reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Może którejś się przyda.

Ja do szpitala mam zamiar spakować:

Dla siebie:
- koszule nocne x 3
- klapki
- 2 ręczniki
- biustonosz dla karmiących
- wkładki laktacyjne
- matki z siateczki jednorazowe
- podkłady poporodowe, tudzież podpasko-pieluchy ;)
- podkłady higieniczne
- skarpetki (z dwie pary przynajmniej)
- grzebień, gumki do włosów, wsuwki
- żel pod prysznic, szampon do włosów, żel do higieny intymnej, pasta i szczoteczka do zębów
- tantum rosa - z 4 saszetki
- własne sztućce i kubek
- woda duża i mała, herbatniki, coś czekoladowego, wafle ryżowe
- szlafrok
- ubranie na wyjście
- ręcznik papierowy i papier toaletowy
- kosmetyki kolorowe i koniecznie pomadka ochronna do ust!
- książka /odtwarzacz z muzyka/ krzyżówki
- telefon z ładowarką i ewentualnie aparat

Dla dzidzi:
- kosmetyki (płyn do kąpieli, krem do pupy)
- chusteczki nawilżane
- ręcznik
- ubranka, skarpetki i łapki
- z 3- 4 pieluszki tetrowe, 2 flanelowe
- pampersy 1-ki
- rożek
- ubranko na wyjście (niby kwiecień ale biorę lekki kombinezon polarowy i czapeczkę wiosenną na uszka, wiązaną)

W razie czego resztę ktoś mi dowiezie. Wszystko zależy od szpitala, w którym chcecie rodzić. Najlepiej się do wybranego wybrać i osobiście zapytać. Ja tak zamierzam zrobić :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magda u nas nie można mieć niedrapek od niedawna jet przepis ze dziecko ma się czuć lapkami.
EJ w ogóle leże sobie na boczku i tu nagle brzuch mi wnet rozrywa,!! Nagle mam mega guza w prawym boku nad kością a guz z miejsca żołądka mi znikł. Chyba się próbuje przekrecic jeszcze
 
Jestem. Zalamka :(
Lapskami przez brzuch wyczula ze mala glowa w dol. Ja im nie ufam. Z usg problem wiec znow pojde prywatnie. Ten glutek mogl byc kawalkiem czopu. Cisnienie mialam wysokie i mierzyla kilka razy. Z tym zoladkiem troche sie wystraszyla,wahala sie czy do szpitala nie wyslac. W koncu zadnej decyzji nie podjela :/ wziela krew tylko zeby sprawdzic czy nie mam zatrucia ciazowego...
Echh ryczec mi sie chce :( jaka opieka :(
 
Tabasia,
jeśli poczujesz się naprawdę źle albo stwierdzisz, że coś ewidentnie jest nie tak, to od razu jedź do szpitala. Nie ma co ryzykować.Wysokie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne i nie można go bagatelizować.
 
Kurde, Tabasia, co za metody średniowieczne... Wcześniej też łapskami czuły, ze głową w dół, a to dupka była, w szpitalu przed porodem naprawdę nie robią usg??? :-(
 
Ja normalnie załamka. Zanim tata obiad zjadł mała wyskoczyła z tekstem, że mamy dla niego niespodzianke, że jak wyjdzie zapalić to mama torta wyciągnie (chciałam ją uciszyć ale sie nie dało) i że mama perfumy mu kupiła.i nici z niespodzianki.
 
Kuzwa caly czas o tym zatruciu ciazowym mysle...
Ten bol w gorze brzucha i wysokie cisnienie. Nie mam bialka w moczu ani nie jestem jakos wybitnie opuchnieta. Czyli 50/50. I co mam robic? Nie chce na noc jechac do szpitala bo juz jestem wymeczona od 4 rano nie spie :(
Jutro bede na fizjo to najwyzej podejde i im powiem co i jak...
 
Myla u nas niedrapki obowiązkowo trzeba mieć ze sobą. Ja tam tylko w szpitalu ich używałam a potem poszły w odstawkę;)

Tabasia szok. Widzę, że nie tylko mój smyk taki dzikus:D i tez się chyba wczoraj odwrócił bo mi gula wychodzi prawie tuż pod mostkiem...:what: i wydaje mi się, że to przez to mnie tak całe podbrzusze bolało... :eek:

W ogóle to jutro zaczynam 38tc a następna wizyta 24 marca, o ile dotrwam:D dla mnie to tak trochę późno na końcówce ciszy...
 
reklama
Choc jak pojechalabym dzisiaj to szybciutko by mnie wzieli a jutro w dzien znow kilka godzin spedze :/ nie wiem co robic :/
 
Do góry