reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Aneczka my mielismy tez czopki luminalum + witaminy cebionmulti. 5 dni i zeszla. Ale jak wyjdzie powyzej 15 to raczej lampy. Moja kolezanke ta sama lekarka polozyla bo mial maly 17. A nam przy 14 te leki. w tym samym dniu dzieci badane i urodzily sie z 3 dniowa toznica.
 
reklama
Doli niezle :)

odniose sie jeszcze do stanikow do karmienia :) ja juz z nich zrezygnowalam na rzecz moich starycch push upow i usztywnionych :)
te do karmienia nigdy mi sie nie sprawdzaly , splaszczaly mi cycki i uciskaly poranione sutki i to bolalo , te usztywniane tego nie robia a tak samo latwo mozna je zawinac i cyca wystawic

nie znam sie na zoltaczce :/ nam schodzila sama

co do szczepien to na pewno skojarzone na rota nie wiem czy zaszczepie bo u nas raczej tego nie ma (2 razy w zyciu byl) a zaraz wakacje wiec tez mniej szans na zarazenie
co do pneumo i meningo to moje byly szczepione ale po 2 roku zycia wtedy 1 dawka wystarczy
ale teraz to nie wiem co zrobie bo mloda do zlobka zapisalam i w zaleznosci od tego kiedy go dostanie to wtedy bede sie zastanawiac :/ choc syn od 15 miesiaca zycia w instytucjach a szczepiony po 2 rż . zobacze co pediatra zaproponuje
swoja droga to u pediatry to jeszcze nie bylismy, widziala nas 3 razy polozna i mowila ze nie trzeba isc do pediatry bo wszystko ok
i ze pierwsza wizyta u pediatry dopiero przed szczepieniem
a wie ze chce o 2-3 tyg opozniac szczepienia bo syn mial nieporzadany odczyn poszczepienny po gruzlicy w 1 dobie i takie tez wtedy mielismy zalecenia zeby szczepic co 8-10 tyg a nie co 6 tyg
 
Hej.
Bylam wczoraj u koleżanki na zlocie matek karmiących:) fajny czas na ploty. Teraz zbieram sie i musze coś,zrobić. Prasowanie np.... W piatek idziemy na urodziny przyjaciolki mojej Tysi. A,za miesiąc jedziemy nad morze :)

Sharmota - jak to dzień przed porodem cie zdradził? A,żeby mu usechł za przeproszeniem. Nastka mi się podoba.

Moja też je od wczoraj co 1.5h

Co do szczepienia na rota - nawet moja pediatra uważa ze jest bez sensu. Wszystkie inne - namawia. A rota mówi ze szkoda nawet podawać bo szczepow rota wirusa jest za dużo. Zreszta jak bylam z,Tys w,szpitalu właśnie z,rita to ona byla na 6 dzieci jedyna nieszczepioną.
 
Cześć dziewczyny,

Sharmota przykro mi że taki sku... z tego Twojego chłopa...

Doli no to Hubi przywalił. Nic tylko się cieszyć :)

A moja gwiazda sama nie wie czego chce.

W nocy jako tako śpi, budzi się jak w zegarku co 3 godziny na karmienie. A w dzień to cyrki wyprawia.. Teraz od 8.00 nie śpi tylko na zmianę ciągnie cyca i marudzi i tak do 14.00-15.00, później dźemka i znowu marudzenia. I tak od kilku dni. Czasami jak tak ciagnie bez przerwy to pokarmu już nie mam i normalnie co raz bardziej sfrustrowana jestem. Nie wiem o co jej chodzi. Brzuszek miękki, pieluszka czysta, najedzona i marudzi albo ryczy jak szalona... I nikt mni nie wierzy bo jak mamy gości to normalnie zachowuje się jak aniołek ://

Ech ide bo znowu ryczy...
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi odnośnie żółtaczki i szczepień:-) uspokoiłam się trochę. a co do szczepień, to muszę sprawę przemyśleć jeszcze raz.
Margo - to samo miałam z pierwszą, darła się niemiłosiernie, a jak goście byli to aniołek. o co im chodzi? takie towarzyskie od urodzenia?
 
My się karmimy, położna rozwiała moje wątpliwości i jest ok..

Chciałabym wyjść ale boję się dźwigać wózek po schodach jeszcze. Za to wysprzatalam, pranie czeka żeby powiesić ( maz naprawil pralkę) i zaraz sobie pierogi ruskie ugotuje :)

Aylin fajne takie spotkanie :) gdzie jedziesz? Masz coś do polecenia? My się wybieramy w lipcu / sierpniu...
Co do rota mam takie samo zdanie

Margo a jak u was z wagą? :) bo Karolinka wyglada dorodnie;) mój jest też bardziej ciekawy, rozgląda się
 
sharmota, ale ch.j z twojego faceta. dobrze że się wyprrowadzacie. trzymam kciuki żeby wam się wszystko ułożyło.

Doli, no to pięknie przybrał! a Ty się tak martwisz. chyba za bardzo wszystko analizujesz. dawaj cyca i już, nie myśl za dużo :) mój już kolejny tydzień 350g przybrał. tylko od wczoraj też co 1,5-2h chce (.), w nocy też :/ buuuu

Lei, witaj w klubie ;) ja rano też nie wiem w o ręce włożyć. na szczęście moja starsza już odpieluchowana więc mniej roboty :)

aneczka, ja na rota nie szczepię. moim zdaniem też bez sensu. my tylko 6w1 i meningo bo u nas jest bezpłatnie. a i tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z tych dwóch dawek przed 12 m-cem i nie podać jednej po roczku. ja uważam że im mniej szczepionek tym lepiej.

mojemu tez się ulewa praktycznie po każdym karmieniu. ale nie chlusta. pamiętam, że Laura też sporo ulewała, ale jej przeszło po kilku miesiącach.
 
Witam

Dzien dobry
Nocka slaba ale nie wiaze tego z curry tylko z zarlocznoscia mojego dziecia
obudzila sie na jedzonko o 1 dostala cycka ale odlozona do lozeczka po 5 min sie obudzila bo jej sie odbilo jeszcze wiec myslalam ze jak nie spi to dostanie drugiego cycka to moze dluzej pospi :/ no i tak jadla w sumie cala godzine , wzielam ja pozniej na pol lezaco/ na pol pionowo polozylam na swoim brzuchu zeby odbila i .............obudzilam sie po 3 z mala w tej samej pozycji a ja z bolaca skrecana szyja
odlozylam mocno spiace dziecie do lozeczka a ona znowu po 5 min oczy jak 5 zl :// no to sobie mysle ze minelo 2 godz od ostatniego karmienia to znowu cyckiem ja uspie , znowu zjadla z 2 cycow i znowu odlozona do lozeczka sie obudzila bo czkawki dostala bo znowu jej sie odbilo
opadla z sil oddalam mala mezowi :/
obudzila sie o6,30 z wielkim krzykiem na jedzenie zjadla i kolejny raz odlozona do lozeczka sie obudzila po chwili - no masakra jakas nie spi do tej pory , znowu ma czkawke bo jej sie odbilo ale gapi sie na zabawki a ja ledwo na oczy widze :(
zaraz znowu bedzie jedzenie znowu usnie przy cycku i znowu cos czuje ze sie obudzi jak ja odloze :(

U nas tez nie przespana nocka, ale nie ze placze, wczoraj po kapieli obudzila sie juz 22.30 ale to przez to ze przed kapiela spala ponad 3 godz, okol 24 znowu pobudka, je tak zachlannie ze jej sie co chwile ulewa, ciagnie tak ze sie zachlysnie, dusi sie i kaszle ale cyca nie pusci, jadla chyba 15 min i ulalo jej sie cale to jedzenie a ta reke se ssie i dalej glodna, jak swinka normalnie. Potem oczy jak 5 zl i nie spi, przebral ja moj za 10 min kupa taka ze pielucha pelna:szok: Czkawka tez co troche.
Moze za duzo w dzien spi a w nocy jej sie nie chce?


Sharmota, co za dupek!!! Dasz sobie radę bez niego, ale o alimenty załóż mu sprawę.

Karina, mam nadzieję, że antybiotyk zadziała, a te badania na ilość leków we krwi kiedy?
Kubuś super :-)

Współczuję Wam tych nocek, u mnie znów spokój od 23.30 do 6 rano :-) i teraz po śniadanku ładnie śpi w łóżeczku :-)
A ja już dostałam okres :-(


Milia juz okres? A jak dlugo z ciebie schodzilo?



I po wizycie, jestem w szoku
W tydzień przybrał 400 gr!!! I to na cycku a ja chciałam rezygnować bo nic nie leci!!! :o

Hubi waży 3580 :)

Aneczka może niech sprawdza mu poziom bilirubiny? Ja będę szczepic chyba 5w1 albo 6w1 + pneumokoki,

A ty juz panikowalas a tu mlody sie najada i przybiera:tak:

:tak:
Karinka oby Emily dawki unormowali zeby pomagaly, pewnie sie organizm przyzwyczail. Zdrowka zycze
 
reklama
Aneczka no chyba towarzyska bo to aż nie do uwierzenia - ryczy i ryczy a jak tylko ktoś obcy do domu przychodzi to zachowuje się grzecznie nawet jak nie śpi. Nawet kwękania nie ma. Normalne "fasadowe dziecko" jak to moja szwagierka mówi.

Wow Anulka ładna waga :)

Doli moja tydzień temu miała 3850. Wydaje mi się że do 4 kg dobiła bo czuję różnicę jak ją na rękach noszę. Następne ważenie dopiero za trochę ponad 2 tyg.
 
Do góry