reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Natasza a bo glodny i glodny, cycki je, potem puste ryczy dalej... Już 3 razy dostał mm.. Ryczy o nie jak wypije mleko 1 fazy...
 
reklama
Dziewczynki ja dziś na USG główki i neonatolog i jest wszystko ok, mamy jeszcze na wszelki wypadek odwiedzić neurologa no i może kontrolne USG za m-c, ale to do decyzji naszej należy czy nam się chce. Mała już waży 4500g od wyjścia ze szpitala przybrała 1800g, pani dr była w szoku, że na samej piersi i tak dużo jej przybyło, ale Roksana też tak przybierała 1,5kg po 6 tyg. Ważne, że rośnie, choć mi wydaje się, że ona mało je :p
 
Maksika Wiaj :)

fajnie macie ze taka temp. ;) u nas cieplo sie robi ale jeszcze nie zeby upaly, no i wiatr straszny wiec jeszcze tak nie rozbieram malej, ale wiadomo juz lzej ubieram i jak widze ze cieplo to kocyk zdejmuje, choc moja mama to juz i tak by patrzala ze zawieje ja zaraz... :D

moja dzis w nocy hmm wlascieiwie to rano jedzenie dopiero po 5. :szok: o 4. w ogole wstalismy bo moj do pracy sie szykowal i poszlam sprawdzic czy spi, t sie przestraszylismy, bo mala zero reakcji na nic, zlapalam za raczke poprawilam kolderke, poglaskalam i nic. myslelismy ze cos sie stalo, na szzescie sie w koncu ruszyla o odetchnelismy, pierwszy raz taki twardy sen miala
 
Zadam może dziwne pytanie ale co robicie z maluchami w ich okresie aktywności? Macie jakiś przykład zabaw? Chciałabym te z wprowadzić plan dnia, ale nie wiem jak się za niego zabrać, w końcu nie zawsze mała będzie się budzić i jeść o tej samej porze...
 
Ale mały urządził koncert....płacz taki że masakra, brzuszek miękki cyca nie chciał...dostał butle, wypił cala, dopil cyca i zasnął, po 15min obudził się na kupe wzięłam go i zwymiotowal tak jak nigdy :o i od razu uśmiech na buzce....
 
Hej Dziewczynki!
maksika - witaj!
u nas też dziś gorąco, Młody w samym bodziaku, a jak spał to go tetrówką a nakryłam.
u mnie ból głowy dzień 2:-( dzisiaj tylko 1 paracetamol, ale wczoraj po 3 dopiero byłam w stanie wstać z łóżka. słabe to, szczególnie przy dwójce dzieci. jeszcze mój robi dziś zaległe pępkowe, popiją chłopaki.

milia - co u Was?
Doli - wyluzuj się, już 2 miesiące karmisz, może nie ma sensu się męczyć? albo odciągaj i dawaj z butli, moja koleżanka robiła tak pół roku, bo jej córcia strasznie się złościła przy piersi, krótka jadła, źle przybierała, a jak zaczęła odciągać, to bajeczka. upierdliwe to, ale dawała radę. oczywiście laktator elektryczny, bo ręcznym to nie ma bata tyle ściągnąć. a Hubiemu pewnie łatwiej z butli ciągnąć, teraz jak gorąco, to mu się tym bardziej nie chce. i wcale mu się nie dziwię;-)
karina - jak tam u Ciebie? stawy bolą?
tabasia - mam nadzieję, że to jednorazowe.

Małemu znowu się kolki zaczęły po wieczornym karmieniu. nabiału nie jem, już nie wiem. ale tylko po wieczornym, więc to chyba nie od czegoś, co zjadam, bo by było przez cały dzień. kolki podobno się nasilają wieczorem. w nocy spokój, w dzień też. i jeszcze mi dziś zieloną kupę rąbnął i nie wiem, czy się martwić, czy co...
 
Asia to super :)

Witaj nowa forumko

Szaj najczesciej malej nie przeszkadzam ;) lezy sobie w koszyczku i oglada zabawki :) jak jej sie nudzi i zaczyna nawolywac to wtedy klade ja na kanapie i sobie gadamy do siebie jak to jej sie nudzi (albo mi ;)) to klade ja na mate i ma nowe zabawki do ogladania , potem klade na brzuszek o ile nie jest po jedzeniu i znowu troche oglada swiat z innej perspektywy - dzisiaj mnie zadziwila bo 3 razy pod rzad przewrocila sie na plecki z lezenia na brzuchu ale to bardziej przez przypadek a nie swiadoma czynnosc :) po prostu jedna strona ciala przewazala jak glowa sie ciezka robila :-D
najczesciej po tych wszystkich czynnosciach mija godzina lub poltorej i mala znowu do spania jest ukladana :D
duzo do siebie gadamy jak mala jest na przewijaku :)

Szaj dziecko naprawde ulozy sobie pory karmienia i spania i beda one bardzo zblizone codziennie +-30 minut
ale plan dnia ty ukladasz dziecku przez to ze np po nocnym spaniu czas na jedzenie i zabawe potem na drzemke mala idzie spac do lozeczka (lub gdziekolwiek ty chcesz) potem jedzenie i zabawa i spacer ktory trwa mniej wiecej tyle samo kazdego dnia potem wiadomo jedzenie i zabawa i drzemka znowu tam gdzie chcesz , kapiel mniej wiecej o stale porze i potem odkladane do spania o tej samej porze
polecam kladzenie dziecka spac maks o 20 :) przynajmniej troche czasu dla rodzicow zostaje w ciagu dnia

Pat nasza tez dzisiaj dala koncert po kapieli :/ i w sumie nie wiem dlaczego :( uspokajala sie tylko jak bralam ja na reke (samolocik ) i jak masowalam brzuszek ale ani baczka ani beku nie bylo a potem taka wrzeszczaca przystawilam do cyca zalapala zjadla z dwoch cycow (z wrzaskiem jak zmienialam cycka) a potem odplynela :/

czy sa jeszcze jakies kwietniowe maluszki ktore jedza tylko 6 razy na dobe ? bo to juz kolejny dzien jak tylko tyle karmien mamy :/
w nocy miala 8 godzin bez jedzenia (a ja o 2 w nocy musialam laktator uzywac bo cyc jak kamien)
 
Pat, Doli no to mamy to samo. Wlasnie taki koncert mi odstawia ze juz swojego T zaangazowalam do uspokojania bo sil brakuje. Najedzona, umyta, przebrana i zle. Butle 120 wyciagnela i dalej mam wrazenie ze glodna. No oszaled idzie. Teraz na brzuszku lezy i tez zle.
Szaj moja mala w dzien zazwyczaj ma ogolem ze 3-4 godz aktywnosci, wtedy roznie lezaczek albo mata, ale teraz odkryla ta zabawke mr B bo ma kolory czarny i bialy.
No i ciag dalszy wycia.....
 
reklama
Do góry