reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

No chyba się zdecyduje póki co.....:-) a fakt cisza jak makiem zsiał tu dziś i w ogóle ostatnio....

mój wczoraj spał jak opetany a dziś jeszcze nie usnął gdzie zawsze śpi juz o tej porze:baffled: no cóż chłopina ma gorszy dzień....:sorry2:
 
reklama
A spokojny chociaż nasz mały prince? Czy musisz go tulić i lulać a on ze zmęczenia i tak beksa?
Bo Pati ma czuwanie godzinę, półtorej, jak dłużej ją przetrzymamy to potem ma problem z zaśnięciem i strasznie ciężko ją uśpić i czasem nawet na rączkach płacze. Dobrze że takie akcje rzadko się zdarzają...
 
...U nas to mniej wiecej tak ( z małymi wyjatkami). Staram sie, zeby jadł po 120 za dnia bo wiem , ze wtedy ma zapas na noc:tak:

6.30 - 120/90 ml (śpimy do 9)
9.30- 120/90 ml ( drzemka 11-12.30)
12.30 - 120 /90ml (drzemka 14.00-15.30 choć dziś zaspał i go obudziłam)
15.30-120/90 ml i idzie dalej spać, tu bywa róznie

17.30 - 120/90 staram się, zeby tu juz nie spał do 19.30
19.30 - 120 /90

daje dwie sesje wieczorne co dwie godziny,zeby mieć zapas na noc

potem budzi się ok 1 w nocy - tu daje mu jesc i potem juz nie jemy do rana.
Dziś była pierwsza taka noc, daję wodę albo smoka. Zeby brzuszek odpoczął:tak:
To jedzenie z 1 w nocy przełoze z czasem na 23 i bede dawac przez sen. Mam nadzieje, ze go przechytrze:-p;-)
Nianiu to twój Maks duzo je:szok: u nas to wyglada mniej wiecej tak :
8.00 - 90ml
11.30 - 90ml
14.30 - 90ml
17.30 - 90ml
20.00 - 90ml
2-3 wnocy 90ml albo 120ml
a Marcelek nie powinien juz jesc 120ml co 4 godz?
bo moj Misio juz powinien tak jesc ale dlatego ze ma ten refluks:-( lepiej dla niego jest jak je 90ml co 3godz bo niema tak napelnionego zoładka i nie cofa mu sie to jedzenie tak bardzo:tak: chociaz czasem caly dzien musie podnosi i tylko słychac jak tam mu chlupie w przełyku albo w buźce przemiela to co mu wraca bidulek :no: a czasem nawet jakos to lagodnie przechodzi i pospi ladnie w dzien....
u nas przez to kazdy dzien jest inny i niemoge nic planowac bo czasem Misio placze przez cały dzien i spi po 20min gora 3 razy wciagu dnia a czasem nawet ładnie pośpi....


...Ada tylko ja daje wodę zamiast wlasnie jedzonka ok 3:tak: Robię tak od wczoraj, zeby Marcel sie odzwyyczaił jesc w nocy. Czy skorupka za młodu nasiaknie...:tak::tak::tak: Polecam, wiem co mówię:tak::-)
mojego sie nie da oszukac wodą, ona go tylko jeszcze bardziej rozbudzi i rozzłości:tak:;-)

Nianiu mój je około 660-670ml pokarmu i waży 4300kg...więc sama nie wiem za wcześnie.....a ja cały czas myślę czy je ok bo mi pediatra powiedział,ze powinien więcej a ja nie wiem on dopiero zaczyna 5 tydzień....
Ada nie martw sie u mnie wynika ze Misio je okolo 560ml a dobrze przybiera na wadze i lekarka nie miala zadnych zastrzezen:tak: je tyle ile potrzebuje:tak:


Masiu no to teraz macie duuuuze mieszkanko;-) a jak tam mopsia i Leo? bo moja sunia ciagle chce małego lizać albo po rączkach albo po buzi :-p ale pozwalamy jej tylko po głowce i po uchu:tak: a Misio robi wtedy takie smieszne grymasy:tak::-) n:-)o i Michał tez sie przyglada na psie;-):tak:
 
Hej Majeczko - dobrze słyszeć, że Misiaczek ma lepsze dni i coraz lepiej się czuje.
Oby tak dalej to może mu szybciutko przejdzie co?

Mój Bandziorek też robi zakusy, żeby Patince wylizać łapki i buźkę :) Ale już wie że nie wolno mu i tylko obwą****e. Ta bestia jest też fetyszystą i uwielbia stopy, więc jak Pati leży na podłodze na macie to wkłada nos pod jej nóżkę, już się nie boi kopniaka hehe. Pati raczej średnio psem zainteresowana, od czasu do czasu mu się przyjrzy i tyle.

Muszę pieska pochwalić, oduczył się szczekania na ludzi z klatki schodowej, teraz tylko powarkuje, chyba ze ktoś do nas idzie to wtedy jeszcze szczeka. No i od daaaaawna nie zeżarł żadnej zabawki chociaż już zostawiamy otwarte drzwi do pokoju DD a tam nie zawsze jest porządek ;) Pozostał tylko problem włosków.... niestety są wszędzie, bo mężuś zaniedbuje czesanie, nie ma czasu.

Kurcze troszkę zazdroszczę Wam tego, że wiecie dokładnie ile Wasze pocieszki jedzą... ja tylko po przyrastającym tłuszczyku i wadze widzę że się porządnie najada.
 
A gdzie tam spokojny biegam co 5 minut do niego i jeszcze nie śpi usypia na 10 minut wypluje smoka kręci łebkiem na boki jak opetany dam mu smoka i znowu przysypia i tak w kółko już od 13.00:baffled: będzie dziś marudny że szok bo nie pospał...no nie długo znowu papu więc może wtdey uśnie ale pewnie po kapieli iweczornej będzie cyrk z usnięciem jak mało pośpi w dzień....bedzie marudził dziś....

MAJU a mam gdzieś tą pediatrę tak mi powiedziała....a każde dziecko przyjmuje tyle ile samo potrzebuje nie więcej nie mniej...

znowu woła:hmm:
 
Iza no narazie tych dni gorszych jest wiecej:frown::sad:
ale i tak bardzo kocham tego mojego szkraba:tak: wczoraj P zajmowal sie pol godz malym i mial dosc wreszczie zrozumial ze to nie tak kolorowo jak mu sie wydawalo i ze sie wkurzam jak idzie do rodzicow zamiast mi pomoc:-p Maly dal mu niezle popalic i wkoncu poprosil mnie zebym go uspala a on zamnie poprasuje;-) i prasowal pielluchy:rolleyes::wink::rofl: i powiedzial mi ze on to by nawet polowy tego co ja nie wytrzymal ze chyba by go wywiezli w kaftanie jakby mial Misia caly dzien pilnowac, tak mu synek dał w kosc:laugh2::laugh2::-D:-D:-D:-D:rolleyes::yes: i bardz dobrze:rolleyes::rolleyes::yes:

Ada kup sobie czopki viburcol i jak juzwiesz ze Amir po kapieli bedzie marudzil dlugo to daj mu czopka po kapaniu nakarm i zobaczysz ze juz bedzie spokojniejszy i latwiej mu bedzie zasnac:tak: nam te czopki ratuja zycie;-):tak::-)
a z jedzeniem to spokojnie niech zjada tyle ile chce, twoim zadaniem jest tylko pilnowac zeby jadl regularnie a on zje tyle ile mu porzeba:tak:
 
Viburcol mam może mu dziś dam na wszelki wypadek choć nie zawsze mu pomagała raz mu pomógł raz nie....

Majeczko a twój MISIo pije wode w ogóle bądź jakąś herbatkę mój pije dużo dziś wychlipał już 150ml wody a kupy jeszcze nie robił:dry: kuźwa i znowu sięndrze

mój jest spokojny jak mój w domu więc mój gada że mam dużo czasu ale jak dziś nie moge nic zrobic usiąść na chwile tylko latam jak pomylona między jednym pokojem a drugim a ten kręci głową na boki i raz wypluwa smoczek raz go chce i sie drze luuuuuuudzie i wiem już że w nocy mi nie usnie zawsze jak dzień przemarudzi wieczór kiepski
 
Ada no troszke pije ale nie chce za bardzo:baffled: najlepiej mu smakuje woda z syropem a dostaje rano i wieczorem po 40ml i oprocz tego w ciagu dnia czasem wypije 40ml a czasem jeszcze ze 100ml wody albo herbatki ale zazwyczaj niechce mu sie pic wiec go nie zmuszam, moze dlatego ze po herbatce albo wodzie mu sie to ulewa:-( no chyba ze spi na rekach:baffled: a na kupke wczoraj wyprobowalam sposob Niani:tak: dalam mu 40ml wody Nałeczowianki bo on taka pije tylko nie przegotowanej :tak:i o 22-ej byla kupa:-p:tak::-D
a jesli chodzi o herbatke to daje ulatwiajaca trawienie z hippa

o wlasnie ulal....
 
Ja mam a domu żywca i mu gotuje na jedzenie i na picie może też spróbuję mu dać nie porzegotowana nie wiem ale on dużo pije wody nawet 200ml potrafi wypić a od 4 dni coś mu nie chce isć kupa zawsze była raz dziennie a wczoraj mu pomogłam termometrem:-( wiem,że nie wolno ale.....dziś jak nie zrobi to mu nie pomogę nie wiem czemu tak ma zaszwe robił dwie jedną a teraz nie może to normalne...nie wiem sama... zobaczymy do wieczora....mój dziś beknął po papu 2 razy ładnie a i tak mu się ulało nie dużo ale ulał....i nie mogę go dotykac wystarczy nim poruszę deliktanie troszeczkę zaraz uleje więcej
 
reklama
Zjadł walnał kupe i dalej nie śpi:dry: nie wieczorem na sto procent czopek pójdzie w ruch....:nerd: bo inaczej bedzie kiepsko...
 
Do góry