reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

ale on nie ma zatwardzeń dziś wypił aż 200ml wody i były normalne dwie kupy....ale może zmienie ale na jaką w takim razie?????????

a mój jak zje o 8.30 ma drzemke dopiero około 10.30-11.00 nie wcześniej....ale on niby sam zasypia ale zawsze kokosi się godzine i ja nie wiem czemu:dry: raz mu się odbije to mu sie jedzenie podniesie a odbijany jest ale rzadko się zdarza żeby usnął bez kręcenia się zaśnie w końcu ale kręci się godzinę i nie wiem czemu tak ma....

NiaNiu też tak robie z tą pieluchą....

a dziś dostał czopka przed ósmą a poszedł spac dopiero po 21.00 nie dawno usnął i się znowu kręcił i machał głową na boki i sama nie wiem czemu:nerd:
 
reklama
Ada no troszke pije ale nie chce za bardzo:baffled: najlepiej mu smakuje woda z syropem a dostaje rano i wieczorem po 40ml i oprocz tego w ciagu dnia czasem wypije 40ml a czasem jeszcze ze 100ml wody albo herbatki ale zazwyczaj niechce mu sie pic wiec go nie zmuszam, moze dlatego ze po herbatce albo wodzie mu sie to ulewa:-( no chyba ze spi na rekach:baffled: a na kupke wczoraj wyprobowalam sposob Niani:tak: dalam mu 40ml wody Nałeczowianki bo on taka pije tylko nie przegotowanej :tak:i o 22-ej byla kupa:-p:tak::-D
a jesli chodzi o herbatke to daje ulatwiajaca trawienie z hippa
o wlasnie ulal....

Maju mój Alan też nie chce pić :-( a jak już Go zmuszę, to zawsze uleje... Baaaaa... Nawet zwymiotuje :sorry2::-( Od wczoraj wypił może z 30 ml... Dosłownie po kropelce Mu wkraplam do buźki, żeby choć troszkę się napił, ale przecież tak się nie da... Ale najlepsze jest to, że robi ładną kupkę, siusia też ładnie i się zastanawiam, czy samo mleko Mu wystarcza ??

Kurde, chciałam tyyyyyyyyyyle napisać, a już się wierci i stęka :baffled:
 
Hej :)
Jestem dziś pierwsza :D Aż nie wierzę ;) A to tylko dzięki mojemu synkowi, bo obudził się godzinkę temu na jedzonko, a teraz zasnął w leżaczku :D Pośpi pewnie jeszcze do 9tej... Ja z resztą też się jeszcze zaraz kimnę :)
Wczoraj kupiliśmy Alinkowi nowe mleko, tzn. też BEBILON, tylko, że przeciw ulewaniom, bo Ali dużo ulewa i jestem w szoku, bo odkąd je pije, to ani razu jeszcze nie ulał i nawet wypił kilka łyczków herbatki i też nie ulał :szok: Tylko byłam strasznie zdziwiona, jak zrobiłam pierwszy raz to mleko, że ono jest takie gęste... Jak kaszka prawie... No, zobaczymy jaka kupka będzie po tym mleku i czy wszystko jest po nim ok... Jeżeli tak, to na razie będziemy tego mleka używać, jeżeli nie, to wrócimy do Bebilonu HA. A dziś spróbuję dać Mu wodę mineralną.

Ada, mój Mały też się wierci i kręci zanim zaśnie i to chyba normalne u takich małych dzieci i On nawet przez sen tak ma....... Ale masz fajnie, że Mały Ci tyle pije... Mój nie chce prawie wcale....

Ali w nocy obudził się tylko raz o 2giej :D zjadł 120ml i dalej kima do 6:30, więc nawet się wyspałam :) No, ale i tak idę się jeszcze kulnąć koło mężulka :-D
Aaaaaaaaa... No właśnie, a propos mężulka, to byłam w piątek u ginki, wsio ok, zagojona jestem ładnie, przepisała tabletki anty ( yasminelle, ja brałam kiedyś yasmin i czułam się po nich super, a te podobno mają jeszcze mniejszą dawkę hormonów ) jakieś tablety, żeby mleczko się już nie wydzielało ( chociaż była w szoku, bo już mi prawie nic nie leci, a ja dopiero 2 tygodnie nie karmię w ogóle ) pobrała cytologię, zbadała cycki, zrobiła usg, podziękowała i się pożegnałyśmy :D heh... koniec chodzenia co chwila do ginki :) ale suuuuuuuuuuper :)

A tak w ogóle to DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM I MIŁEJ NIEDZIELKI :)
 
Hej Ciotki Klotki :))

:-D:-D:-Draczej czrownica;-):-D:-D

Chciałam tak napisać, ale bałam się, że się obrazisz ;))

aaaa wiem co chciałam jezscze napisać, sprawdzone na moich dwóch chłopakach- działa:tak: wkazdym razie

niektóre dzieci kiedy usypiają wydają sie nadmiernie pobudzone i trzeba im ograniczyć bodźce wzrokowe, ja w tym celu uzywam pieluszki tetrowej:tak: rozkładam ją na pojedynczo, wtulam ją jakby w buźkę Marcelka i delikatnie zakładam jedną warstwe na oczka:tak: zeby nie wkurzała go karuzela albo cokolwiek innego co jest w zasiegu wzroku:tak: polecam bo działa:happy:

Moja cwana bestia ją ściąga sobie sama, więc zrezygnowałam :) Niektórzy polecają też zrobienie daszku z dłoni, póki się oczka nie zamkną.
A karuzelkę to zdejmuję jak ją kładę spać a potem jak się obudzi to wieszam ponownie.



NiaNiu też tak robie z tą pieluchą....

a dziś dostał czopka przed ósmą a poszedł spac dopiero po 21.00 nie dawno usnął i się znowu kręcił i machał głową na boki i sama nie wiem czemu:nerd:

Pati też macha na boki i sobie śpiewa jakby kołysankę aaa kotki dwa :) tak miauczy też czasem jak koteczek malutki, w ten sposób dzieci się wyciszają, odgradzają od nadmiaru bodźców, to taki ich sposób na zasypianie.

Silunia - jak super, że to nowe mleczko służy Alankowi :) Ja łykam Cerazette przeciw dzidziusiom od wczoraj i ustawiłam sobie dzwonek w telefonie "weź pigułkę" jak z Seksmisji hihi.

Nie uwierzycie kochane kobietki ale PATRYCJA PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU PRZESPAŁA CAŁĄ NOC BEZ JEDNEGO BUDZENIA !!!
Wczoraj wieczorem troszkę marudziła, miała problem z zaśnięciem, więc po zatankowaniu o 20 do pełna usnęła d\tak na dobre bez przebudzania się ok 21:30. No i obudził ją rano dopiero budzik męża o 6:00. Ja byłam w szoku wielkim a cycki miałam jak kamienie. Bo leniwa dupka jestem i nie chciało mi się w nocy ściągać :))

Chyba minął jej kryzys 6 tygodniowy bo dzisiaj obudziła się w boskim nastroju, grzecznie leżała w łóżeczku i gapiła się na karuzelkę, potem na podłodze i na pieska. Na macie ściągała sobie skarpetki i obracała na boczek. A ja w tym czasie wyszłam z psem na spacer i zrobiłam śniadanie. Potem zauważyłam ok 7:15 że ziewnęła raz i drugi to położyłam ją do łóżeczka... nie minęło kilka minut a już dziecka nie było, sama sobie zasnęła. No i śpi do teraz a o 9 ją jednak muszę obudzić bo lecimy do kościółka na mszę, DD będzie miał pasowanie na aspiranta :))

Tak więc miłego dnia wszystkim kobietkom i uciekam się szykować. Do potem :)
 
Aduś my mamy taką mate tez jestem z niej zadowolona mała sie nią interesuje ale zakładam tylko jedną zabawke i ona wyciąga po nią rączki lub obserwuje a ma tylko 5tyg. myśle że do 9-10 bedzie miała radoche. Zdjęcie mi średnio wyszło:baffled:
a i niektóre zabawki - zawiszki piszczą i dzwonią itp wiec biore je ściągami i do wózka na spacer biore i zawieszam w wózki o piszczy moja mała
 
o kurcze u nas tez zywiec:baffled: a wczesniej miałam nałęczowiankę, ale nie potrafie powiedzieć jak było z kupkami wtedy, nie zarejstrowałam tego:blink:

aaaa wiem co chciałam jezscze napisać, sprawdzone na moich dwóch chłopakach- działa:tak: wkazdym razie

niektóre dzieci kiedy usypiają wydają sie nadmiernie pobudzone i trzeba im ograniczyć bodźce wzrokowe, ja w tym celu uzywam pieluszki tetrowej:tak: rozkładam ją na pojedynczo, wtulam ją jakby w buźkę Marcelka i delikatnie zakładam jedną warstwe na oczka:tak: zeby nie wkurzała go karuzela albo cokolwiek innego co jest w zasiegu wzroku:tak: polecam bo działa:happy:
Dziekuje za bardzo dobra podpowiedz,a poza tym moja corunia nie lubi mojej kolezanki:-(jednej ona ja juz przjdzie jest potm czadowo.I jest wlasnie taka pobudzona,super ze naniu to napisals:-)Z ta karuzela tez dobry pomysl.
 
IZA mój se nie podśpierwuję a płacze przy usypianiu zawsze macha na bok rzadko sie zdarza żeby zasnął tak spokojnie ale może ten typ tak ma:-D:laugh2:

SILA mój wypije dużo wody zobacz jadł o 9.00 120 ml wydoił godzina 11.10 jeszcze 80ml wody:nerd: a papu dopiero 12.30:dry: to lubi papusiać bardzo.....:-)


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Katia ale fajny słodziaczek ta Twoja córeczka, :))

Moja troszke smoka possała i spi dalej wczoaje byliśmy odwiedzic rodziców i tesciów i 100 km w jedną i drugą w jeden dzien, chrzciny robimy u rodziców i pojechalismy zamówićmani w restauracji - wyjdzie nam małe wesel na 43 osoby *miało być wiecej ale rodzina kuzyna nie może przyjechać :),

ksiadz zamówiny, tyle że nie wiem ile sie płaci za msze - ponoc co łaska ale to jest ile?? bedziemy mieli osobną msze w małym kościóku na wsi (blisko domku letniskowego teściów - wiesz zabita dechami ale kościół fajowy)
Ile płaci sie za chrzciny?? koleżanka płaciła 500 i wg to dogo ale sama nie wiem

Najgorsze że taka d ługa droga a mała nie usnęła w samochodzie tylko patrzyła i patrzyła a patrzałki ma wielkie:szok:
no i nie spała za dużo a potem marudna była i u rodziców i teściów no a ja im mówiła m ze ona taka grzeczna.

Zauważyłam ze jak sie ona obudzi to najlepiej jak pójdzie znowu spać po około 1 h - wtedy sama uśnie i jest ok jak dłużej to już nie da rady sama spać:crazy: i trzeba ja niuniać

NIania z tą pieluszką też tak robie i mała strasznie to lubi , ale jak usnie to ściągam pieluszke bo sie boje że sie poddusi.

Iza zazdroszcze spokojniej nocki

Mykam sie podmalować
pa pa
 
reklama
Asiu, ależ Helenka taka malusia a już się tak żywo interesuje zabawkami? Wow, no to się szybko rozwija. Ni eto co moje niedzielne, leniwe dziecko co tylko spać i spać :)

Katja, wysłałam Ci PM.
A Sofijka i Patrysia to by mogły robić za bliźniaczki nie uważasz? :))

Aduś - Pati zazwyczaj zasypia sama, ale też płacze jak za późno ją położę i jest zmęczona, wtedy wkładam jej łapki pod kołderkę i przytrzymuję przez kołdrę, żeby nie mogła nimi machać, troszkę popłacze, pomacha główkę, potem zaczyna pomiaukiwać oczka jej klapią a zaraz potem śpi. Troszkę to szarpie nerwa zwłaszcza jak płacze to serce boli ale potem śpi jak zabita :) Niestety moje ogromne dziecko gigant wyrosła z becików (za krótkie) i z wanienki hahah, zapiera sie nogami i głową stuka w przód wanienki... co będzie za miesiąc? Będę musiała ją w wannie normalnie myć heh.
 
Do góry