reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Milia Małgosia jest wcześniakiem więc rośnie wolniej. Ale nie przejmuj się na pewno nadrobi :)

Natasza moja zasypia tak ok 10-11 i śpi 2 godziny, później druga drzemka ok 15.00 (zazwyczaj godzinę) a później 19.00 kąpiel i 19.30 do łóżka i śpi do północy (budzi się na karmienie), później budzi się ok 5.00 - zmiana pieluchy i jedzenie i śpi do 7.00. No i od 7.00 do 10. jest aktywna.. Choć dzisiaj spała tylko godzinę przed południem i godzine po południu i strasznie marudna była cały dzień a później się tak z tego zmęczenia rozpłakała że nie mogłam jej uspokoić... Całe szczęście lulanie pomogło. Ale normalnie takiej histerii dawno nie widziałam (ostatnim razem po szczepieniu)
 
reklama
Natasza, "zwykły" pediatra mówi, to co ja myślę i chcę, żeby tak było, czyli: Małgosia przybiera wolniej bo wcześniak i dlatego, że ma ZD. Takie dzieci są na początku drobniejsze i są dla nich inne siatki centylowe. Wg nich Małgosia jest pośrodku. Mają skłonność do nadwagi, ale zaczyna sie u nich ok. 3 roku życia i od tego czasu trzeba to bardzo kontrolować, bo za tym idzie cukrzyca, problemy z ciśnieniem i różne inne schorzenia.
A z kolei neonatolog z poradni wad i zaburzeń, który powinien więcej wiedzieć na temat ZD uważa, że Małgosia waży za mało i że to problem. Mówiłam mu, że jest dokładnie pośrodku, a on "wiem, ale za mały przyrost tygodniowy"no a przecież, jeśli niemowlęta są drobniejsze, to i przyrosty mają mniejsze niż zdrowe dzieci. Małgosia w 6 tygodni przybrała 600g, więc poniżej "średniej". Z drugiej strony po ostatnich wynikach zaczęłam się obawiać, że może to przez jakąś chorobę...

Gratulacje z powodu 6 rocznicy :)
 
Mili ja myśle że nie masz co się martwić z tym przybieraniem.

Margo co sie Karolci przestawiło że teraz w gościach płacze, przedtem płakała w domu jak byłyscie same, teraz jak gdzieś idzie?

Babydust ale nagotowałaś wow.
 
Pierwszy raz napisałam posta żeby go wcieło :/

Man pytanie do Tabasi, Kariny i Milli. Ile wasze maluszki wypijają wody w te upały? Bo mi się wydaje ze moja to dużo bo wczoraj ponad 500 ml. Nie chce jeść tylko pić. W nocy zjada mleko spokojnie. Jak tego hippa zjadala 120-150 to tego Nutramigenu tylko 90. Boje się czy nie za mało.

U nas w domu jest taki gorąc ze masakra. Popołudniu u nas w sypialni jest 29 stopni. Niby kocham wieś ale w takich przypadkach wolałabym mieszkać w bloku albo w moim rodzinnym domu gdzie zawsze jest chłodno. A tu spać nie idzie taki upał.
 
Ostatnia edycja:
Milia no ale widzisz skoro pediatra ci mówi ze jest ok to chyba nie masz co się martwic, u mnie pediatra zwracała na to uwagę i teraz za każdym razem jak ja wazymy to stresa mam co powie... No ale u nas było widać ze przy czestszym karmieniu jest poprawa, mala chyba po prostu jest leniwa czasem, no a teraz jak noce potrafi przespać to wiadomo też i zjada mniej.

Babydust ale zapasy :D ja dziś robię gulasz, to będzie na 2-3 dni ;)
 
sataga to może być 3dniówka, nawet 20 razy, teraz jest tyle odmian tego syfu, że głowa boli

Margo może jakiś skok rozwojowy teraz? hmm .. ?? macie już regularne drzemki ? wow..szybko


natasza super wyglądacie na tych zdj :-))

Milia jeśli masz wątpliwości to skonsultuj z kolejnym pediatrą..ja się nie znam więc nie wiem jakie są normy, ale skoro dzidizuś był drobny, malutki to nie dowali nagle 3 kg w miesiąc.. wydaje mi się, że póki przybiera to jest ok

babydust kto to będzie jadł :szok::szok::szok:

Anulak wydaje mi się, że b. dużo wypiła :szok:ale skoro tyle dziecko chciało ..
 
No właśnie Doli mi Też się wydaje ze Dużo, ale np Dzisiaj u nas leje od rana i zimno bo 16 stopni to wogule nie chce pić wiec to chyba wszystko Przez te upały.

A my uczymy się spać w domu a nie w Samochodzie lub na podwórku. Wiec sporo płaczu jest. Mimo że w nocy ona przesypia mi od 20-7 rano z dwoma karmieniami to po 8 jest juz śpiąca i marudna. Płaczu dużo bo do tej pory jak nie chciała zasnąć w domu to ja od razu albo wózek i na podwórko albo w samochód i jeździłam z nią 3 Godz. Ale Dzisiaj leje cały czas to na podwórko nie Pójdziemy, a jak zobaczyłam wyciąg z konta ile razy tankowalam samochód w tym miesiącu to mi się odechciało.
 
Doli jak to kto
u nas wszyscy maja niezle spusty nie tylko Basia hahaha

zaraz spadam do lekarza mama juz jest musze jeszcze tylko Basie do lozeczka polozyc zeby spala
 
reklama
Anulka u nas mniej niz 20st wiec ja wode podaje sporadycznie. No duzo pije. Moze podpytaj lekarza? Zycze wytrwalosci z usypianiem. U nas powoli pierwsze sukcesy. Ale bylo bardzo ciezko.

Sataga zdrowka dla synka!! Zawsze cos :/

Babydust ale wyzera :D

Margo ja lece za tydz z dwojka dzieciakow. Najbardziej sie boje akcji kupa bo wczoraj byly 2 i to po pachy. Jak ja ja w tym samolocie przewine? :D po nowym mleku ja tak odblokowalo. Zupelnie inne dziecko :) radosne,brzuszek nie dokucza. Pepti do kosza!!

Doli hmmmm ja nienawidze biegac :p
A cwicze z Jillian Michaels. Dla mnie rewelka. Chodakowskiej nie znosze. Nie moge zrozumiec dlaczego wszyscy sie nia tak podniecaja. Dla mnie jej treningi sa cholernie nudne :/ a wierz mi ze z 10 razy probowalam zrobic skalpel i ni chu... ilez mozna ceiczuc same ramiona?? Nie wiem nie moge sie przekonac!!

Milia kciuki za dzisiaj!!
 
Do góry