reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

neta tak liczona jest średnia więc jak iść na L4 to już nie wracać

Lakara nie mam pojęcia :( może być jak okres tylko silniejszy
 
reklama
Lakara ja przy poronieniu nie mialam zabiegu, sama sie oczyscilam.. mialam wieksze i bolesne krwawienie... hmm:-(

Margomari witaj :-)

Amisia221 ja przy ostatnim badaniu THS mialam 2 biore euthyrox 25..:tak:chociaz nie wiem czy to nie za duzy wynik mam...

Mila83 super sie oglada okruszki na monitorze i dwa razy wiekszy strach ze cos bedzie nie tak... tez jestem ciekawa plci, chcialabym parke no ale najwazniejsze zeby bylo zdrowe... :tak: mysle ze moze dowiem sie tego juz nie bawem :tak:
 
I jeszcze jedno, podobno jeśli weźmie się L4 np na tydzień czy dwa a potem za 2 miesiące już takie stałe to czy ma to wpływ na wyliczenie zasiłku chorobowego? Tak ostatnio znajoma mówiła, ze wybrała cały urlop jak się źle czuła a teraz od września (6.miesiąc) wzięła już do końca ciąży L4 - nie brała wcześniej krótkich L4 bo niby zaniża to później te wyliczenia. Nie wiem czy pisze jasno, ale czy wiecie coś na ten temat?

zasilek chorobowy wylicza sie ponownie jesli przez 3 ostatnie miesiace nie chorowalas wiec jezeli jestes na l4 zwyklym nie ciazowym to fakt moze wtedy zanizyc ale nie dotyczy to ciazowych zwolnien i zwolnien czestrzych niz 3 miesiace
ja np bylam na zwolnieniu w czerwcu (nieciazowe ) i na koniec sierpnia (ciazowe) wiec caly czas podstawe mam liczona z ostatnich 12 miesiecy poprzedzajacych zwolnienie z czerwca czyli 100% bo wczesniej na zwolnieniu nie bylam wiec nic mi sie nie obnizylo :)

własnie chyba jest liczona średnia z 12 msc poprzedzających zwolnienie lekarskie. Jezeli było to zwykłe zwolnienie to jest płatne 80% ze średniej. Jak 100% czyli ciążowe to średnia. Na nowo liczone jjest dopiero po 1 stycznia. Takie przepisy nfz i juz. Kolega kadrowy tak mi powiedział ale mówi ze musi sprawdzic dokładnie czy cos sie nie zmieniło w ciagu ostatniego roku.
Nie opłaca sie iśc na zwolnienie u mnie w tym roku bo wtedy bez pramii mi policzą. A tak po 1 stycznia bede miała jeszcze premie liczone. A na zwolnieniu byłam 2 tytg w lutym w miedzyczasie dostałam podwyżkę wiec z lutego a teraz to dwie ózne kwoty
 
no owszem srednia z 12 miesiecy ale poprzedzajace zwolnienie lekarskie
ie oznacza to jednak, że każde nowe zwolnienie lekarskie, czy też zasiłek innego rodzaju w kolejnym miesiącu będzie powodował wyliczenie na nowo podstawy świadczenia.
Zgodnie natomiast z art. 43 ustawy zasiłkowej, podstawy wymiaru zasiłku nie ustala się na nowo, jeżeli między okresami pobierania zasiłków zarówno tego samego rodzaju, jak i innego rodzaju nie było przerwy albo przerwa była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe.
takze jak wezmiecie teraz zwolnienie a potem wrocicie do pracy ale pojdziecie na zwolnieie znowu w przeciagu 3 meisiecy to podstawa wymiaru czyli wyplata bedzie za kazdym razem taka sama nic sie nie traci !!
 
ja tak poszalm na L4 w tamtej ciązy, miałam 3 podwyżki poprzednio i summa summarum dostałam dużo mniej kasy niż normalnie wypłaty, no ale trudno. i liczyli mi chyba z 6 mc albo wlaśnie z 12
 
tak niestety zwolnienie z maja troche zmieni ci wynagrodzenie bo minelo juz 3 miesiace i beda na nowo ustalac wysokosc zasilku ale tak na szybko (nie wnikajac w szczegoly) to do listopada powinnas byc choc na krotkim zwolnieniu aby premia z poprzedniego listopada ci sie wliczala
 
Ostatnia edycja:
reklama
neta nie znam sie az tak super mozesz zapytac sie na stronach zusu bo byc moze to zwolnienie w maju juz ci o ten miesiac przedluzylo i w grudniu dopiero by ci przypadal ten termin
 
Do góry