reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Nadzieja trzymam kciuki! Oszczędzaj sie!!

U na wszystko ok ale zarodek malutki to nawet serduszka nie było widac.

Następna wizyta za 2 tyg.
 
reklama
hej dziewczyny, wiem ze to dopiero nasze poczatki ale mam pytanie. Przed ciąża cwiczylam kilka razy w tyg chodakowska i mel b teraz tez chcialaby dalej byc aktywna sportowo, ktora z was dziewczyny cwiczy i co cwiczy?
 
u mnie dzis nad ranem pojawilo si eplamienie, wyladowalam na ginekologii, po USG gin powiedziala, ze ciaza zywa, ale jest krwiak, kazala luteine zamienic na duphaston, brac no-spe i odpoczywac. Trzymajcie kciuki zeby wszystko skonczylo sie dobrze.
Trzymam kciuki!
Odpoczywaj, jak każą i musi być dobrze :*

Rozbawia mnie nazwa tego leku... DUPHASTON - czyt. dupa z kamienia? ;)
 
hej dziewczyny, wiem ze to dopiero nasze poczatki ale mam pytanie. Przed ciąża cwiczylam kilka razy w tyg chodakowska i mel b teraz tez chcialaby dalej byc aktywna sportowo, ktora z was dziewczyny cwiczy i co cwiczy?
Skoro ćwiczyłaś teraz, bezpośrednio przed ciążą, to moim zdaniem, jeśli nie masz żadnych powodów, by się bać poronienia (typu: wcześniejsze ciąże z problemami albo historia kobiet z Twojej rodziny), możesz ćwiczyć dalej :) Może po prostu unikaj ćwiczeń na brzuchu albo takich, przy których czujesz dyskomfort w podbrzuszu.
Ja też ćwiczyłam (od połowy marca aż do kontuzji kolana i problemów z "krzyżem" - ostry ból) z Chodakowską SKALPEL trzy razy w tygodniu i mam zamiar znów ćwiczyć, bo kolano dochodzi powoli do siebie.
 
trzymam kciuki za Ciebie Nadzieja !!! :* ja tez jestem na luteinie ale dopochwowej , mam malego torbiela na prawym jajniku i tez sie niepokoje. Dobrze ze na razie nic sie nie dzieje, czuje sie dobrze tylko sie objadam i brzuch wielki... w poniedzialek na wszystkie badania.. juz nie moge sie doczekac kiedy serduszko uslysze... jejuuuu...

 
Mnie zastanawia dlaczego lekarka nie zleciła mi żadnych badań.
Skoro nawet istnieje prawdopodobieństwo ciąży, to czy nie powinna?
Zwłaszcza, że ja mam Hashimoto i w ciąży często dawkę trzeba zmniejszać lub zwiększać - powinno się sprawdzać TSH co najmniej raz w miesiącu w I trymestrze ciąży.
Powiedziałam jej też, że gdy tylko okres zaczął mi się spóźniać i podejrzewałam ciążę, to przestałam brać diohespan i belissę, a ona mówiła, że nie powinnam tego robić, tylko skonsultować to z lekarzem :/
To właśnie konsultowałam, ale ona internistę chce w to mieszać :/
Nie rozumiem tego.

W poprzednich dwóch ciążach byłam w innej przychodni zapisana i tam wyglądało wszystko zupełnie inaczej.
Wszelkie skierowania na badania dostawałam od ginekologa, gdy tylko zaszłam w ciążę (TSH, morfologia, mocz, poziom cukru i co tam jeszcze).

I dlatego, że to jest jakieś dziwne dla mnie, postanowiłam kupić witaminki ciążowe i je łykać, bo w poprzednich ciążach je łykałam już przy staraniach o dzidziusia.
Teraz tylko się boję, że za późno zaczęłam - głównie chodzi mi o kwas foliowy - bo nie planowaliśmy tej ciąży.
Poprzednie były planowane i wtedy brałam witaminki minimum miesiąc przed poczęciem.
Ale chyba nie będzie źle, bo z tego, co tu czytam, nie każda z was przyjmuje witaminki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hashimoto mam od urodzenia, a w poprzednich dwóch ciążach nikt mi nie kazał brać witamin z jodem, więc przypuszczam, że nie jest to takie konieczne, ale dzięki za informację :)

PS: przy okazji sprawdziłam moje witaminy ciążowe i w składzie jest JOD ;) 100% dziennego zapotrzebowania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry