reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Asia ja to mam za sąsiadkę staruszkę hihi więc sie jej pytać nie będę ;-) Ale przychodnie to musimy wylukać i zapisać sie do rodzinnego i znaleść pedriatrę chyba :tak:Mam nadzieję że będzie ładna pogoda w weekend to by się spacerkiem poszło :-) Może zobacze jakie tu w przychodni są nazwiska i wyszukam opinie w necie, żebym takich złych opini nie przeczytałą za późno o tym moim ginku to bym pewnie do niego nie poszła... no ale z internetem też różnie bywa...
 
reklama
Witam koleżanki ;-). Podgladam Was od jakiegoś czasu ale jakoś nie mogłam sie zebrac do napisania czegokolwiek - leniuch ze mnie.. zreszta tyle tu piszecie ze czasmi trudno za Wami nadązyc :-) Ale dzisiejsze wieści zmuszaja mnie do życzenia wszystkiego najlepszego dla świeżej mamusi i jej synka :-Ddużo zdrówka Wam dwoje..
Jestem w tym samym tygodniu i dało mi to troszke do myślenia :tak:dzisiaj w koncu spakowałam mniej wiecej torbe do szpitala choć strasznie do tej pory mi sie tego nie chciało robić.
Moje najwieksze obawy budzi to ze nie bede umiala odpowiednio do pogody ubrac dzieciątka ;-) nie moge sie zdecydowac co zabrac ze soba do szpitala dla małej. mam nadzieje ze jakoś to bedzie :-D Pozdrawiam wszystkie kobietki :-D
 
Witaj Kasiak - nie martw sie o ciuszki, wyczujesz, ważne by dzicka nie przegrzeawać i ubierac tylko jedną warstewe wiecej niz dorosłego, ja synka lubiła ubierać na cebulke - i świągać ciuszki wrazie czego (zreszta kwiecień sie zapowiada ciepły - prognoza Lady:-) wiec źle nie bedzie)

Ja do szpitala szykuje córeczce 2 waraiantyi zostawiam w domu, maz przywiezie odpowiedni (jeden cieplesze spichu i cieplejsza kurteczka, drugi zwykłe śpichy i cienki polarek) do tego kocyk
 
Wlasnie znajoma rodzi 3 dzien,w tym moim publicznym szpitalu juz jej wspolczuje bo to pierwsze dziecko,konowalom sie nie chce zrobic c.c czy to jest normalne,siedza w pokoiku i sie smieja,a ona zdycha jej mama jest zalamna.
Takze tu zawsze krazyly koperty i tak zostanie.Jestm zla:-(
 
Jestem siostrą Masi, mam nadzieję, że o te kwietniówki chodzi.

prosiła wam przekazać, że wczoraj o godzinie 20 została mamusią Leonka.
Leonek ma się dobrze waży 2.5kg i ma 46cm.

Moje Gratulacje ! Dla dzielnej mamusi i dzielnego Synka oraz Tatusia Leonka i Cioteczki !!!! Niech maluszek dobrze sie chowa ! a Mamusia szybko dochodzi do siebie!!!!!!!

W miare mozliwosci siostro Mrysi zdaj nam wieksze relacje jak to sie skonczylo? czy to porod naturalny byl czy tez jak wczesniej planowana cesaarka??? i jak sie oni czuja???





Cześć Lejdis :))





Lady - słoneczko!!! Jak dobrze, że wróciłaś, strasznie tu wszystkie tęskniłyśmy za Tobą i Sandrunią. Musiałaś mieć chyba w tym szpitalu ciągłą czkawkę, bo co chwilę przewijałaś się w naszych postach :)) Cieszę się, że poszłaś po rozumek do głowy i mam nadzieję, że teraz Ty będziesz temperować nasze zapędy do porządków megaświątecznych.

...

No teraz to Ja Was bede pilnowac hahahah choc teraz to kazdej spieszno do maluszka normalka wiec pewnie bedziecie na sile biegac po schodach gora dol gora dol by miec przy sobie te pociechhy juz hihihihihi :))



tez sie dzisiaj biore za robote, jakies ciuszki spobie na wyjście uszykuje (masz racje Iza mąż mi moze przywieść coś sprzed ciąży a podobno radzą brac ciuchy z 5 / 6 miesiąca (jakies dresiki sobie znajde).

jeju jeju mozna sie zdziwić maluszeki jeszcze troche miał posiedziedziec a rzeczywiście to dzidzia decyduje!!!!!!

w te sobote dokupujemy co brakuje i bedziemy czekać,

zaraz pedze po syna do szkoły, ładnie na dworze sie troche przejdziemy :-):-):-)

Do zobaczyska poźniej:-)

ASIU Ja tez po tych akcjach juz jutro jade do sklepu zmezem i koncze kompeltowanie rzeczy.... wlacznie z rzeczami z apteki spirytuskiem paleczkami i tym podbnymi na kolki i same wiecie... jutro musze juz wszystko miec nie ma ze boli wlasnie dzis przysiade i robie liste czego nie mam.....naprawde nie ma co czekac bo same widzicie co sie dzieje...lada chwila kazda z nas moze zostac mamusia.....



WŁASNIE WRÓCIŁAM Z KTG.....POŁOZNA JAK ZOBACZYŁA MÓJ WYKRES TO ZAŁAPAŁAM SIĘ NA WIZYTĘ U LEKARKKI KTÓRA AKURAT BYŁA....MAŁO BRAKOWAŁOI WYSŁAŁABY MNIE DO SZPITALA....:szok::szok::szok: BO SKURCZE MAM CO 7-8MIN JAK BEDĄ CO 5 MAM JECHAC DO SZPITALA....

Maju Maju.... no to widze ze kolejna kruszybka ciagnie do Mamusi i chce obchodzic pierwsze świeta w swoim zyciu :) to trzymam kciuki! jakbys juz zaczela rodzic daj nam znac... bysmy suie nie martwily.... potem zdaj relacje a poki co rowniez zycze Ci szczesliwego rozwiazania!!! lekkiego porodu i zdrowego Michasia!!!!!!!!! to tak na zas....:)

Dziewczyny czy Wy też jesteście tak opuchnięte ??szczególnie stopy, bo ja chyba zaczynam fiksować. Mam jak u Fiony do tego mi mrowią. Chyba panikara jestem:baffled:

Wiesz An opuchniecie moze byc w tym miesiacu dla nas normalka bo juz ciezar ciala siada //i w organizmie zaczynaj sie zatrzymywac wody...ale ale.... nie wolno Ci tego lekcewazyc bo czasami opuchniecie moze byc przyczyna zatrucia!! takze naprawde proponuje konsultacje z lekarzem......!!!!! nie ma co odwlekac i lodzic sie ze jest ok nam sie teraz wszystko moze przydazyc...ale jak lekarz powie ze jest ok dopiero mozemy odetchnac z ulga a poki co trzbea huchac przed zimnem!!!

An ja mam cisnienie zazwyczaj ok 140/90 a tetno ok 100, ale w sumie ja nie wiem jakie są normy :baffled: ja nic nie wiem :baffled: mi to nóżki nie drętwieją ale troszki opuchnięte to wczoraj były...


Iwonka ja wlasnie mialam takie samo cisnienie jak ty non stop w ostatnich dnioach 140/90 puls wysoki...i to sklonilo moja lekarke by mnie na ktg wziasc....niby to jakas norma w cZasie ciazy bo poza nia uwazane jest jako nadcisnienie... no ale wiesz czaami moze podskoczyc i dlatego mnie pozostawili w szpitalu pod obserwacja czy nie maam skokow i mialam nawet 150/95 ale czesciej te 140.....teraz obecnie mam takie samo i biore tabletki na nadcisnienie.... chodz odkad wyszlam ze szpitala i biore te leki to juz mam w normie 120/80 niemal ze idealne ale dalej musze je brac... bo niesety nadcisnienie grozi przedwczesnym odlaczeniem sie lozyska..co sie rowna zgon dzidziusia niesety wiec pilnowac sie trzeba mierz se czesto cisnienie o ile to mozliwe!!! i tez sie skontaktuj z lekarka!

Ja dzis troszke na nogach ale taki relaks maz zabral mnie na gyrosika i teraz jestem taka pelna ze najdlam sie za wszystkie czasy.....

Po tej wiadomosci od Maska chodsze podkrecona podekscytowana i zarazem przerazona tak jak Kachurek zaczynam naprawde sie bac..a teraz nasz Maja....

Maju te laski co byly ze mna na odziale tez mialy takie skorcze tylko ze bgyly w 32 tygodniu a druga w 34 to dawali im w kroplowie magnez .... by jeszcze przeciagnac,.... ale dziwie sie ze a polozna albo lekarka ci nie powiedzial nic???? a moze nie mials jeszcze z lekarka zadnych konsultacji>>>>????
 
O nie nie Lady! Ja grzeczna jeszcze być muszę, wykurować najpierw calutką rodzinkę. Dzisiaj tylko lekkie porządki i obiadek, a tak to tylko jedzenie i spanie. Wciągnęłam dziś rybę z frytkami, 2 pączki i kupę wafli :) Że o śniadanku nie wspomnę... No i oczywiście znowu mnie bierze na coś do jedzenia. I pewnie coś zjem, chyba że szybciej usnę bo mnie muli ciut...
Zadzwoniłam do administracji z prośbą o uprzątnięcie wózkarni, bo sąsiedzi zrobili sobie tam wysypisko śmieci i złomu. Pewnie lepiej poskutkuje kartka od władz niż ode mnie prywatnie. Jak nie podziała to sami posprzątamy - wszystko wyląduje na śmietniku. Bo raczej nierealne jest wnoszenie wózka nawet raz dziennie na 4 piętro, zresztą nie miałabym go gdzie wstawić.

Dziewczyny - Wy się zaczynacie bać porodu, a ja nie bo wiem co mniej więcej mnie czeka. Gorzej, że przygotowałam torbę dla dziecka na wyjście ze szpitala - wszystko różowe hehehe. A jak urodzi mi się chłopczyk bo pani doktor się pomyliła??? Mam już lekką schizę na tym tle - nawet wczoraj z mężem męskie imiona przeglądaliśmy, żeby w razie czego być gotowi :))
 
Lady ja tak patrze na moją kartę ciąży i do lutego to bylo ok bo ok 120-130/70-80 ale ostatnie 2 miesiące to luty 145/80 i marzec 140/90, tętno praktycznie zawsze koło 100 a nawet ponad :baffled: ja to bym z chęcią się wybrała na takie KTG jak Maja ale ja nie wiem czy to tak sobie można czy jak lekarz skieruje, na mojego nie ma co liczyć bo on nawet na zwykłe badania nie kieruje :wściekła/y: dziecko mam baaaardzo ruchliwe, chciałąbym wiedzieć jak u dzidzi serduszko pika a tez mi niegdy nie sprawdzal, co prawda mam sluchawki od teściowej ale kurna no nic nie slysze :no: mąż mi sprawdzi swoim uszkiem i codziennie bede zapisywac ile mu tam dzidzi serduszko napuka :tak:
 
reklama
Lady ja tak patrze na moją kartę ciąży i do lutego to bylo ok bo ok 120-130/70-80 ale ostatnie 2 miesiące to luty 145/80 i marzec 140/90, tętno praktycznie zawsze koło 100 a nawet ponad :baffled: ja to bym z chęcią się wybrała na takie KTG jak Maja ale ja nie wiem czy to tak sobie można czy jak lekarz skieruje, na mojego nie ma co liczyć bo on nawet na zwykłe badania nie kieruje :wściekła/y: dziecko mam baaaardzo ruchliwe, chciałąbym wiedzieć jak u dzidzi serduszko pika a tez mi niegdy nie sprawdzal, co prawda mam sluchawki od teściowej ale kurna no nic nie slysze :no: mąż mi sprawdzi swoim uszkiem i codziennie bede zapisywac ile mu tam dzidzi serduszko napuka :tak:

Ten Twój lekarz jest niesamowity:baffled:
Tętno dziecka sprawdza się na każdej wizycie obowiązkowo, chyba od 20 tc.
 
Do góry