak:
Rillettes wieprzowe - Przepis

Ja też uwielbiam kwestiasmaku.com - za przepisy no i za zdjęcia ;-)
A ten hicior - Tort Cappuccino - nawet boję się o nim myśleć :-D Robiłam kilka razy, jak zapraszam rodzinę to muszę robić dwa bo nikt na jednym kawałku nie kończy...
 
Do góry