reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

reklama
Jestem właśnie po wizycie - prawdopodobnie mam niedoczynność tarczycy. Zleciła mi kolejne badania w tym kierunku, usg tarczycy i kontrolę za 2 tyg. W międzyczasie mam już zacząć brać Letrox na zbicie tsh. Faktycznie, w 1 trymestrze poziom tsh nie powinien przekraczać 2,5. Pocieszyla mnie, że nie jest źle, miała już pacjentki z o wiele wyższym poziomem niż mój, wiec mam się nie martwić na zapas :-). Przeczytam sobie jeszcze ulotkę dla świętego spokoju i biorę się za zajadanie leku :-).
 
Szaj w wiesz w szoku jestem, bo w 1 ciąży miałam w1 trymestrze tsh 2.8 i nic nie dostałam! a teraz miałam tyle przed zajściem :o także musze wypytać moja lekarkę o to i mam nadzieję, że jak coś to te tygodnie kiedy żyłam w nieświadomości nie zaszkodziły dzidziulowi
 
Ja z pracy nadaje wiec tylko o tsh. Mialam 2.66 przed a teraz nie wiem bo nikt zadnych badan mi nie zleca. Do szpitala dopiero w pazdzierniku wiec juz zaczne drugi trymestr. Ale ja z tych co sie za bardzo nie przejmuja bo przeciez musi byc dobrze :) :) w pierwszej ciazy nawet tego nie badalam...
 
Olusia, ale fajnie sie czyta o Twoim podwojnym usg. ale to super uczucie musi byc ogladac 2 kruszynki :) ciekawe jaka plec bedzie.

neta, to kuruj sie, zeby jakies wieksze chorobsko sie nie rozwinelo.

lakara, jedz do szpitala i powiedz, ze boli cie tak, ze juz dluzej nie wytrzymasz. beda musieli cos zrobic.

tak piszecie o tym tsh... to jest podstawowe badanie w ciazy? bo mi ani w pierwszej ciazy ani teraz nie zlecali.

kurcze dziewczyny, tak sie zle czuje, ze nie wiem :( juz nawet nie mowie o mdlosciach, ale ja poprostu nie mam sily. mala w zlobku codziennie do 14, a ja ten caaly czas leze i nic nie robie. po poludniu ledwo sie zbiore zeby na godzinke na spacer z nia wyjsc. odebralam wyniki krwi i w sumie tylko czerwonych krwinek mam ciut za malo, ale minimalnie ponizej normy. hemoglobina ok, wiec to raczej nie jest anemia. no nic, dzis mam wizyte, zobacze co mi ginka powie.
 
Ja jak zaszłam w ciążę miałam 0,3 teraz mam 1,9 . W poprzedniej ciąży miałam 4,35 w 6 tyg ciąży i widocznie dostałam za mała dawkę eutyroxu bo 8 tyg już poronilam. Dlatego teraz sama sobie badam tsh 2 razy w miesiacu
 
Hej Dziewczyny :-)

ja przed obecną ciążą również nie wiedziałam, że mam za wysokie tsh, miałam ok. 2,5-2,8, a norma wg laboratorium jest aż do 4,2. Tyle, że niestety nie dotyczy to kobiet w ciąży. W tej ciąży zaraz po zrobieniu testu zmierzyłam sobie tsh i wyszło mi 2,97. Po tygodniu zażywania euthyroxu 25 mg spadło do 2,2, a endo kazała mi zwiększyć dawkę do 50 mg, a teraz czekam właśnie na aktualne wyniki i zobaczymy na wizycie w poniedziałek.
Tarczyca może trochę namieszać, więc lepiej zrobić sobie nawet na własną rękę to badanie i mieć spokojną głowę :-)

Margomari cześć!
 
Dziewczyny dzięki. Jakoś przeszło, i spałam i nie poczytałam.


Pojechalabym do szpitala tylko nie mam Auta, a zadzwonić po taxi czy pogotowia nie mogę ponieważ jestem Głucha. Jest z tym kłopot. Tutaj jesteśmy zdani na siebie.
Jeśli znowu będzie boleć mnie to pojadę do szpitala.
 
zasilek chorobowy wylicza sie ponownie jesli przez 3 ostatnie miesiace nie chorowalas wiec jezeli jestes na l4 zwyklym nie ciazowym to fakt moze wtedy zanizyc ale nie dotyczy to ciazowych zwolnien i zwolnien czestrzych niz 3 miesiace
ja np bylam na zwolnieniu w czerwcu (nieciazowe ) i na koniec sierpnia (ciazowe) wiec caly czas podstawe mam liczona z ostatnich 12 miesiecy poprzedzajacych zwolnienie z czerwca czyli 100% bo wczesniej na zwolnieniu nie bylam wiec nic mi sie nie obnizylo :)
 
reklama
Do góry